اهمیت شکر گذاری

اهمیت شکر گزاری

” شفافیت ذهنی ،شفافیت احساسات را نشان می‌دهد. به همین دلیل است که ذهن فعال و شفاف ،عشق می‌ورزد و نعمت های مورد علاقه اش را می‌بیند.” بلیز پاسکال_ ریاضی‌دان و فیلسوف

برای هوشیاری و حضور ذهن ،ذهنت را با سوالات زیر منحرف کن.” چه چیزهایی را که اکنون می توانم ببینم را دوست دارم؟”،” چند نعمت را می‌توانم ببینم که دوست دارم؟”،” چه نعمت دیگری وجود دارد که من دوست دارم؟”،” چه چیزهایی را می‌توانم ببینم که شوق مرا بر انگیزد؟”،” آیا چیزهای بیشتری وجود دارد که مرا سر ذوق بیاورد؟”
با طرح این سوالات ذهنت شروع به یافتن پاسخ می‌کند و افکار دیگر را رها می کند. راز هوشیاری، درگیر کردن ذهن است. هرچه سوال بیشتری بپرسی، توانایی بیشتری برای کنترل ذهنت داری. اگر بر ذهنت تسلط نداشته باشی مانند قطار بدون راننده که از کوه به پایین می آید،هستی. تو راننده ذهنت هستی، کنترل آن را در دست بگیر و آن را براساس اهداف سرگرم‌ کن، چرا که اگر به ذهنت فرمان ندهی، تو را به هر جا بخواهد می‌برد.

” اگر بر ذهن تسلط و کنترل نداشته باشی، پس برای خودت دشمن تراشیده‌ای.” بهاوادگیتا_ کتاب کهن هندوها

به جای این‌که بگذاری ذهنت با افکار غیرقابل کنترل، حواست را منحرف کند ،باید بخواهی که در ارائه عشق به تو کمک کند، که البته آموزش تمرکز ذهن بر عشق زمان زیادی نمی‌برد .

“بدون شکر گزاری نمی‌توانی بهره چندانی از قدرت ببری، زیرا شکر گزاری است که تو را به قدرت مرتبط می‌کند .”والاس والتز_ نویسنده

افراد بسیاری، با این‌که در بدترین موقعیت بوده‌اند ولی از طریق شکر گزاری زندگی‌شان دگرگون شده است، معجزات بسیاری در زمینه سلامتی رخ داده است ،حتی با این‌که امیدی به درمان نبوده، روابط بسیاری از طریق شکر گزاری به بهترین شکل متحول شده، ازدواج ناکامی که به حالت سالم برگشته است، پیوند دوباره اعضای خانواده پس از کدورتی که داشتند ،متحول شدن روابط پدر و مادر با فرزندانشان ،افرادی که با شکر گزاری از فقر به ثروت رسیده‌اند، کسب‌وکاری که با شکر گزاری پررونق شده است، افرادی که از افسردگی رنج می‌بردند و از طریق شکر گزاری به کامیابی رسیدند ،مثال‌هایی است از قدرت شکر گزاری…

همه پیامبران از شکر گزاری استفاده کردند ،چون می‌دانستند که آن، عالی‌ترین درجه تجلی عشق است و وقتی شکر باشند با قانون جذب هماهنگ می شوند .حضرت مسیح قبل از هر معجزه‌ای از عبارت “خدایا، شکرت “استفاده می‌کرد.
با تشکر کردن از فردی ،یا تشکر بابت داشتن خودرو، هدیه، خانه جدید و…، تو لذت، سلامت، پول، روابطی دوستانه و فرصت‌های بیشتری را دریافت می‌کنی.

نثار عشق از طریق شکر گزاری:

چیزی یا کسی که بیشتر از همه دوستش داری و بابت آن خدا را شاکر هستی، در نظر بیاور. به موارد مثبت آن فکر کن، سپس در ذهنت یا با صدای بلند موارد مثبتش را که برای آن، شاکر خداوند هستی، بگو. گویی آن فرد در کنار توست. دلایل دوست داشتنت را به او بگو و لحظه یا حالت خاصی را به او یادآوری کن، مثلاً بگو “آن موقع را به خاطر داری که …؟” . وقتی اینکار را انجام می‌دهی، احساس کن که تشکر از خدا، همه وجودت را پر کرده است در این تمرین ساده، عشقی که به کائنات می‌فرستی، به روابط تو و کل زندگی ات برمی گردد .وقتی از آلبرت انیشتین، یکی از باهوش‌ترین نوابغ تاریخ بشر ،در مورد پیشرفت‌های او سوال شد او فقط از هر آنچه دیگران به او اهدا کرده بودند تشکر کرد .

 

“هر روز صدها بار به خودم یادآوری می‌کنم که زندگی درونی و بیرونی هم به کار دیگران، چه مرده و چه زنده ،مربوط بوده است و من هم باید تلاش کنم تا به همان اندازه‌ای که عشق و کمک دریافت کرده‌ام و هنوز هم دریافت می کنم ،عشق و کمک اهدا کنم.” آلبرت انیشتین

وقتی خدا را بابت داشته‌هایت شکر می کنی، هر قدر هم کم باشد ،میزان بیشتری از همان ها را دریافت می کنی. هنگامی که برای پول اندک، خدا رو شکر کنی، پول بیشتری بدست می‌آوری ،همچنین برای شکر گزاری رابطه ای ساده ،رابطه بهتر به دست می‌آوری و اگر برای شغل کنونی شاکر باشی فرصت‌های شغلی بهتری نصیب تو می‌شود و … ،چون شکر گزاری عامل افزاینده در زندگی است.

” چنانچه تنها دعای تو در تمام زندگی ات، شکر و سپاس پروردگار باشد، همین کافی است.” اکهارت_ نویسنده و عالم

با تمام وجودت خدا رو شکر گزاری کن. هرچه بیشتر شاکر باشی، بیشتر آن را احساس می‌کنی و عشق بیشتری اهدا می‌کنی.

سه تکنیک استفاده از قدرت شکر گزاری در زندگی وجود دارد که هر کدام عشق وجودتان را به کائنات می‌فرستد:

۱. بابت همه نعمت‌هایی که دریافت کرده‌ای شاکر باش( گذشته)

۲. بابت هر نعمتی که در حال دریافتش هستی شاکر باش (حال)

۳.بابت هر چه در زندگی ات می‌خواهی، گویی آن را دریافت کرده‌ای،شاکر باش( آینده ) 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم