جذب پول

جذب پول

جذب پول

“فقر از احساس تنگ‌دستی نشأت می گیرد.” رالف والدو امرسون_ نویسنده و شاعر


بیشتر افراد می‌گویند که پول را دوست دارند، اما اگر پول کافی نداشته باشند، به پول احساس خوشایندی نخواهند داشت . اگر پول کافی داشته باشند، نسبت به پول احساس خوبی دارند . بسیاری از انسان‌ها درباره پول، احساس خوشایندی ندارند، زیرا بخش عمده ثروت در دنیا، فقط در دست ده درصد از مردم دنیاست. فرق بین ثروتمندان و مردم دیگر این است که آن‌ها به جای احساس منفی درباره پول ،احساس خوشایند در خود پرورش می دهند. احساس بد انسانها به پول ،به دلیل نداشتن پول نیست، زیرا بسیاری از ثروتمندان از صفر شروع کردند. این احساس بد به دلیل باورهای منفی ای است که در کودکی، در ضمیر ناخودآگاه راه پیدا کرده است.

چند نمونه از این باورها: “ما برای انجام دادن اینکار از توانایی مالی کافی برخوردار نیستیم.”،” ثروتمندان صداقت ندارند.”،” دستیابی به ثروت زیاد، مستلزم کار طاقت‌فرساست .”،”درخواست پول اشتباه است و افراد معنوی هرگز چنین درخواستی ندارند.”

وقتی بچه بودی ،به طور ناخواسته گفته‌های آموزگاران و والدین و بقیه را می‌پذیرفتی، به‌این‌ترتیب، بطور ناخودآگاه ،احساس منفی نسبت پول را پرورش می دادی .از یک طرف خواستن ثروت اشتباه است و از طرف دیگر برای ادامه ی زندگی باید درآمد کسب کنی ،حتی اگر آن کار را دوست نداشته باشی. شاید حتی به شما گفته شود که فقط شغل های مخصوص را برای درآمد می‌توانید انجام دهید. این حرف‌ها حقیقت ندارند و کسانی که این سخن را می‌گویند نیز ،در این زمینه هیچ نقشی ندارند، زیرا آنها این موضوعات را خودشان باور و احساس کردند و چون به آن باور دارند، قانون جذب نیز همان را به آن‌ها بازمی‌گرداند. پس اکنون می‌دانید که زندگی به شیوه‌ای متفاوت عمل می‌کند و گسترش احساس خوب و خوشایند در مورد هر چیز است که باعث می شود قانون جذب تو را به آن برساند، مثل احساس خوب نسبت به پول.

” وقتی مطمئن باشی که در زندگی هیچ فقدانی وجود ندارد؛ کل دنیا به تو تعلق خواهد داشت.” لائوتسه

از خانواده‌ای فقیر هستم که خواستار پول زیادی نبودند و همیشه مشکلات مالی داشتند. من نیز با همین باورهای منفی در مورد پول بزرگ شدم. می‌دانستم برای تغییر زندگی ،باید نوع احساسم را به پول تغییر دهم و باید خودم را به‌طورکلی تغییر می‌دادم تا علاوه بر جذب پول، بتوانم موقعیت جدید را برای همیشه حفظ کنم. متوجه شدم که افراد ثروتمند ،علاوه بر جذب پول به سوی خودشان، این موقعیت را نیز حفظ کردند. اگر همه ی پول دنیا به طور مساوی بین همه ی انسان‌ها تقسیم می‌شد ،بازهم پس از مدت کوتاهی ،دوباره پول به دست درصد کمی از مردم دنیا می‌رسید، زیرا قانون جذب به دنبال عشق و اشتیاق و افرادی است که احساس خوب و خوشایند نسبت پول دارند.

” این اصلی بنیادین و جاودان است؛ در هر ساختار فلسفی، دینی و علمی یافت می شود. هیچ راهی برای فرار از قانون عشق وجود ندارد.” چارلز هانل_ نویسنده

با احساس بد نسبت به پول، آن را از خود دور می‌کنید و پولی برای شما نمی‌ماند. حتی وقتی پول زیادی به دست می‌آورید ،چندی نمی‌گذرد که همه پول خود را از دست می‌دهید. رویدادهایی مثل ،خراب شدن وسایل مهم، صورت‌حساب‌های گران و موارد پیش‌بینی‌نشده و … سبب تمام شدن پول شما می‌شود. نیرویی جذب‌کننده ی عشق باعث می شود جذب پول به زندگی شما دائماً ادامه داشته باشد، جذب پول و ادامه ی آن به خوب بودن شما مربوط نمی‌شود، شایسته بودن شما موضوعی حتمی است، زیرا شما به‌عنوان مخلوق خداوند، فراتر از تصورتان ،انسانی شایسته هستید.

اگر هم اکنون کمبود پول و بدهی زیادی دارید، به این دلیل است که شما از نیروی جذب کننده و نگهدارنده ی عشق بی‌بهره هستید و پول را از خود دور می‌کنید .فقط باید احساس خوب و خوشایند به پول و ثروتمند شدن نشان دهید .مهم نیست که اوضاع مالی کسب و کار و وضعیت اقتصادی کشور چگونه است، موقعیتی به نام ناامیدکننده، وجود ندارد. انسان‌های بسیاری ،در دوران رکود اقتصادی هم، پیشرفت داشته‌اند، زیرا قانون عشق را به‌خوبی می‌شناختند .آن‌ها خواسته‌های خود را تصور و احساس کردند و قانون جذب باعث تسلط آن‌ها بر موقعیت اطرافشان شد.

” اجازه دهیم وضعیت زندگی خوب باشد؛ روزگار همیشه خوب خواهد بود .خودمان روزگارمان را می‌سازیم. هر گونه که باشیم، روزگارمان نیز همان‌طور خواهد بود.”سنت آگوستین
نیروی عشق می تواند در هر مانع و وضعیت و فراز و نشیب زندگی، نفوذ کند ،هر چند مشکلات دنیوی برای نیروی عشق مانع حساب نمی‌شوند .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم