هماهنگی احساس با جسم

هماهنگی احساس با جسم

هماهنگی احساس با جسم

درون شما دنیای شگفت‌انگیزی وجود دارد. برای درک قدرت درون خود باید نسبت به دنیا آگاهی داشته باشید. هر سلول در بدن وظیفه ای مخصوص به خود را دارد ؛این سلول‌ها برای حفظ سلامتی شما در هماهنگی کامل فعالیت می کنند. بعضی از سلول ها مسئول اندامی خاص هستند و بر کل سلول های فعال مدیریت می‌کنند، هماهنگی ایجاد می‌کنند تا آن اندام عملکردی کامل داشته باشد. سلول های نگهبان در سرتاسر رگ‌های بدن حرکت می‌کنند تا نظم حفظ شود و درصورت ایجاد بی‌نظمی یا به‌عنوان مثال خراشی در پوست، دیگر سلول ها را برای بازسازی خبر می کنند و سلول‌های لخته کننده خون از جریان یافتن خون جلوگیری می کنند . ارتباط احساس با جسم چیست؟

پس از اتمام کار این گروه از سلول‌ها، گروه سلول های بازسازی کننده پوست حضور می‌یابند تا پوست بدن را مرمت کنند .اگر مزاحمی مثل میکروب یا ویروس وارد بدنتان شود؛ سلول‌های حافظه فوراً عکسی از آن تهیه می‌کنند و با تصویرهای ثبت‌شده قبلی مقایسه می کنند. اگر عکس عامل مزاحم مثل تصویرهای قبلی باشد؛ سلول های حافظه فوراً گروهی مناسب سلول های مهاجم را برای از بین بردن آن می‌فرستند.

***

اگر این تصویر مانند تصویرهای قبلی نباشد؛ سلول‌های حافظه پرونده ای جدید می گشایند و همه سلول های مهاجم را فرامی‌خوانند. سلول های مهاجمی که موفق به از بین بردن عامل مزاحم شوند در پرونده ثبت می شوند. پس اگر این عامل مزاحم دوباره به بدن بازگردد ؛سلول‌های حافظه می‌دانند چه رفتاری نشان دهند. اگر سلولی به هر دلیلی از تلاش دست بردارد ؛سلول های نگهبان این موضوع را به سلول‌های نجات خبر می دهند تا برای بازسازی آن سلول اقدام کنند. اگر برای بهبود سلولی به ماده شیمیایی ویژه‌ای نیاز شود؛ این ماده در داروخانه طبیعی بدن یافت می شود حدود صد تریلیون سلول وجود دارد که در بدن شما در طول زندگی به صورت گروهی کار می‌کنند که هدفشان سلامتی شماست .

همه این سلول‌ها از اندیشه‌ها ، احساسات و باورهای خودتان دستور می‌گیرند. باورها و تفکرات شما نسبت به بدنتان، به همه سلول‌ها انتقال می‌یابد و درحقیقت آن‌ها را می‌شنوند. اگر شما چنین به فکر کنید یا بگویید:” من هر موقع سفر می کنم به شدت خسته می شوم”؛ سلول های بدنتان خستگی را به‌عنوان یک دستور می‌شنوند و اجرا می کنند. اگر احساس می‌کنید که چاق یا لاغر هستید ؛سلول‌ها همین مشکل را به‌عنوان دستوری از شما می‌پذیرند و باید آن را اجرا کنند و بدنتان را چاق یا لاغر نگه می‌دارند. اگر از ابتلا شدن به گونه‌ای از بیماری می‌ترسید ؛سلول ها پیام بیماری را دریافت می‌کنند و نشانه‌های آن بیماری را در بدنتان به وجود می آورند. این پاسخ سلول ها همان قانون جذب است که در بدنتان فعال است .

“تصویری عالی از تک‌تک اندام‌های بدنتان در نظر بگیرید ؛در این صورت سایه بیماری هرگز بر شما اثر نخواهد کرد.” رابرت کالییر _نویسنده

شما باید نعمت و خواسته ای که بیشتر از همه دوست دارید به تک‌تک سلول‌های وجودتان بدهید .این سلول‌های باوفا به بدن شما خدمت می کنند؛ پس هر تفکر و احساس شما بر جسمتان حاکم خواهد شد. اگر دوست دارید مانند کودکی خود، لبریز از شادی و ذوق باشید ؛پس همان پیام را به سلول‌های بدنتان بدهید.” امروز از احساسی عالی برخوردارم.”، “من پرانرژی ام.”،” دوست دارم غذای دلخواهم را بخورم و وزن دلخواهم را حفظ کنم.” و … شما حاکم قلمرو خودتان هستید و هر فکر و احساس شما به قانون حاکم بر جسمتان تبدیل می شود.

” بشر به نوعی نمونه‌ای کوچک از کائنات محسوب می‌شود؛ بنابراین، هر انسانی در حقیقت سرنخی برای کائنات خواهد بود .”دیوید بوم فیزیکدان کوانتوم

درون بدن مانند منظومه شمسی است .قلب مانند خورشید عمل می کند و اندام‌های بدن مثل سیاره‌ها هستند .همان‌طور که خورشید سبب تعادل و هماهنگی بین سیاره‌ها می‌شود، قلب نیز کمک می‌کند تا اندام‌های بدن هماهنگ با یکدیگر کار کنند .دانشمندان مؤسسه هارت مت در کالیفرنیا، احساس عشق و شکرگزاری را عامل تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌دانند. این دو عامل باعث تولید بیشتر مواد شیمیایی ضروری در بدن می شود؛ انرژی جسمانی فرد را می‌افزاید ؛ترشح هورمون استرس و نگرانی را کاهش می‌دهد؛ باعث تنظیم فشارخون می شود؛ احساس گناه ،نگرانی و خستگی فرد را از بین می‌برد و تنظیم گلوکز در بیماران دیابتی را بهتر انجام می دهد. احساس عشق و محبت هماهنگی بیشتری در تپش قلب ایجاد می‌کند .

***

در پژوهشکده هارت مت ثابت شده است که میدان مغناطیسی پیرامون قلب پنج هزار مرتبه قوی‌تر از میدان مغناطیسی اطراف مغز است وبر چندمتری بدنمان نیز تاثیر گذار است .هفتاد درصد بدن و هشتاد درصد از محتویات سر انسان از آب تشکیل می شود .دانشمندان در ژاپن، روسیه اروپا و ایالات متحده کشف کرده‌اند که وقتی آب در معرض سخنان و احساساتی مثبت ،مثل عشق و شکرگزاری قرار می گیرد؛ سطح انرژی آب افزایش می‌یابد و ساختارش تغییر می‌کند، به گونه‌ای که هماهنگی بیشتری پیدا می‌کند. هرچه این احساس مثبت بیشتر باشد ؛مولکول های آب هماهنگ تر و زیباتر خواهد بود .

وقتی آب در معرض احساسات منفی ،مثل نفرت قرار می‌گیرد ؛سطح انرژی آن کاهش می‌یابد و ساختار مولکولی آن را ناهماهنگ می کند. اگر احساسات بشر می تواند ساختار آب را تغییر دهد؛ پس با توجه به این‌که بخش عمده ی بدن و سلول های شما از آب تشکیل می شود، تصور کنید که احساستان چه تأثیری بر سلامتی شما خواهد داشت. وقتی شکرگزاری کنید و عشق را احساس کنید این عشق بر آب موجود در یک صد تریلیون سلول بدنتان تاثیر می‌گذارد.

استاد سعید گل محمدی؛ مدرس حوزه ی جذب و موفقیت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم