اهدای عشق

اهدای عشق

اهدای عشق

اهدای عشق قانونی است که در همه جوانب زندگی بکار می رود ؛که آن ،همان قانون روابط است. برای نیروی عشق فرقی ندارد که مهر و محبت خود را در تعامل با چه کسی استفاده می‌کنید، آیا فردی را می‌شناسید یا نه و آیا دوستتان است یا دشمنتان، زیرا فقط عشق و محبت اهمیت دارد .برای مثال ،شما در مقابل همکار، والدین، دوست، فرزند و یا حتی فروشنده‌ای ،محبت بکار می‌برید. در این تعاملات هر چه اهدا کنید همان را دریافت خواهید کرد. تعاملات شما با افراد و اطرافیانتان، بزرگ‌ترین زمینه اهدای عشق وجودتان به حساب می‌آید .شما با عشق می‌توانید زندگی‌تان را متحول کنید و در مقابل؛ رابطه بدون اهدای عشق، بزرگ‌ترین عامل تضعیف شما می شود. طبق نظر روشن‌فکران در طول تاریخ ،دیگران را دوست بدارید و عشق بورزید و دلیل محبت شما به دلیل خوبی طرف مقابل نباشد .

“مهم نیست که رابطه شما با افراد رابطه‌ای سطحی یا عمیق باشد، رابطه خود را در هر لحظه گسترش بده. تمام توجه ، مهربانی، درک و عشق خودتان را برای کمک به دیگران به کار ببرید و این کار را بدون قصد جبران انجام دهید. در این صورت ،زندگی شما دیگر هرگز مثل گذشته نخواهد بود.” اگ ماندینو _ نویسنده

با احساسات خوبی نظیر، محبت تشویق، حمایت، تشکر و … سعی کنید عشق و محبت درونتان را اهدا کنید؛ که این عشق چند برابر به سوی خودتان بازخواهد گشت و در همه زمینه‌های زندگی‌تان، مثل سلامتی، شغل و میزان شادمانی، از قدرت عشق بهره مند شوید. در نقطه مقابل وقتی احساسات ناخوشایندی مثل ،عصبانیت، استرس، انتقاد و … را به دیگران انتقال می دهید؛ همین انرژی منفی و حتی چند برابر آن را دریافت خواهید کرد و بر ادامه زندگی شما نیز تأثیری منفی دارد. پس با کمی تفکر متوجه می‌شوید که در روابط خود با دیگران چه مواردی اهدا کرده‌اید .

“کل قانون عشق در یک اصل خلاصه می شود :همسایه ات را نیز به اندازه خودت دوست بدار.” سنت پاول_ یکی از حواریون

اگر روابط شما با دوستان و خانواده، مثبت و سازنده است؛ پس در این روابط انرژی عشق و شکرگزاری بیشتری بکار برده اید و اگر در روابط خود با مشکل مواجه هستید؛ پس منفی‌گرایی بیشتری ساطع کرده‌اید. عده‌ای از مردم تصور می‌کنند که خوب یا بدبودن روابطشان به رفتار طرف مقابل مربوط می‌شود ،ولی در حقیقت این موضوع به خودتان و نوع احساسی که دارید مربوط می شود .شما در صورتی در زندگی از نعمتی بهره‌مند می‌شوید که در ابتدا فرکانسی در همان سطح بفرستید. شما می توانید وضعیت روابط خود را تغییر دهید .

برای اینکار کافی است که ویژگی‌های مثبت و بارز طرف مقابل خود را، که به آن اهمیت می‌دهید و به خاطر آن شاکر هستید را در نظر بگیرید؛ یعنی به جای توجه به ویژگی‌های منفی ، ویژگی‌های مثبت او را بیابید ؛که در این صورت اتفاقی شگفت‌انگیز در روابطتان اتفاق می‌افتد و به گونه‌ای برای شما به نظر می‌رسد که انگار تغییری شگفت انگیز در طرف مقابلتان به وجود آمده است. نیروی عشق این تغییر را به وجود می‌آورد، زیرا این نیرو هرگونه انرژی منفی را از بین می‌برد ،حتی انرژی منفی در روابط شما…

رابطه های زیادی وجود دارد که با بکارگیری نیروی عشق توانسته‌اند شرایط روابط خود را بهبود دهند. یکی از این رابطه‌ها را برای شما شرح می دهم:

خانمی عشق و محبتش را نسبت به همسرش از دست داده بود و حتی برای مدت کوتاهی نمی‌توانست با او باشد. همسرش دائماً گله و شکایت می‌کرد. بیماری‌های مختلف داشت، افسرده و عصبی بود و با همسر و فرزندانش به بدی سخن می‌گفت. وقتی این خانم از تاثیر قدرت عشق باخبر شد، تصمیم گرفت که علی‌رغم مشکلات زناشویی ،احساس شادی و نشاط داشته باشد. به‌این‌ترتیب فضای خانه آرام‌تر شد و روابط آن خانم با فرزندانش بهتر شد.

چند عکس از عکس‌های مربوط به روزهای اول ازدواجشان را قاب گرفت و روی میز کارش قرار داد تا هر روز آن‌ها را ببیند. با این کار اتفاقی شگفت انگیز روی داد و عشق و محبت روزهای اول ازدواج را نسبت به همسرش احساس کرد و عشق و محبتش به شکلی شگفت‌انگیز افزایش می‌یافت و به سطحی رسید که احساس می‌کرد همسرش را بیش از هر زمان دیگری دوست دارد. عشق این خانم باعث از بین رفتن افسردگی و خشم همسرش شد. روابط او همسرش با بکارگیری عشق به حدی رسید که دوست داشتند هر لحظه کنار هم باشند.

***

انسان‌ها گاهی نمی‌دانند دوست داشتن چه معنایی دارد ؛که این موضوع مانع از رسیدن آن‌ها به زندگی مورد نظرشان شده‌است .برای درک معنای دوست داشتن و محبت به دیگران باید ابتدا بفهمید که چه کارهایی نشان‌دهنده دوست داشتن و عشق نخواهد بود. تلاش برای تغییر دیگران، نشان‌دهنده دوست‌داشتن نیست. وقتی فکر می‌کنید که صلاح دیگران را بهتر از خودشان می‌دانید؛ این به معنی نشان دادن عشقتان نیست .انتقاد از دوستان، حق دادن به خودتان، سرزنش، شکایت، نق زدن و عیب جویی از آن‌ها به معنی دوست داشتن نیست.

استاد سعید گل محمدی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم