راز سلامتی

راز سلامتی

دکتر جان هگلین<فیزیکدان کوانتوم و متخصص سیاست همگانی>:(جسم ما حاصل افکار ما است. ما در علوم پزشکی به مرحله ‌ای که کدام ماهیت تفکری و عاطفی در واقع اعمال و ساختار و ماده فیزیکی بدنمان را مشخص می ‌کند، پی برده ‌ایم.)

دکتر جان دمارتینی :( ما به تاثیر دارونما در شفابخشی پی برده‌ ایم. دارونما درواقع دل خوش ‌کنکی است که هیچ تاثیر و عارضه ‌ای روی بدن ندارد، مثل قرص شکر.
تو فقط به مریض بگو که این دارو مؤثر است. اتفاقی که می ‌افتد این است که اگر دارونما تأثیر بیشتری نگذارد، حداقل تأثیر مشابه داروی اصلی را می ‌گذارد. محققان پی برده اند که ذهن بشر مهم ‌ترین عامل در امر شفابخشی است که گاهی بیشتر از دارو تاثیر دارد.)

هر چه بیشتر با راز و قانون جذب آشنا شوید، از حقایق پنهان پشت عواملی مثل سلامتی آگاه می شوید. اثر دارونما بسیار مهم است. زیرا آن را برای مریض تجویز کرده و به او می گویند این دارو شفا بخش است. بیماران هم آن را با تصور داروی واقعی و موثر بودن، مصرف می کنند و باور دارند که دارو شفابخش است. و در نتیجه ای این باور شفا می یابند.

دکتر جان دمارتینی: ( اگر فردی در وضعیت بیماری قرار دارد و مشخص شده که بیماری ‌اش جسمانی نیست بلکه به طور ذهنی آن را خلق کرده است، یک راه چاره استفاده از دارونماست. اما اگر فرد در وضعیتی حاد باشد که موجب مرگش شود، معلوم است که دارو دادن کاری عاقلانه است حتی اگر تشخیص داده شود که مورد ذهنی است. پس کسی نمی ‌تواند منکر دارو شود. هر شفابخشی جایگاه خاص خود را دارد.)

شفابخشی از طریق ذهن، شفابخشی از طریق دارو را نقض نمی کند، بلکه به کمک هم می توانند کار کنند. برای مثال اگر درد مطرح است، دارو درد را از بین می برد تا شخص بتواند روی سلامتی کامل تمرکز کند. تفکر بر روی تندرستی کار سختی نیست و هر شخص به طور خصوصی و در درون خود می تواند آن را انجام دهد.

لیزا نیکولز 🙁 کائنات شاهکاری از وفور نعمت است. وقتی خود را در اختیار احساس وفور نعمت کائنات قرار دهی، ایجاد لذت، برکت و تمام چیزهای معرکه ‌ای را که عالم برای تو دارد- تندرستی، ثروت و سرشت خوب- تجربه می ‌کنی. اما وقتی وجود خودت را با افکار منفی مسدود کنی، دچار احساس ناراحتی، درد، رنج و غصه می شوی و احساس می‌ کنی که سپری کردن هر روزت دردناک و پر از رنج است.)

دکتر بن جانسون<مولف، پیشرو در انرژی درمانی>:(ما هزاران هزار نوع بیماری و تشخیص آن‌ ها را داریم. آن ‌ها صرفاً زنجیره‌ ای ضعیف هستند و همه شان حاصل یک چیز: فشار عصبی. اگر تو روی حلقه ی زنجیر و روی سیستم فشار بیاوری، در این صورت یکی از حلقه ‌ها می‌ شکند.)

تمام فشار های عصبی با یک فکر منفی شروع می شود و سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. مهم نیست چه فکری ولی با آن شروع شده وسپس فکر بعدی می آید و سپس بعدی. راه شکستن این زنجیره منفی و استرس زا تنها یک فکر کوچک مثبت است. زیرا این فکر کوچک شروع کننده ی افکار مثبت و حس خوب است.

دکتر جان دمارتینی:( زیست‌ شناختی ما ناخوشی و مرضی خلق می ‌کند که به ما پس خوراند می دهد تا به ما بفهماند که بعدی نامتوازن داریم، یا اینکه قدردان یا با محبت نبوده‌ ایم. بنابراین علائم و نشانه ‌های بیماری بدن ما وحشتناک نیست.)

عشق و قدردانی می توانند مشکلات زندگی ما را برطرف کنند. مهم نیست به شکلی در زندگی شما ظاهر می شوند آن ها می توانند هر نوع بیماری را از بین ببرند.

مایکل برنارد بک ویث:( سوالی که غالباً مطرح می‌شود این است: “وقتی در ساختار بدن کسی ناخوشی و مرضی آشکار می شود یا یک نوع ناراحتی در زندگی او رخ می نماید، آیا می شود از طریق قدرت تفکر “مناسب” آن را از بین برد؟” و جواب مسلماً “بله” است.)

باب پراکتر:( بدنی که در وضعیت روحی و عاطفی سالمی قرار دارد، بیماری در آن جایگاهی ندارد. بدن تو در هر ثانیه میلیون ‌ها سلول را رها می ‌کند و از بین می‌برد، و درعوض میلیون ‌ها سلول جدید می ‌سازد.)

دکتر جان هگلین:( درواقع بخش ‌هایی از بدنمان هر روز عمل جایگزینی دارد. این مورد برای بقیه ی قسمت ‌ها چند ماهه است و برای قسمت‌هایی دیگر یکی دو ساله. اما در عرض چند سال، ما جسم فیزیکی جدیدی داریم.)

پس اگر با توجه به علم، هر چند سال یک بار بدن ما جایگزین می شود، چطور بیماری ها سال ها در بدن ما می مانند؟ این نمی تواند نتیجه ی چیز دیگری جز توجه و تمرکز خود ما بر بیماری باشد. سلامتی نیز اینچنین است.

دکتر بن جانسون:( همه ی ما یک برنامه ی ساختار زیربنایی به دنیا آمده‌ ایم که خود شفابخشی نامیده می شود. اگر جایی از بدنت زخم شود، خودش خوب می‌ شود. اگر دچار عفونت میکروبی شوی، سیستم ایمنی دخل میکروب را می آورد و بدن‌ را شفا می دهد. سیستم ایمنی جسم طوری ساخته شده است که بدن خودش را شفا دهد.)

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم