رویاهای خود را احساس کنید!

رویاهای خود را احساس کنید!

رویاهای خود را احساس کنید!

“می توان به وسیله کودکان ،قانون عشق را به بهترین شیوه درک کرد و یاد گرفت.” مهاتما گاندی_ رهبر هند
برای طراحی بازی، همان کارهای بچگی ات را انجام بده و با تصور و تخیل، بازی‌هایی را اختراع کن. برای مثال، تصور کن که تو دوچرخه‌سوار هستی و قصد داری بهترین دوچرخه‌سوار دنیا و برنده تور فرانسه شوی. تمرینات به خوبی جلو می رود، که تو به نوعی بیماری دچار می شوی و چهل درصد شانس زنده ماندن داری. در طول درمان، تصور کن در تور فرانسه شرکت کرده‌ای و این مسابقه، همان مسابقه ی زندگی توست. تیم پزشکی را به‌عنوان تیم آموزشی در نظر بگیر که در هر مرحله، به تو بازخورد می دهند.

تصور کن که هر روز رکورد زمانی بهتری داری. تو با این تیم پزشکی و غلبه بر بیماری ات،در مسابقه به پیروزی می‌رسی. یک سال بعد از سلامتی کامل، در تور دوچرخه‌سواری فرانسه پیروز می‌شوی و هفت سال پیاپی نیز موفقیتت ادامه دارد. این همان کاری است که لنز آرمسترانگ انجام داده است. او از سخت‌ترین شرایط، به‌عنوان عامل موفقیت استفاده کرد و رؤیایش را واقعیت بخشید .

***

مثالی دیگر: تصور کن که تو می‌خواهی قهرمان بدن‌سازی دنیا و هم چنین هنرپیشه‌ای مشهور در آمریکا شوی. تو در دهکده‌ای کوچک، در اروپا زندگی می کنی و مشکلات مالی داریم، اما همچنان رویای مدال طلایی اروپا، به‌عنوان قهرمان بدن‌سازی را در سر داری. تو هفت بار این مقام را کسب می‌کنی و برای هنرپیشگی به آمریکا می روی، کسی تو را باور نمی‌کند ،اما تو حس می‌کنی که هنرپیشه ی معروف هستی و می‌دانی قطعاً اتفاق می‌افتد. این همان کاری است که آرنولد شوارتزنگر انجام داد. او پس از هفت بار قهرمانی بدن‌سازی، شهرت زیادی در هالیوود کسب کرد.

تصور کن دوست داری مخترع مشهور شوی، به خاطر توهم ذهنت، دانشگاه را ناتمام و بعلت اختلال اعصاب ،کارت را ترک می‌کنی. برای رهایی از توهمات ،در دنیای خیالی تصور می‌کنی در که مشغول اختراعات جدید هستی و لابراتوار می‌سازی. این کاری است که نیکولا تسلا کرد ،که یکی از بزرگ‌ترین مخترعان است.

“منطق تو را از نقطه الف به نقطه ب می‌رساند. قدرت تصور و تخیل، تو را به هر جایی می رساند.” آلبرت انیشتین

درباره خواسته‌هایتان قوه تخیل را به کار ببرید، بازی ابتکاری بسازید و در عمل اجرا کنید. اگر دوست داری تناسب اندام داشته باشی، بازی‌های جدید بساز. به‌این‌ترتیب احساس و تصور می‌کنی که هم‌اکنون تناسب اندام و وزن ایده‌آل داری، حتی اگر چاق یا لاغر هستی. در این صورت احساسی کاملاً متفاوت خواهی داشت و همه موارد مربوط به تو، تغییر خواهد کرد. به بیان دیگر، عملکرد، سخن گفتن و کارهایت را به روشی متفاوت انجام می دهی. همین حالا به همین روش تصور و عمل کنید، که گویا در همین لحظه به خواسته ارزشمندتان رسیده‌اید .

تصور کنید که رسیدن به خواسته، چه احساسی دارد و در تصورتان بر این مبنا عمل کنید .هر چه را با احساستان، تصور کنید، همان طرح را به قانون جذب می دهید و همان را نیز دریافت می‌کنید. آرمسترانگ ،شوارتزنگر و تسلا، رؤیاهای خود را احساس کردند. تصورات این افراد، برایشان واقعی بود و اطمینان داشتند که این رویا به واقعیت می‌پیوندد. مهم نیست که رویا تا چه اندازه دور از دسترس باشد، رؤیاها به شما بسیار نزدیک است، زیرا توانایی تحقق آن‌ها در وجودتان است.

 

” برای انسانی که ایمان دارد هر چیزی شدنی است.”حضرت عیسی مسیح

سلول‌های ویژه‌ و بازتابنده ای وجود دارد که هنگام تصور انجام کاری، بخش‌های مرتبط را در مغز فعال می کنند ،که هنگام انجام واقعی آن کار، فعال می شوند. به عبارتی با تصور خواسته خود ،مغزتان فوراً واکنش نشان می‌دهد که گویا آن تصور حقیقت دارد. وقتی درباره رویدادی از گذشته یا آینده صحبت می‌کنید، فرکانس خود را با فرکانس آن رخداد، هماهنگ می‌کنید و قانون جذب همان فرکانس را دریافت می‌کند .برای رسیدن سریع به خواسته‌ها ،باید بین فرکانس احساسی شما و فرکانس قدرت خواسته‌های شما ،هماهنگی باشد ،که برای این امر باید عشق و شوق حاصل از رسیدن به آن خواسته را، همین الان تصور کنید.

 

” تمام نیازها یا خواسته‌های شما ،از قبل به خودتان تعلق داشته است، با تجسم و احساس این موضوع که خواسته‌های شما برآورده شده‌اند، به خواسته‌های خود می‌رسید .”نویل گدارد_ نویسنده

وقتی از موضوعی ذوق‌زده می‌شوید و احساس عالی دارید، آن انرژی را همچنان حفظ کنید . خواسته ی خود را همچنان به تصویر بکشید. با جرقه ی ذهنی ناشی از تصور و احساس خواسته‌های خود، می توانید قدرت احساسات پرشور و هیجان را ،برای رسیدن به خواسته‌هایتان به کار ببرید .پس شادی حقیقی، ناشی از آفریدن زندگی دلخواه است .

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم