حسادت فرکانس خوبی ندارد!

حسادت

حسادت فرکانس خوبی ندارد!

سرنوشت، موضوعی شانسی و تصادفی نیست، سرنوشت انسان بر مبنای انتخاب‌های خودش است.” ویلیام جنینگز برایان _سیاست‌مدار آمریکا

زندگی تصادفی نیست و سرنوشت تو در دست خودت است .رویدادهای زندگی تو، دنباله رو و ناشی از افکار و احساساتی است که از خود ساطع کرده ای، که این افکار زندگی‌ات را می‌سازد. زندگی همه نعمت های ممکن را به تو عرضه می کند، تا تو از میانشان انتخاب کنی ،تو می توانی چیزهایی که دوست داری انتخاب کنی یا مشغول قضاوت کردن موارد بد باشی. اگر زندگی ات آن‌چنان جذاب نیست ،پس ناخودآگاه تمام موارد منفی را برچسب می‌زنی و آن‌ها تو را از هدفی زندگی منحرف می‌سازد.

هدف اصلی زندگی، عشق و محبت و… است‌. باید شاد باشی و شادی به دیگران بدهی .خواسته‌های مورد علاقه را برگزین و موارد منفی را کنار بگذار. نعمت‌های زیادی در طول عمر در مسیر زندگی تو قرار می‌گیرند و این تو هستی که با احساس عشق و اشتیاق می‌توانی آن‌ها را به خودت جذب کنی. اگر خودروی دلخواهت را در خیابان می‌بینی،با احساس عشق به آن خودرو، در واقع آن را جذب کرده‌ای، اما اگر احساس حسادت و حسرت داشته باشی، فقط آن خودرو را از خودت محروم کرده‌ای. برای مثال تو قصد ازدواج داری و در حین جستجو، زوجی پر شور و نشاط و عشق را می‌بینی، اگر با تماشای آن‌ها شاد شوی و برای پایداری عشقشان دعا کنی ،قطعاً بزودی ازدواج خواهی کرد، ولی اگر غمگین شدی و احساس تنهایی کردی، پس بدان که به کائنات گفته‌ای که می‌خواهی همچنان غمگین و تنها بمانی.

***

تو باید برای هر آنچه می‌خواهی عشق ساطع کنی. هنگامی‌که نسبت به موقعیت و نعمت فرد دیگری، احساس خوب داشته باشی، همان نعمت به تو جذب می شود. برای مثال اگر اضافه وزن داری و بابت اندامت حس بدی داری، در واقع چنین ابراز می کنی:” دلم نمی‌خواهد چنین اندامی داشته باشم می‌خواهم چاق بمانم.”.

هنگامی‌که با فردی آشنا می‌شوی که خصوصیات مورد علاقه تو را دارد، عشق و اشتیاق را نسبت به آن ویژگی‌ها نشان بده. با این کار در واقع همان ویژگی‌ها را برای خودت انتخاب کرده ای. اگر مدتی است که با وجود تلاشتان، صاحب فرزند نشده‌اید و با دیدن پدر و مادرها و یا با دیدن کودکان، به شدت غمگین می شوید، که چرا فرزند ندارید، در واقع کودک را به زندگی خود جذب نکرده‌اید. وقتی افزایش حقوق همکارت ،برنده شدن آشنایی در قرعه‌کشی و یا خانه خریدن دوستت را می‌بینی، تو نیز باید مانند آن‌ها شاد و ذوق‌زده شوی، گویی برای خودت اتفاق افتاده ،زیرا فقط دراین‌صورت است که عشق و اشتیاق خود را بروز داده‌ای و همان احساس را دریافت می کنی.

***

وقتی خودروی دلخواهت ،زوجی خوش‌بخت، هیکلی عالی، بچه ها و خصوصیات عالی و یا هرچیزی که دوست داری را در فردی دیگر می‌بینی، این یعنی که تو با این‌جور چیزها هم فرکانس هستی. زندگی شامل خیلی چیزها است که دلت نمی‌خواهد، با ساطع کردن احساسات بد و حسادت به طور ناخواسته، آن‌ها را جذب نکن ،بلکه با ساطع کردن عشق و اشتیاق خواسته‌هایت را انتخاب کن. وقتی به فردی که از نعمت خاصی برخوردار است حسادت می‌کنی، درواقع منفی‌گرایی را به خود جذب کرده‌ای . هر آنچه می‌خواهی با این حسادت و نیروی بزرگ منفی‌گرایی، پس می‌زنی و از خود دور می‌کنی. فقط و فقط با عشق و اشتیاق است که خواسته‌های جذب تو می‌شوند.

” این رویداد معجزه گونه‌ای است که همواره برای کسانی که واقعاً عشق اهدا می کنند، رخ می دهد. هر قدر بیشتر عشق می‌بخشند، بیشتر بدست می آورند.” راینر ماریا ریلکه_ شاعر و نویسنده

قانون تک نفره: تا جایی‌که قانون جذب دخیل است، در دنیا تنها یک نفر وجود دارد و کسی نیست جز تو. هیچ‌کس دیگری نیست، تنها و تنها تو هستی که وجود داری، چون قانون جذب به احساسات تو واکنش می دهد. بر این اساس است که قانون جذب یعنی قانون تو و تمامی انسان‌ها در تو خلاصه می شوند. اگر در مورد فرد دیگری، قضاوت و خرده‌گیری کنی ،درواقع آن‌ها را به خودت اهدا کرده ای ،همان گونه که عشق و قدردانی را، که به فرد دیگری می دهی همان را هم به خودت داده ای. قانون جذب راه دیگری ندارد. هنگامی‌که حال‌وهوای خوبی داشته باشی، همان ها را دریافت خواهی کرد هر چه هم نمی‌خواهی، به سادگی کنار بگذار و هرگز به قضاوت و انتقاد نپرداز و هیچ احساسی نشان نده، تا موارد ناخواسته را جذب زندگی ات نکنی.

وقتی در برابر چیزی که نمی‌خواهی پاسخ منفی بدهی، احساسی بدی به آن‌ها پیدا می‌کنی . وقتی آن احساسات بد را ساطع کنی، همان ها به‌عنوان موقعیت منفی جذب زندگی ات می شوند. برای قانون جذب فقط مثبت است که معنا دارد. قانون جذب ،هر جمله منفی تو را به شکلی مثبت پردازش می‌کند و مفهوم کلی را از آن می گیرد. تو وقتی می گویی:” نه من این را نمی‌خواهم.”، درواقع به قانون جذب جواب مثبت داده ای و به قانون جذب می‌فهمانی که میزان بیشتری از آن را وارد زندگی ات کند .

***

جملاتی دیگر مثل: “ترافیک وحشتناک است.”،” خدمات افتضاح است.”،” او همیشه دیر می‌رسد.”،” همیشه این‌جا سروصدای اضافی دارد.”، نیز همین طور است. زمانی که مواردی به دلخواه شما نیست جمله منفی بکار نبرید، درعوض وقتی از چیزی خوشت می آید ،پاسخ مثبت بده و عشق و اشتیاقت را ابراز کن. برای سخنی خوشایند، بو و مزه غذای خوش‌مزه و … ، و یا هر نعمتی، خواه آن را داشته باشی خواه نه،همواره عشق و اشتیاق ابراز کن، چون در این صورت آن‌ها را برای خود انتخاب کرده‌ای. در کائنات هیچ کمبودی وجود ندارد، هر کمبودی هم که باشد، همان کمبود عشق و محبت است. منبع عشق و محبت در اجابت خواسته تو بدون محدودیت است، فقط باید واقعاً چیزی را بخواهی و واقعاً اشتیاق نشان بدهی.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم