تو گذشته ی خودت نیستی

تو گذشته ی خودت نیستی

تو گذشته ی خودت نیستی

جک کنفیلد: ( عده ی زیادی از مردم خیال می ‌کنند در زندگی قربانی شده‌ اند و اغلب وقایع گذشته ی خود اشاره می ‌کنند. مثلاً شاید با والدینی بدرفتار یا در خانواده ‌ای نابسامان بزرگ شده‌ اند. بیشتر روان‌ شناسان اعتقاد دارند که در حدود هشتاد و پنج درصد از خانواده‌ ها نابسامان هستند. بنابراین تنها تو نیستی.

والدین من الکلی بودند. پدرم با من بدرفتاری و اذیتم می‌ کرد. وقتی شش ساله بودم، مادرم از او طلاق گرفت… منظورم این است که هر کسی به نحوی قصه‌ ای برای گفتن دارد. اصل مطلب این است که حالا می‌خواهی چه کار کنی؟ حالا انتخابت چیست؟ تو می ‌توانی حواست را روی گذشته ات یا روی آن چیزی که می‌خواهی متمرکز کنی. و وقتی مردم تمرکز روی آنچه را می ‌خواهند شروع کنند، هر آنچه نمی ‌خواهند سر به ‌نیست می‌ شود و آنچه می ‌خواهند گسترش می ‌یابد. در واقع آن بخش نامقبول محو می‌ شود.)

پرنتیس ملفورد:( فردی که ذهنیت خود راوی بخش تاریک زندگی اش تنظیم می‌ کند و درواقع در ناکامی‌ ها و فلاکت ‌های گذشته اش به سر می ‌برد، برای بدبختی ‌ها و ناکامی ‌های مشابه در آینده اش دعا می کند. اگر تو به جز بداقبالی برای آینده ی خود نمی‌ بینی، انگار برای دچار شدن به این بداقبالی دعا می ‌کنی و مسلماً آن را به دست می ‌آوری.)

اگر شما جزء افرادی هستید که هنوز سرگرم مشکلات گذشته ی خود هستند، گذشته ی خود را رها کنید. این کار را برای خودتان انجام دهید. زیرا شما هستید که می توانید زندگی عالی خود را خلق کنید. و این کار با تمرکز بر روی خواسته هایتان و ارسال احساس خوب به کائنات است. هر چیزی که در گذشته تان ارزش لطمه زدن به زندگی الان شما را ندارد.

لیزا نیکولز:( تو طراح سرنوشت خودت هستی. تو نویسنده ی کتاب زندگی ات هستی. تو خودت قصه ‌نویس هستی. قلم در دست توست و حاصلش همانی است که تو انتخاب می ‌کنی.)

مایکل برنارد بک ویث:( موضوع عالی درمورد قانون جذب این است که از هر جا دلت بخواهد می‌توانی شروع کنی و می توانی “تفکر واقعی” را شروع کنی، و می‌توانی درون خود حس هماهنگی و شادی ایجاد کنی. در این ‌صورت قانون هم دست به کار می شود و به تو جواب می دهد.)

دکتر جوویتل:( از همین حالا شروع به تغییر باورهایت کن و به مسائلی متفاوت معتقد شو. مثلاً:” در کائنات وفور نعمت بیش از حد است.” و این اعتقاد را داشته باش که:” من پیرتر نمی ‌شوم، من جوان ‌تر می شوم.” ما می ‌توانیم باورها را هر طوری دلمان می ‌خواهد، از طریق قانون جذب، خلق کنیم.)

مایکل برنارد بک ویث:( و تو می‌ توانی خودت را از الگوهای آبا و اجدادی، نظام ‌نامه های فرهنگی و باورهای اجتماعی رها کنی و یک ‌بار برای همیشه ثابت کنی که قدرت درون تو از قدرت درون جهان بزرگ ‌تر است.)

دکتر فرد آلن وولف:( شاید با خودت بگویی:” خوب، این خیلی خوب است اما من نمی ‌توانم این کار ها را انجام بدهم.” یا “او نمی‌ گذارد من این کار را بکنم.” یا “برای این کار پول به حد کافی ندارم.” یا “من برای انجام چنین کاری آن‌قدرها قوی نیستم.” یا “من به حد کافی برای چنین کاری پولدار نیستم.”یا “من نیستم، من نیستم، من نیستم، من نیستم.” هر یک عبارت شامل “من نیستم” در واقع یک خلق است.)

هنگامی که از “من نیستم” در جملات خود استفاده می کنید، دقت کنید که در حال خلف چه چیزی هستید‌. زیرا هنگامی که شما جملات منفی را قاطعانه بیان می کنید، غول کائنات هم می گوید من آرزوی تو را بر آورده می کنم. پس بهتر است از این قدرت به نفع خودتان استفاده کنید.
چارلز هانل اظهار داشته است که به کار بردن یک جمله ی تاکیدی خاص، هر کسی را به آنچه می خواهد می رساند. آن جمله این است:(من انسانی تمام عیار، قدرتمند، قوی، دوست داشتنی، همدل، هماهنگ و شاد هستم.)

اگر می خواهید رویا های خود را از حالت نامرئی به مرئی در آورید آن ها را به عنوان حقیقت محض ببینید. هنگامی که آن را در ذهن خود به تصویر می کشید، کائنات به سرعت آن را برای شما آماده می کند.

چارلز هانل:( درمورد اینکه این قانون چه کارها می تواند برایت انجام دهد، هیچ محدودیتی وجود ندارد. شجاعانه کمال مطلوب خود را باور داشته باش و فکر کن که آرمان تو از قبل به حقیقت پیوسته است.)

هنگانی که هنری فورد از رویای خود در مورد وسایل نقیه برای بقیه گفت، همه او را مسخره کردند. اما او چیزی بیشتر از اطرافیان خود می دانست. او از راز خبر داشت.

هنری فورد:( چه خیال کنی می توانی یا خیال کنی نمی ‌توانی، درهر صورت حق با توست.)

شاید قبلا استعداد خود را دست کم می گرفتید، اما حالا می دانید که دارای ذهنی خلاق هستید و می توانید هر کاری را انجام دهید. شما هر کاری را می توانید انجام دهید. و آگاهی از این قضیه باعث می شود موفق و کامروا شوید.

مایکل برنارد بک ویث:( آیا در این مورد محدودیتی وجود دارد؟ ابداً. ما موجوداتی نامحدود هستیم. ما سقفی نداریم. توانایی، استعداد، قدرت و موهبت های الهی درون تک ‌تک افراد این سیاره نامحدود است.)

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم