حقیقت تکان دهنده درباره ی قانون توانگری

حقیقت تکان دهنده درباره ی قانون توانگری

یک حقیقت تکان دهنده در مورد قانون توان گری این است که توانگر بودن کاملا درست است، نه نادرست.
راسل اچ. کان ول در سخنرانی های مشهورش، «کرور الماس ها» تاکید می کند:
مجبورید ثروت مند باشید زیرا حق ندارید فقیر باشید. زندگی کردن و ثروتمند نبودن حتما بداقبالی است و بدبختی مضاعف آنکه به همان اندازه که می توانید فقیر باشید می توانید ثروتمند گردید. این وظیفه ی بی چون و چرای ماست که از راه ای شرافتمندانه ثروتمند شویم. و البته را شرافتمندانه تنها راهی است که به سرعت ما را به سوی ثروت می کشاند.

واژه ثروتمند به معنای فراوانی نعمت و زندگی پر رضایت شماست. همچنین میزان سلامت و شادابی شما می تواند نشانه ی توانگری شما باشد.
یک حقیقت تکان دهنده ی دیگر در مورد قانون توانگری این است که، راه های شرافتمندانه بسیار سریع تر شما را به توانگری می رسانند.

باید آرزومند توانگری باشید.

بسیاری از افراد همچنان در دو راهی اینکه خواستن توانگری خوب است یا نه، مانده اند. البته همه توانگری می خواهند اما از دیدگاه معنوی در مورد آن مطمئن نیستند.
اکثر تاجران و کاسبکاران ، از خواستن توانگری عذاب وجدان دارند. هرچند که هر روز برای به دست آوردن آن تلاش می کنند ولی این نوع طرز فکر باعث از بین رفتن تمام تلاش های آن ها می شود.
مردم بعد از سخنرانی هایی در رابطه با “رابطه ی الهی بین انسان و توانگری” آسایش خاطر پیدا میکنند و تازه میتوانند از ثمرات کار خود بعد از مدت کوتاهی لذت ببرند. ولی همچنان کسانی هستند که سردرگم این اند که توانگری موهبتی الهی است یا نه. و وقتی به آن ها نشان داده می شود که توانگری موهبتی الهی است به آسایش خاطر دست پیدا می کنند.

پس توانگری کاملا درست است است، نه نادرست. مشخص است که فقر جلوی لذت بردن از نعمت های خداوند و احساس خوشبختی را می گیرد. فقر یک گناه است. فقر در واقع یک بیماری است و نه فضیلت الهی. به دلیل فقر است که زندان ها پر می شوند و کودکان بی گناه تبدیل به مجرم می شوند. کمونیسم یکی از دولت هایی است که امروزه مردم با وجود خفقان آوری آن، به آن رو آوردند،زیرا آن را راه حل امنیت اقتصادی می دانند.

یک پزشک میگفت اگر فقر وجود نداشت مطب من خالی می ماند زیرا مردم بیشتر به دلیل استرس بیمار می شوند و یا ذهن آن ها از کار افتاده و کارشان به بیمارستان های روانی کشیده می شود. اگر در تنگنا و تنگدستی زیسته اید، در تباهی به سر برده اید. این یک حقیقت تکان دهنده ی دیگر درباره ی توانگری است. اما این مسئله راه حل دارد.

 

توانگری حق و میراث انسان است و خداوند برای انسان ها در زمین توانگری می خواهد. زیرا اگر توانگری در زندگی نباشد، زندگی نابهنجار است و شادمانی در آن ندارید. پس بدون توانگری چگونه در عرصه ی مادی به خوبی زندگی می کنید؟
و اگر توانگری برای خرید کتاب و یا لذت بردن از هنر و موسیقی برای پرورش ذهن و یا سفر رفتن نداشته باشید. در عرصه ذهنی چطور پیشرفت می کنید؟
و اگر وقت برای دعا، تفکر و مطالعات دینی نداشته باشید، در عرصه معنوی ناکام می مانید. پس توانگری برای هر سه عرصه ی مادی، ذهنی و معنوی انسان مهم است.

هیچ بهانه ای برای نخواستن توانگری قبول نکنید و توانگری را فقط به بهانه ی انجام کار نیک نخواهید، بلکه توانگری را بخواهید چون باید توانگر باشید زیرا حق شما به عنوان خلیفه ی خدا در زمین است.
توانگری را از زندگی معنوی خود جدا ندانید، بلکه شما تلاش خود را بکنید و به خداوند هم فرصت بدهید به شما لطف و خوبی و توان خود را نشان بدهد. بدانیدخداوند مراقب شماست. از او کمک و یاری بطلبید و تغییر را در زندگی خود ببینید. وعده الهی این است:

(همه چیز از آنِ شماست.)

راوانکاوی گفت که علت عمده ی شکست های مردم این است که شکست را معنوی تر از پیروزی می دانند و هنوز برای، سوالِ موفقیت از نظر الهی، خوب است یا بد جوابی ندارند.
آن ها کار خود را با گفته ی عیسی مسیح توجیح می کنند:(محال است که خدا و ممونا را خدمت کنید.) و روانکاو باید برای آن ها توضیح بدهد که موفقیت در جایگاه ممونا نیست.

«در فرهنگ لغت، واژه ی ممونا، ثروت و دولت و جیفه ی دنیا و مال پرستی و رجحان جهان مادی بر همه چیز توصیف شده است.» خادمان ممونا کسانی هستند که خدا را جزو امور مالی خود نمی دانند و فقط به دنبال مال دنیا هستند. اما باید متوجه باشید که خداوند توانگری را برای شما خواسته. با این دانش شما دیگر مال پرست نمی شوید چون خدا را جدا از مال خود نمی دانید. آنجا که خدا به موسی گفت:( خدای خود را به یاد آور زیرا اوست که به تو قوت می دهد تا توانگری پیدا نمایی.) گرایش درست معنوی نسبت به توانگری را خاطر نشان می ساخت. متفکر توانگر برای یک زندگی باشکوه باید تلاش کند و آن را حق معنوی خود بداند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم