زندگی با عشق

زندگی با عشق

زندگی با عشق

من همیشه تلاش می‌کنم که ارتباطم با قدرت عشق عمیق باشد و این ارتباط، سحرآمیزترین نوع هماهنگی است. با این آگاهی من هر روزم را این‌گونه می‌گذرانم :هر روز پس از بیدار شدن از خواب، برای زنده بودنم ،حضور اطرافیانم و تمام داشته‌هایم ،به مدت ۱۵ دقیقه از خداوند شکرگزاری می کنم. تا عشق را با تمام وجود احساس کنم و آن را به تمام دنیا بفرستم.با عشق فراوان روزم را به شکل عالی تجسم می کنم.

قبل از انجام هر کاری به منبع قدرت عشق توکل می‌کنم و با عشق و اشتیاق تجسم می‌کنم که آن به بهترین شکل انجام می شود. فقط زمانی که احساس خوب و خوشایند داشته باشم ایمیلم را می‌خوانم، بسته هایم را باز می‌کنم و یا کارهای مهم آن روز را انجام می دهم. بابت لباسی که می‌پوشم بی‌نهایت خداوند را شکر می‌کنم. برای این‌که از وقتم به طور مناسب استفاده کنم، همیشه از خودم می‌پرسم:” امروز کدام لباس را بپوشم؟”.

***

چند سال پیش تصمیم گرفتم درباره لباس‌هایم از قانون جذب استفاده کنم. به جای این‌که درمورد ست شدن کت با دامن فکر کنم یا گاهی لباس را بپوشم و به دلیل این‌که نامناسب است، دوباره آن را دربیاورم ؛به‌این‌ترتیب ناهماهنگی بیشتری به زندگیم جذب کنم، تصمیم گرفتم که با عشق و اشتیاق لباس را انتخاب کنم .بنابراین تجسم می‌کردم که چه احساسی خواهم داشت اگر همه لباس‌هایم به تنم بیاید .اکنون این موضوع را تجسم و احساس می‌کنم و وقتی لباسی را می‌پوشم متحیر می شوم که تا چه اندازه برای من برازنده است. وقتی در خیابان راه می روم، به چهره افرادی که از کنارشان عبور می کنم نگاه می کنم، عشق وجودم را احساس می‌کنم و تصور می‌کنم آن‌ها نیز چنین عشقی را دارند.

انرژی مثبتم را بسوی دیگران می‌فرستم زیرا می‌دانم که که منبع عشق سرچشمه فراوانی همه ی نعمت هاست و با انجام این کار می توانم بر زندگی آن‌ها تأثیری بگذارم .وقتی کسی را می‌بینیم که نیاز مالی دارد ؛فراوانی ثروت را به سوی آن می‌فرستم و به سوی انسان غمگین احساس شادی را می‌فرستم زمان خرید کردن ،رانندگی و یا راه رفتن میان مردم، تلاش می‌کنم انرژی مثبت وجودم را به سوی آن‌ها بفرستم و اگر فردی با نیاز خاص ببینم؛ خدا را برای ثروت ، سلامتی و آرامش شکرگزاری می کنم. زمانی که به سازمان یا شرکتی می روم فقط انرژی مثبت می‌فرستم. وقتی به سمت مقصدی حرکت می کنم خودم را در حالی تجسم می‌کنم که به خانه برگشتم و می گویم:“خدایا ،شکرت”. هنگامی‌که به خانه وارد و خارج میشوم؛ برای زندگی در آن خانه خدا را شکرگزاری می‌کنم.

” دانش همچون قفلی است که کلید آن در پرسیدن سوال است.” امام جعفر صادق (ع)

من هر روز سوالات زیادی از خدا می‌پرسم:” امروز عملکردم چگونه بود ؟”،”در این موقعیت بهترین تصمیم چیست؟”،” بهترین راه حل چیست ؟”،” آیا حق با این شخص یا سازمان است؟”،” چگونه می توانم احساس بهتری داشته باشم ؟”،” امروز برای چه مواردی شکرگزاری کنم؟”،” در کدام زمینه باید عشق درونم را به کار ببرم؟” و …

با پرسیدن سوال آن را به کائنات می‌فرستید و باید جواب را بگیرید؛ اما فقط با هوشیاری و آگاهی می‌توانید پاسخ‌های مربوط را در کنید و بشنوید .شاید با خواندن مطلبی، سخنی یا خوابی درباره موضوعی بتوانید پاسخ را دریافت کنید. در هر شرایطی جواب را خواهید گرفت. اگر کلیدهایم را گم کنم از خودم می‌پرسم :”کلیدهایم کجاست؟” و همیشه پاسخ را دریافت می کنم .وقتی آن‌ها را پیدا کنم از خودم می‌پرسم :”این رویداد چه پیامی برای من دارد؟” به بیانی دیگر می‌پرسم که:” چرا کلیدهایم را گم کردم؟” . باور دارم که هیچ رویدادی تصادفی نیست و علتی دارد. گاهی چنین پاسخی دریافت می کنم:” آرام‌تر ،تو بسیار عجولی” یا “کیف پول داخل کیف دستی ات نیست.” .

من همه جا را نگاه می‌کنم تا کلیدها را پیدا کنم و پی می‌برم که کیف پولم را داخل کیف دستی‌ام گذاشته‌ام. گاهی، فوراً پاسخ را دریافت نمی‌کنم ؛اما وقتی از خانه خارج می‌شوم تلفن زنگ می‌زند و اطلاع می‌دهد که جلسه امروز برگزار نمی‌شود .در این صورت فوراً می‌فهمم که گم شدن کلیدها بیه دلیلی مثبت اتفاق افتاده است. تا زمانی که سوالی نپرسید نمی‌توانید پاسخ‌ها یا بازخوردها را دریافت کنید. گاهی ممکن است با موانعی برخورد کنم اما می‌دانم که خودم آن‌ها را به سوی زندگیم جذب کرده‌ام.همیشه از خودم می‌پرسم چگونه مشکلی را به سوی خودم جذب کردم تا به‌این‌ترتیب نکته‌ای از آن بیاموزم و دیگر آن را جذب نکنم.

***

در برخورد با هر فرد و یا هر موقعیتی، فقط موارد مثبت را می بینم. درحالی‌که عشق و محبتم را گسترش می‌دهم؛ احساس می‌کنم نیروی عشق در وجودم جاری است و ما را از عشق و شادی پر می کند. وقتی برای نعمتی شادی و اشتیاق خود را گسترش می‌دهید و شکرگزاری می‌کنید؛ قدرت عشق نیز آن اشتیاق را تکثیر می‌کند و عشق بیشتری می‌گیرید. شما می‌توانید قدرت عشق را مهار کنید و همه امورتان را به قدرت عشق بسپارید. سرچشمه عشق با نظم و هماهنگی به همه امور شما رسیدگی می‌کند؛ البته شما باید ابتدا خودتان با محبت و شکرگزاری، با منشا عشق هماهنگ شوید. با پیوستن به نیروهای شگفت‌انگیز کائنات ،تلاشی دیوانه وار برای نظارت کردن بر همه امور زندگی‌تان را کنار می‌گذارید و سرچشمه عشق کارهای شما را با نظم و هماهنگی سروسامان می دهد.

” هرچه ایمان قوی‌تر می شود؛ متوجه می شوید دیگر نیازی نیست تا کنترل تمامی موارد زندگی را در اختیار کامل داشته باشید .در این وضعیت ،همه ی رویدادها به خیر و صلاح شما و با هماهنگی کامل اتفاق می‌افتد و شما خودتان با آن‌ها هماهنگ خواهید شد.” وینگیت پین_ نویسنده و عکاس

با استفاده از قوه تخیل، تمام کارهایی را تجسم کنید که سرچشمه عشق به سادگی می‌تواند آن را انجام دهد. سرچشمه عشق نیروی هوشمند و جاودانی است. اگر بتوانید آن را احساس کنید که آن می‌تواند گلی را برویاند و یا سلول های بدن را خلق کند؛ دیگر سوالی نمی‌یابید که منشا عشق نتواند پاسخ آن را بدهد .فقط باید با عشق و محبت وجودتان با آن هماهنگ شوید و متوجه قدرت آن در زندگی شوید .

استاد سعید گل محمدی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم