تمرکز بر نیکبختی

تمرکز بر نیکبختی

تمرکز بر نیکبختی

دکتر جوویتل:( من می ‌توانم طرز فکر عده ‌ی زیادی از مردم را تصور کنم:”چگونه می ‌توانم پول بیشتری را به سوی زندگی ام جذب کنم؟ چطور به پول ‌و پله می ‌رسم؟ چطور می توانم سعادتمند شوم؟ در حالی ‌که شغلم را دوست دارم، چطور می‌ توانم از پس بدهی های کارت‌های اعتباری ‌ام برآیم؟ چطور از طریق شغلم پولی کلان بدست می آورم؟ چطور می توانم درآمدم را افزایش دهم؟” فقط قصد کن!
وظیفه ی تو این است که هر آنچه را دوست داری از کاتالوگ کائنات داشته باشی، اعلام کنی. اگر پول نقد یکی از آن‌هاست، بگو چه مقدار می ‌خواهی داشته باشی. مثلاً:” دلم می‌خواهد بیست و پنج هزار دلار از طریقی نامنتظر در عرض سی روز آینده داشته باشم. یا هر چیز دیگری که می‌ خواهی بشود. باید برایت قابل باور باشد.)

این ایده ی قدیمی که پول را فقط از راه کار می توانید بدست آورید، دور بیاندازید. این افکار کمکی به شما نمی کنند. در عوض حالا که می دانید وفور نعمت برای شماست، وظیفه ی شما خواستن و تصور داشتن پول است. به راه بدست آمدن آن فکر نکنید.

باب پراکتر:( هدف بیشتر مردم بیرون آمدن از زیر بار بدهکاری است. این کار آدم را بیشتر توی بدهکاری نگه می‌ دارد. هر آنچه را درباره ‌اش فکر کنی، جذب می کنی. تو می گویی:” اما این‌ بیرون آمدن از زیر بار قرض و بدهکاری است.” من اهمیتی نمی ‌دهم که رفتن زیر بار قرض باشد یا بیرون آمدن از آن، به هرحال تا وقتی راجع به بدهکاری فکر کنی، آن را جذب می کنی. یک برنامه ی مرتب بازپرداخت بدهی برای خودت تنظیم کن و سپس حواست متوجه خوشبختی و کامیابی باشد.)

حتی هنگامی که انبوهی از صورتحساب برای پرداخت دارید نباید تفکر خود را متوجه آن ها کنید ، زیرا این کار برای شما بدهی های بیشتری می آورد. در عوض راهی پیدا کنید که با وجود صورتحساب ها بتوانید روی کامیابی تمرکز کنید. هنگامی که حس خوب داشته باشید، موضوعات خوب را به سمت خود می کشید.

جیمز ری:( بارها از مردم شنیده ام که می ‌گویند:”دلم می ‌خواهد سال بعد درآمدم دو برابر شود.” اما بعد که به اقداماتشان نگاه می‌ کنی، می ‌بینی کارهای لازم را برای چنین رخدادی انجام نمی‌ دهند. آن ‌ها دور خودشان چرخی می ‌زنند و می‌ گویند:” توان مالی چنین کاری را ندارم.” حدس بزن چه می شود؟ “امر کن، سرور من.”

با گفتن جمله ی، توان مالی اش را ندارم، شما تمام خواسته هایتان را خنثی می کنید. در عوض هنگام دیدن ماشین مورد علاقه تان، لباسی که شاید دوست دارید و هر چیزی که می خواهید بگویید:“توان مالی اش را دارم. می توانم این را بخرم.” با این کار حس بهتری نسبت به پول خود بدست می آورید و بعد از مدتی می بینید که توان مالی کافی هم بدست آورده اید. فقط کافی است تصاویر زندگی خود را تغییر دهید.

لیزا نیکولز:( وقتی تو تمام حواست را برنداشتن و عدم امنیت و این مسئله که چیزی را نداری متمرکز کنی و در مورد آن با خانواده‌ ات الم‌ شنگه راه بیندازی، با دوستانت بحث کنی و به فرزندانت بگویی که به حد کافی پول نداری-” ما پول کافی نداریم، از عهده ی خرید آن برنمی ‌آییم”- به هرحال هرگز نخواهی توانست توان مالی به دست آوری چون جذب بیشتر هر آنچه را نداری شروع کرده‌ ای. اگر تو وفور نعمت و کامیابی می‌ خواهی، پس روی نعمت و کامیابی تمرکز کن.)

چالز فیلمور:( بعد معنوی هر چیزی که به صورت مرئی به دست می ‌آید. هرگز ته نمی‌ کشد. تمام مدت نزد خودت است و به اندازه اعتقاد و درخواست تو، واکنش نشان می دهد.)

حالا که از این راز مطلع شدید. می دانید هنگامی که شخصی ثروت مند را می بینید، تفکر او غالبا روی ثروت است نه تنگدستی. از این راه کائنات آن ها را به هدفشان رسانده است.
باید بدانید که ثروتی که آن ها دارند را شما دارید. با این تفاوت که آن را به سمت خود نکشیده اید و به صورت نامرئی منتظر است. برای به وقوع پیوستن آن باید افکارتان راجع به آن باشند.

لورال لنگمیر:( من با این شعار بزرگ شدم که “برای پول درآوردن باید جان بکنی.” تا اینکه بعدا این جمله را با “پول به ‌راحتی و به ‌طور مرتب گیر می ‌آید.” جایگزین کردم. در آغاز احساس می ‌شود که دروغ است، مگر نه؟ بخشی از مغز تو می گوید:” ای دروغ ‌گو. این کار سخت است.” بنابراین تو باید بدانی که این بازی ذهنی تا مدتی ادامه دارد.)

اگر شما هم واقعا این طرز فکر را دارید ، سریعا آن را دور بیاندازید. این گونه تفکر تصاویری که تجربه های زندگی شما می شوند را بوجود می آورد. پس اگر واقعا نمی خواهید جان بکنید شما هم تفکر خود را تغییر دهید.

دیوید شیرمر:( وقتی صحبت از ایجاد ثروت به میان می ‌آید، ثروت به طرز فکر تبدیل می شود. همه ‌اش به این بستگی دارد که چه فکری کنی.)

لورال لنگمیر:( باید بگویم هشتاد درصد تعلیمات من به افراد در مورد روان ‌شناسی و طرز فکر آنان است. من می ‌دانم چه موقع آن ها می ‌گویند:” اوه، تو می ‌توانی انجام بدهی، من نمی ‌توانم.” در واقع مردم توانایی دارند که مناظره درونی و گفتگو هایشان را در مورد پول تغییر دهند.)

رالف والدو امرسون:( خبر خوش این است که به محض این‌ که تشخیص دهی آنچه می‌ دانی بسیار مهم ‌تر از مسائلی است که یاد گرفته ‌ای باورشان کنی، برای جستجوی وفور نعمت دنده عوض کرده ‌ای. موفقیت از درون خود نشأت می‌ گیرد، نه از بیرون وجودت.)

شما باید احساس خوبی نسبت به پول داشته باشید، تا آن را بدست بیاورید. طبیعی است هنگامی که مقدار کمی از آن را دارید ، احساس بدی هم به آن دارید. اما باید تلاش کنید و احساس خود را تغییر دهید زیرا احساسات منفی مانع از رسیدن شما به خواسته هایتان می شود. بابت چیز هایی که دارید سپاسگزار باشید و با تکرار جملات زیر طرز تفکر خود را تغییر دهید؛“من بیش از حد دارم.”، “وفور پول و نعمت در راه است.”، “من جاذب پول هستم.”

استاد سعید گل محمدی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم