رفتار درست با احساسات بد

رفتار درست با احساسات بد

رفتار درست با احساسات بد

هر مورد و وضعی در زندگی منفی، نشان‌دهنده نبود عشق و اشتیاق است، پس برای تغییر آن باید متضاد موقعیت منفی را تجسم و احساس کنی. برای مثال اگر بیمار هستی و سلامتی و شفا می‌خواهی،برای سلامتی بی‌نهایت خودت ،عشق و اشتیاق بفرست. وقتی برای تغییر موردی منفی، از فرایند آفرینش استفاده می‌کنی، بدان که نیازی نیست منفی را به مثبت تبدیل کنی. خلقت یعنی بوجود آوردن چیزی جدید که به طور خودکار، جایگزین مورد قبلی می شود .تو باید برای آنچه می خواهی عشق از خودت ساطع کنی. نیروی عشق به طور خودکار ،منفی‌گرایی را برایت با مورد مثبت جایگزین می کند.

اگر دوستی دچار حادثه شده و در حین درمان بهبود نمی‌یابد، یعنی که آن دوست جراحت خود را بیشتر از بهبودی اش مجسم و احساس می کند .او باید تجسم کند که کاملاً شفا یافته است. وقتی بتواند آن را تجسم کند یعنی این شفا از قبل وجود داشته است. برای تغییر وضعیت مربوط به سلامت، پول، روابط و یا هرچیز دیگری، باید احساس داشتن خواسته ات را تجسم کنی، تجسم و احساس کن که آن را هم‌اکنون داری.هر روز هفت دقیقه را به تجسم و احساس داشتن خواسته‌هایت اختصاص بده و آن‌قدر ادامه بده تا احساس کنی خواسته ات از آن توست، همان گونه که قبول داری نامت به تو تعلق دارد.

***

گاهی اوقات بعد از چند روز به این باور می‌رسی و گاهی مدتی بیشتر طول می‌کشد. سپس تا جایی که می توانی احساس خوب ساطع کن، زیرا هر چه عشق بیشتری ساطع شود، سریع‌تر به خواسته‌هایت می‌رسی. وقتی بدترین‌ها را در ذهن بیاوری همان‌ها را دریافت خواهی کرد و وقتی بهترین ها را تجسم کنی همان را دریافت می‌کنی. وقتی از چیزی که به آن علاقه نداری، حرف بزنی، یعنی احساس بد و منفی داشته‌ای. مردم بیشتر اوقات متوجه نمی‌شوند که وقتی چیزی را که نمی‌خواهند اما تجسم می‌کنند و راجع به آن حرف می‌زنند، چه احساس بدی به آن‌ها دست می دهد. وقتی به حال و هوای مثبت خود اهمیت دهی و به آن عادت کنی به مرحله‌ای می‌رسی که با کوچک‌ترین کمبود حس خوب، شرایط برایت غیر قابل تحمل می شود. آن شرایط را احساس می‌کنی و سریع خودت را به حال‌وهوای قبل برمی‌گردانی.

 

” من همچنان عزمی قوی دارم که در هر موقعیتی شاد و خوشحال باشم، چون تجربه به من ثابت کرده‌است که بخش مهم تر شادی یا بدبختی ما، به احساسات ما بستگی دارد.” مارتا واشینگتن_ همسر جرج واشینگتن، اولین رییس جمهور آمریکا

برای تغییر در زندگی باید احساساتت را تغییر دهی ،اما سعی نکن از دست احساسات منفی خلاص شوی، چون این احساسات به دلیل کمبود عشق است. وقتی خودت را از عشق لبریز کنی به طور ناخواسته، تمام احساسات منفی و بد هم از بین می‌رود.

تمامی امور در زندگی ما جایگاهی ویژه دارند .نمی‌توان احساسات منفی را هم از زندگی حذف کرد زیرا بخشی از زندگی هستند. همواره از طریق احساسات منفی است که متوجه ارزش و لذت احساسات مثبت می شوی. تا احساس غم و اندوه نباشد، تو نمی‌توانی احساس‌های شادی، ذوق و… را بفهمی. اگر نسبت به احساس منفی و بدی که داری حس بدی داشته باشی، نه‌تنها حال بد تو بهتر می شود ،بلکه امواج منفی ای که از خودت ساطع می‌کنی افزایش می دهی. تو احساسات را مدیریت می کنی، وقتی احساس بد وجودت را فرا گرفت، روش فوری برای تخلیه این انرژی منفی، شاد بودن و آرامش است.

“دنیایی در درونتان وجود دارد ،دنیای افکار، احساسات و قدرت‌،هرچند نامرئی است اما بسیار قدرتمند و تاثیرگذار است.” چارلز هانل _خالق تفکر نوین

تو باید زندگی شگفت‌انگیز داشته باشی .وقتی تو سرخوش باشی، حال‌وهوای خوب باعث می‌شود هرچه می‌خواهی در زندگی ات ایجاد شود .اگر زندگی را سخت و جدی بگیری، زندگی سخت و مشقت‌باری به تو تحویل داده می شود .با تسلط بر زندگی می توانی هر طور که دوست داری، زندگی را بیافرینی.
برای غلبه بر احساسات بد، تجسم کن ک احساس بد مانند اسب وحشی ای است که سوار بر آن شده ای. مثل اسب عصبانی، عصب دلخور، اسب زودرنج و … .اگر برای رخدادی احساس ناامیدی کردی در این صورت به خودت بگو:” چرا سوار اسب ناامیدی شدی…؟ بیا پایین. چون این اسب عازم ناامیدی بیشتر است.” همان طور که توانستی بر آن سوار بشوی می‌توانی از آن پیاده هم بشوی. احساسات بد ،همان احساساتی است که خودتان پذیرفته‌اید، اگر فردی بی‌حوصله کنارتان است ،او را سوار بر اسب بی‌حوصلگی تصور کنید تا احساسات آن بر شما اثر نگذارد .

 

“در برابر همه رفتارها ،حتی رفتارهای جاهلانه، برخوردی عاقلانه و هوشمندانه نشان بده.” لائو تسه_ بنیان‌گذار مکتب تائو

اگر بتوانی با خنده و تفریح از شرایط بد خلاص شوی، شاهکار کرده ای. اگر حال‌وهوای بد داری ،با اذیت کردن خودت، به خاطر این حس، به آن قدرت نده. درست مثل این است که به اسب وحشی فشار آوری تا حالت منفی بیشتری پیدا کند. هرچه بیشتر در برابر چیزی در زندگی مقاومت کنی بیشتر همان را بسوی خودت جذب می‌کنی.پس اگر احساسات منفی به سراغت آمد، توجه نکن، در برابرش مقاومت نکن و بعد تمام قدرت آن را به دست آور.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم