راز آسان است! (جذب)

راز آسان است! (جذب)

مایکل برنارد بک ویث:(ما در عالمی زندگی می کنیم که قوانینی در آن وجود دارد؛ درست مانند قانون جاذبه. اگر تو از ساختمانی سقوط کنی، مهم نیست آدمی خوب یا بد باشی، به هر حال به زمین اصابت می کنی.)

قانون جذب مانند قانون جاذبه یک قانون دقیق، قاطع و طبیعی است.

 

دکتر جوویتل:(هر آنچه در این لحظه از زندگی دور و بر تو را احاطه کرده است، از جمله آنچه در موردش گله داری، خودت آن را جذب کرده ای. می دانم از شنیدن این حرفم نفرت داری و فوری می گویی:”من که تصادف اتوموبیل را جذب نکردم. من این مشتری به خصوص را که برایم مسئله ساز شده است، به خود جذب نکردم. من که بدهکاری را جذب نکردم.” اما من رک و صریح به تو می گویم که بله، تو این چیز ها را جذب کرده ای. البته درک این مطلب از سخت ترین مفاهیم است. اما به محض اینکه آن را بپذیری، زندگی ات متحول می شود.)

بسیاری از مردم هنگام شنیدن این مطلب به یاد وقایع تاریخی می افتند و درک اینکه بسیاری از مردم این وقایع را به خود جذب کرده اند برایشان سخت است. اما این مطلب حقیقت دارد و مردم آن زمان هم شاید دقیقا به این وقایع فکر نمی کردند اما با شرایط هم فرکانس بوده اند. شما می توانید با سماجت به این تفکر که اتفاقات زندگی شما دست خودتان نبوده و فقط در زمان بد در مکان بد بوده اید، ادامه دهید و همواره جذب مکان و زمان نامناسب شوید. یا می توانید انتخاب کنید تا با افکار خود زندگی خود را تغییر دهید و افسار زندگی تان را به دست بگیرید. شما در انتخاب بین این دو طرز تفکر اختیار دارید و هر کدام را انتخاب کنید تجربه ی زندگی تان خواهد شد.

 

باب دویل:(بیشتر ما از روی عدم آگاهی و قصور، کار جذب را انجام می دهیم. صرفا بر این باوریم که خودمان کنترلی روی زندگی مان نداریم. افکار و احساساتمان روی هدایت کننده خودکار قرار دارد. بنابراین هر آنچه به سراغمان می آید، در اثر قصور است.)

هیچ کس عمدا چیز های ناخواسته را برای خود نمی خواهد و جذب نمی کند. مشخص است که موارد ناخواسته در زندگی شما به دلیل عدم اطلاع از قدرت افکارتان است.

دکتر جوویتل:(اگر اولین بار است که چنین مطلبی را می شنوی، شایداحساس کنی:”اوه، من مجبورم افکارم را زیر نظر بگیرم؟ این که مایه ی دردسر است.” شاید در وهله ی اول سخت باشد، اما تفریح و لذت آن از همین جا شروع می شود.)

لذت و تفریح آن در این است که برای رسیدن به راز میانبر های زیادی وجود دارد و شما باید میانبری که بیشترین فایده را برایتان دارد انتخاب کنید.

مارسی شیموف:(کنترل تک تک افکار برای همه ی ما غیرممکن است. محققان می گویند که ما روزانه به میزان شصت هزار فکر داریم. می توانی تصورش را بکنی که چقدر کلافه کننده می شود اگر کسی بخواهد تمام شصت هزار فکرش را کنترل کند. خوشبختانه راه ساده تری وجود دارد، و آن احساسات خودمان است. احساس است که ما را از هرآنچه درباره اش فکر می کنیم، مطلع می کند.)

در اهمیت احساسات اغراق نکرده ایم. افکار تو عامل اساسی اتفاقات زندگی تو هستند و احساسات تو هم شامل آن ها می شود. احساسات ابزاری کمکی برای ساخت زندگی هستند.

باب دویل:(عواطف و احساسات موهبتی باور نکردنی هستند و ما باید از روند فکر کردن خودمان آگاه باشیم.)

احساسات شما را از افکار خودتان با خبر می کنند. مثلا هنگامی که خبر بدی می شنوید، احساس بدی به شما دست می دهد که نشانه ی چیز هایی است که به آن فکر می کنید. شما می خواهید با احساسات خود همنوا باشید زیرا آن ها سریع ترین راه آگاهی از افکارتان هستند.

لیزا نیکولز:(تو دو نوع احساسات داری: احساسات خوب و بد. و خودت از مقاومت بین آن ها خبر داری چون یکی از آن ها حال تو را خوب و دیگری حال تو را بد می کند، که این افسردگی، عصبانیت و عذاب وجدان است. این نوع احساسات ممکن نیست تو را توانمند کنند. اینها احساسات بد هستند.)

فقط شما از احساسات خود خبر دارید و اگر مطمئن نیستید می توانید از خود سوال “الان چه احساسی دارم؟” را بپرسید. شما نمی توانید همزمان احساس بد و افکار خوب داشته باشید، این یک نکته ی مهم است. زیرا قانون این است که افکار شما احساسات شما را تعیین می کنند. اگر احساس بدی دارید به دلیل افکار بد در سرتان است. افکار شما فرکانس شما را مشخص می کنند و احساساتتان به شما می گویند روی چه فرکانسی هستید. وقتی احساس بدی دارید، روی فرکانس بدی هستید و قانون جذب دست به کار می شود تا افکار بد بیشتری را به ذهن شما بفرستد و اگر در مورد این حال بد خودتان کاری نکنید، انگار دارید اعلام می کنید تا شرایط بدی فراهم شود و حال شما را بدتر کند.

لیزا نیکولز:(بخش ثانوی این مسئله این است که تو عواطف و احساسات خوب هم داری. خودت از موقع آمدن آن خبر داری، چون حالت را خوب می کند. ذوق و شوق، شادی، تشکر، عشق. تصور کن که هر روز می توانی چنین احساسی داشته باشی. وقتی تو احساس خوب را با آغوش باز بپذیری، احساسات خوب بیشتر و مواردی را که حالت را بهتر می کند، به سوی خود جذب می کنی.)

باب دویل:(واقعا ساده است.”من حالا دارم چه چیزی را جذب می کنم؟” خوب، چه احساسی داری؟ “احساس خوشایندی دارم.” بسیار خوب. همین احساس را داشته باش و آن را حفظ کن.)

همچنین غیرممکن است کسی همزمان احساس خوبی داشته باشد، ولی افکارش منفی باشد. هنگامی که احساس خوبی داری می دانی که می توانی هرچیزی که می خواهی در زندگی داشته باشی. هنگامی بر روی افکار مثبت تمرکز کنید احساس خوبی برای شما ایجاد می شود و این حس باعث می شود احساس قدرت کنید. هنگامی که ذهنتان تصاویر انرژی بخش برای شما بگذارد، تجاربی که با آن رو به رو می شوید انرژی بخش خواهد بود و اگر در این سطح بالا از انرژی مثبت و حس خوب بمانید تبدیل به یک آهنربا می شوید که معجزات زندگی را به خود جذب می کند.

هنگامی که شما در ذهنتان به صورت اتفاقی به مسئله ای فکر می کنید و اتفاق می افتد، تعجب زده می شوید. مثلا در حال فکر کردن به شخصی هستید که دوستش داریدکه او ناگهان زنگ میزند. شاید این لحظات بسیار برای شما اتفاق افتاده ولی چون از قانون جذب اطلاع نداشتید باعث تعجب شما می شدند. شاید این اتفاقات تصادفی به نظر بیایند اما چیزی بیش از یک رویداد تصادفی هستند. قطعا قانون جذب بی عیب و نقص عمل می کند.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و ناشر بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم