استفاده از روند آفرینش

استفاده از روند آفرینش

استفاده از روند آفرینش

“هر موقع این امکان را به خودت بدهی، که راجع به آنچه افراد ،موارد، شرایط و اوضاع توصیه می کنند، فکر کنی، درواقع مواردی را که دلت می‌خواهد را دنبال نمی‌کنی، تو خواسته‌هایت را دنبال نمی‌کنی، بلکه همه آن‌ها خواسته‌های دیگران هستند و تو باید با استفاده از قوه تخیلت خواسته‌های مورد علاقه ات را مشخص کنی.” کریستین لارسون_ نویسنده

هنگامی‌که از روند آفرینش استفاده می‌کنی، احساساتی در مورد این‌که، هرچه می‌خواهی از قبل داشته ای را در خودت ایجاد کن، اطرافت را پر از چیزهایی مثل عکس، یادداشت و وسایلی مرتبط با خواسته ات بکن، بنابراین تو می‌توانی داشتن خواسته‌هایت را ،تجسم و احساس کنی .برای مثال چنانچه پول چشمگیری در زندگی‌ات می‌خواهی، ببین آیا کیف پولت جای کافی برای پول دارد یا نه؟ اگر همسری عالی می‌خواهی، باید تجسم و احساس کنی که هم‌اکنون در کنار توست .

برای این منظور می‌توانی فقط از نیمی از کمد لباست استفاده کنی، زیرا نیمی دیگر از آن همسرت است. تمام سعی ات را بکن تا در اعمال روزانه تناقضی با این خواست ایجاد نشود و از وسایل و کارهایی استفاده کن ،که این احساس را در تو ایجاد کند ،که از قبل به خواسته‌ات رسیده‌ای. کارهای ساده و پیش‌پاافتاده ای وجود دارد که به گونه‌ای غیر قابل تصور تاثیر گذار هستند.

***

خانمی برای صاحب اسب شدن، از ابزار لازم و قوه تخیلش استفاده کرد.او اسب خرمایی رنگ، از نژاد مورگان را دوست داشت و توان مالی خرید اسبی که هزاران دلار می‌ارزید را نداشت. هر دفعه که از پنجره بیرون را تماشا می‌کرد، در نظر می‌آورد که اسب مورد علاقه‌اش را می‌بیند، عکسی از اسب دلخواهش روی صفحه نمایشگر لپ تابش بود، هرازگاهی اسبی را نقاشی می‌کرد، با وجود این‌که توان خرید آن را نداشت مشغول جستجو برای خرید چنین اسبی بود، در فروشگاه با فرزندانش چکمه‌های سوارکاری را امتحان می‌کردند.

تا این‌که بعد از مدتی به نمایشگاه اسب رفت و در آن یک قرعه‌کشی برگزار می‌شد و جایزه نفر اول همان اسبی بود که او تصور می‌کرد. همان گونه که حدس زده‌اید در قرعه‌کشی برنده جایزه نفر اول شد. حواس تو همان تکیه گاه تو است، بنابراین از تمام حواست برای کمک به این‌که ،هر آنچه را می‌خواهی، داری، استفاده کن.

***

مردی در طی سه سال برای هفتاد و پنج فرصت شغلی درخواست داده بود و حتی یک پیشنهاد هم دریافت نکرده بود. سپس او از تمام حواس و قوه تخیل خود استفاده کرد . تجسم کرد که شغل رویایی اش را پیدا کرده است و دفتر کارش را با تمام جزئیات تصور کرد. همکارانش را تصور کرد و با آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت و جلسه گذاشت. هفت هفته بعد ،تقاضاهایی برای مصاحبه دریافت کرد،او دو پیشنهاد شگفت‌انگیز دریافت نمود و درنهایت شغل رویایی اش را انتخاب کرد. هنگامی‌که نقش خودت را در روند آفرینش، به طور کامل انجام دادی به دنیای جدیدی منتقل می‌گردی ،که شامل تک‌تک چیزهایی است که دلت می‌خواهد، حتی اگر هنوز هم نتوانی تحقق خواسته‌های ارزشمندت را، مشاهده کنی، بدان که به آن‌ها خواهی رسید .

“هنگامی که احساسات تو با آرزویت در تضاد باشد، بدان که یقیناً احساس، پیروز خواهد شد.” نویل گدارد_ نویسنده

هنگامی‌که تو عشق را از طریق احساسات خوب، ساطع می‌کنی، احساساتت میدان مغناطیسی ای ایجاد می‌کند که تو را دربرمی‌گیرد و به هر جا بروی این میدان همراه تو خواهد بود. از طریق میدان مغناطیسی خودت، هر چیزی را در زندگی جذب می کنی،پس احساسات تو مشخص می‌کند که این میدان مغناطیسی ،در هر زمان، مثبت یا منفی باشد .زمانی که از طریق احساسات، کلام و اعمال، از خودت عشق ساطع کنی، عشق بیشتری به میدان اطرافت اضافه می‌شود و درنتیجه میدان مغناطیسی تو، بزرگ‌تر و قدرت‌مندتر خواهد شد، بنابراین قدرت بیشتری برای جذب چیزهایی که دلت می‌خواهد خواهی داشت. چنین قدرت شگفت‌انگیزی در حقیقت ،نیروی عشق و اشتیاق است.

” با استفاده از نیروی فکر و احساس کردن است که بشر به تمامی مخلوقات غلبه و تسلط پیدا کرده است .”نویل گدارد_ نویسنده

رویدادی بسیار ساده که در زندگی ام رخ داده است را برایتان شرح می‌دهم، که درواقع نشان می‌دهد که عشق با چه سرعت بالایی عمل می کند. من عاشق گل هستم، بنابراین سعی می‌کنم هرهفته گل‌های تازه داشته باشم، چون باعث نشاط من است.در هفته ای باران بارید و خبری از گل و گیاه نبود ،من به جای ناراحتی و ناامیدی، حال‌وهوای عشق به گل را انتخاب کردم و باعث شد من ارزش گل را بیشتر بدانم، بنابراین میدان مغناطیسی من سرشار از عشق به گل شد.

دو ساعت بعد ،یک گلدان بزرگ از گل های تازه و بی‌نظیر ،از طرف خواهرم، بابت لطفی که در حقش کرده بودم، دریافت کردم. زمانی که تو عشق اهدا کنی، مهم نیست تحت چه شرایط ناخوشایندی هستی، مطمئناً وضعیت تغییر خواهد کرد و معجزه زندگی ات رخ خواهد داد. برای نیروی عشق هیچ غیرممکنی وجود ندارد. عشق بر هر مانعی غلبه می‌کند و هیچ محدودیت زمانی ندارد. تو قدرت کائنات را ،در تغییر زندگی ات ،با عشق تحت کنترل درآور.

***

وقتی خیال کنی چیزی واقعاً بزرگ است ،درواقع تو به قانون جذب می‌فهمانی، رسیدن به این خواسته بزرگ بسیار مشکل است و زمان زیادی نیاز دارد. هر چه را احساس کنی همان را دریافت خواهی کرد. بنابراین اگر خیال کنی که خواسته ات خیلی بزرگ است، مشکل ایجاد می‌کنی و در دریافت تاخیر ایجاد می شود .درواقع مفهوم بزرگی، کوچکی و یا زمان، برای قدرت جذب معنایی ندارد. برای این‌که چشم‌اندازی واقعی از آفرینش داشته باشی ،خواسته بزرگت را به اندازه یک نقطه کوچک در نظر بیاور چون برای نیروی عشق هر آنچه تو بخواهی کوچک‌تر از یک نقطه است. خواسته‌های بزرگی مثل داشتن شغلی رویایی، سلامتی بی‌حد، شکستن رکورد جهانی، قبول شدن در امتحانی خاص و …

“شک ها و تردیدهای ما خیانت‌کار هستند و غالباً باعث می شود موهبتی را که حقمان است، از دست بدهیم.” ویلیام شکسپیر_ نمایشنامه‌نویس

اگر باورت نسبت به تحقق خواسته ات سست شد. نقطه ای در وسط دایره‌ای بزرگ قرار بده و کنار آن خواست ات را بنویس. گاهی به آن نگاه کن و بدان که خواسته ی ارزشمند تو، برای سرچشمه عشق به اندازه همین نقطه است .

مشاهده ی مقالات بیشتر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم