افکار مطلوب در سر بپروران

افکار مطلوب

افکار مطلوب در سر بپروران

هنگامی که افکار متوازن و مطلوب در سر خود دارید، در واقع بیماری را از خود دور کرده اید. افکار نامطلوب و ناقص عامل تمام بیماری هاست. به خودت اعلام کن: (من افکاری عالی و مطلوب در سر دارم. من فقط بی عیب و نقصی را می بینم. من در حد کمال هستم.)

با این جمله بیماری ها را از خود دور کنید. دغدغه ی بالا رفتن سن را هم فراموش کن. علم به ما می گوید هر چند ماه یک بار ما بدنی تازه داریم. پس برای خود تولد با شمع های بسیار زیاد نگیرید . به گونه ای تولد بگیرید انگار اولین تولدتان است. جامعه امروزه روی پیر شدن تاکید می کند. اما این درست نیست. شما می توانید با تمرکز بر حالت بدنی دلخواهتان آن را بدست آورید.

باب پراکتر:( وقتی تو بیماری داشته باشی و روی آن تمرکز کنی و در موردش با دیگران حرف بزنی، درواقع سلول ‌های بیمار بیشتری برای خودت خلق می کنی. مجسم کن که در سلامت کامل به سر می‌ بری. بگذار دکتر حواسش به بیماری تو باشد.)

یکی از اشتباهات مردم این است که هنگام بیماری بسیار به آن فکر می کنند و در مورد آن صحبت می کنند. این کار باعث می شود شرایط خود را بدتر کنند. هنگامی که کمی حالتان بد است اصلا در مورد آن حرف نزنید و با خود تکرار کنید:(من حالم عالی است. من حالم خیلی خوب است.) سعی کنید این حرف را احساس کنید.

هنگامی که دیگران از بیماری خود حرف می زنند، سعی کنید گوش نکنید یا بحث را عوض کنید. زیرا با گوش دادن به حرف های آنان، روی حرف هایشان تمرکز می کنید. واین یعنی دعوت کردن آن شرایط به سمت خود. این تمرکز حتی برای خود بیمار هم خوب نیست زیرا به انرژی منفی بیماری شان اضافه می شود. اگر نتوانستید بحث را عوض کنید، محل را ترک کنید و با تمام وجود به بهبود یافتن بیمار فکر کنید و سپس آن را رها کنید.

لیزا نیکولز:( بیا فرض کنیم تو دو تا آشنا داری که هر دو ناخوش هستند، اما یکی از آن‌ها تمرکزش روی لذت و شادی است. او که با امیدواری و در نظر گرفتن امکانات زندگی می‌کند، حواس خودش را بر تمام دلیل و برهان ‌هایی متمرکز کرده است که چرا باید شاکر و شاد باشد. اما تو یک آشنای دیگر هم داری، هر دوی آن‌ ها بیماری مشابهی دارند، اما دومی انتخاب‌ کرده است که حواسش را متوجه بیماری، درد و فلاکت کند.)

باب دویل:( وقتی مردم کاملاً حواسشان را بر اینکه چه عیب و ایرادی پیدا کرده‌اند و بیماری‌ شان چیست متمرکز کنند، آن را تداوم می‌ بخشند. شفابخشی برای آنان رخ نمی‌ دهد، مگر این که توجه شان را از مریضی به تندرستی معطوف کنند. چون این قانون جذب است.)

پرنتیس ملفورد :”بیا تا جایی‌ که می‌توانیم به خاطر بسپاریم هر فکر ناخوشایندی چیزی بد است که بالاخره از بدن سر در می ‌آورد.”

دکتر جان هیگلن:( افکار شادتر اساساً به بیوشیمی شادتر، یعنی جسم سالم ‌تر و شاد تر منجر می شود. ثابت شده است که افکار منفی و فشار روحی به طور جدی باعث تحلیل بدن و عملکرد مغز می شود، چون این افکار و احساسات ماست که به طور مداوم بدنمان را سر و سامان می‌ دهد و بازسازی و ساماندهی می ‌کند. مهم نیست تا به حال در خصوص جسمت چه چیزی را آشکار کرده ای. تو می ‌توانی آن را تغییر دهی- از درون و بیرون. با افکار شاد شروع کن و احساس خوشحال بودن را در خودت ایجاد کن. خوشحالی یک حس است، احساس بودن. انگشت تو روی دکمه ی “احساس خوشحالی” قرار دارد. همین حالا آن را فشار بده و محکم هن فشارش بده، مهم نیست که در اطراف تو چه رخ می دهد.)

دکتر بن جانسون:( اضطراب و فشار روحی را از روی بدن خودت بردار تا بدنت آن کاری را که بابتش طراحی شده است انجام دهد؛ یعنی خودش را شفا دهد.)

برای بدست آوردن سلامت لازم نیست بجنگید یا راه دوری بروید. فقط کافی است فشار منفی را از روی بدنتان بردارید تا بدن با شفا دادن خودش سلامت طبیعی اش را بدست آورد.

مایکل برنارد بک ویث:( من ناظر بوده ام که کلیه ها دوباره احیا شد. دیده‌ ام که سرطان زایل شد‌ شاهد بوده ام که بینایی بهبود یافت و برگشت.)

من تا سه سال فبل از کشف راز عینک می زدم. تا اینکه شبی برای دیدن چیزی که در حال خواندنش بودم دستم را به سمت عینکم دراز کردم و ناگهان متوجه شدم دارم به خودم تلقین می کنم. پس بعد از آن فوری بینایی خود را به خوبی گذشته تصور کردم و بار ها به خودم گفتم:(من به وضوح می توانم ببینم.) در مدت سه روز بعد بینایی من ترمیم شد.

هنگامی که این ماجرا را برای دکتر بن جانسون تعریف کردم او از من پرسید آیا می دانم برای درمان چشم هایم از راه پزشکی چه کار هایی باید انجام می دادم؟ و من جواب دادم نه و خوشحال شدم که نمی دانستم. گاهی اطلاعات کمتر بهتر است.

البته دکار بن جانسون بیماری لاعلاج خود را از بین برده بود و اعاده ی بینایی من در مقابل داستان او بسیار معجزه آسا نبود. ولی بدانید بهبود یک بیماری به سادگی بهبود یک جوش است‌. پس اگر ناخوشی به سراغتان آمد آن را مانند یک جوش کوچک، تصور کنید و روی سلامتی خود تمرکز کنید.

استاد سعید گل محمدی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم