قانون جذب و بخشش

قانون اصلی توانگری

خود من قانون اصلی توانگری را به سختی آموختم و این کتاب نتیجه ی سال ها تلاش من است. چندین سال پیش، چیزی از زندگی ام باقی نمانده بود و زن بیوه ای بودم بدون هیچ مهارتی، با یک پسرکوچک. در همان زمان بود که من با قدرت تفکر آشنا شدم و فهمیدم شکست های زندگی ام نتیجه ی تفکرات من بود و اگر اندیشه به سمت درست هدایت شود مایه ی خوشبختی می شود.

روزی که کلام سلیمان را خواندم:( زیرا چنانکه در دل خود فکر می کند خود او همچنان است.) یا این گفته ی ایوب که:(امری را جزم خواهی نمود و برایت مقرر خواهد شد. و روشنایی بر راه هایت خواهد تابید.)، چه احساس شگفت و ادراک ژرفی در من پدید آمد.

از جیمز آلن فیلسوف نامدار آموختم:
(آدمی با اندیشه هایش کلید اوضاع وشرایط را می چرخاند؛ و همه ی عوامل تحول و تجدید حیات برای اینکه آنچه را اراده می کند از خویشتن بسازد پیشاپیش درون خود اوست.)

بعد از این من متوجه شدم که کلید خوشبختی در حقیقت درون خودم قرار دارد و فقط منتظر است تا من با اندیشه هایم به آن دست پیدا کنم. بلافاصله بعد از دید پیدا کردن به این طرز تفکر من به مدرسه ی بازرگانی رفتم و برای وکیلی به اسم جو تالی مشغول به کار شدم که بعدها رئیس شرکت بین المللی کیوانس شد.

در اوج کارم برای این وکیل بودم که به این نتیجه رسیدم که برای آموزش دانسته هایم باید کشیش شوم. در این سال ها دریافته ام که به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه همیشه از قانون تشعشع و جاذبه که قانون اصلی توانگری است استفاده کرده ام. حتی دوستانم هم که مرا بعد سال ها دیدند بسیار متعجب شدند که من چنان آدم شاداب و توانگری شده ام و رازش را از من پرسیدند.من با شور و شوق در مورد قانون اصلی زندگی به آن ها گفتم. چون خودم هم این قانون را به کار بسته ام، باید بگویم که آن به درستی قوانین ریاضی و فیزیک و سایر علوم است.

خیلی از دانشمندان به آن نام های دیگری داده اند مانند امرسون که به آن قانون جبران و تلافی می گوید. باید متوجه شوید شما نمی توانید چیزی را از عالم  به زور بگیرید بلکه با اندیشه و احساس خود هر تصویری به بیرون بفرستید همان را به زندگی خود می کشانید. اسم این قانون، قانون تشعشع و جاذبه است.
دلیل فقر زیاد در دنیا این است که مردم در استفاده از این قانون نمی دانند که باید ببخشند تا نعمات های غنی دنیا  را به خود جذب کنند. به عبارت دیگر اول باید در زمین توانگری بذر بکارید و ببخشید تا بعد محصولات آن را درو کنید.

در ملاقاتی که با افراد ساکن محله فقیرنشین ها داشتم به این نتیجه رسیدم که آن ها فقط انتظار دریافت کمک داشتند و حاضر نبودند چیزی ببخشند. ولی اینگونه همیشه در فقر به سر می برند.
شاید با خود فکرکنید آدم های فقیر چه چیزی برای بخشیدن دارند؟ اما جواب این است که همیشه چیزی برای بخشیدن هست. برای مثال زن بیوه ای با چند فرزند حتی چیزی نداشت که شکم فرزندانش را سیر کند، از ناچاری زنگی به یک مشاور زد و شرایطش را توضیح داد.

مشاور هم این قانون توانگری را برای او تعریف کرد و به او گفت که برای دریافت اول باید چیزی ببخشد  و بعد میز خود را بچیند انگار که شام آماده است و لیست مواد مورد نیاز هم برای خودش بنویسد.. جواب زن این بود که من چیزی ندارم اما مشاور برای او توضیح داد که همیشه چیزی برای ببخشش هست و به زن اطمینان داد که این کار جواب می دهد.

زن  با آرامش دعا کرد و درخواست هدایت کرد و ناگهان گل های باغچه اش را دید. او آن ها را چید و برای همسایه ی مریضش برد که بسیار خوشحال شد. هنگامی که زن برگشت میز را چید و مشغول نوشتن لیست شد که ناگهان شخصی که از مدت ها پیش به او پول بدهکار بود آمد تا قرض خود را برگرداند. این در حالی بود که زن به کل درباره ی آن پول فراموش کرده بود.

اگر بخواهم یک پیام را به گوش جهانیان برسانم این است: ( نمی توانید در ازای هیچ، چیزی بستانید. اما به یمن بخشش ها و ایثار های خود می توانید صاحب عالی ترین موهبت ها شوید.)
از وقتی سخنرانی هایم را شروع کردم هنوز هم نامه هایی به دستم می رسد از کسانی که قانون بخشش را درک نمی کنند. اما یک بار سه نامه از خانمی دریافت کردم که برای پرداخت قبض هایش سریعا به پول نیاز داشت و گفت تا قانون اصلی را به کار بستم پول را به دست آوردم.

هنگامی که امرسون نوشت: ( از دل های بزرگ پیوسته نیرویی نهان بر می خیزد که بی وقفه رویداد هایی عظیم را به سوی خود میکشاند.) شاید منظورش از دل های بزرگ کسانی است که با شجاعت به جای تفکر در مورد شکست به موفقیت فکر می کنند. چه خوبی در تفکر در مورد نا امیدی و شکست هست؟ شما با گلایه ها و تفکرات نا امیدانه این وقایع را هر چه بیشتر به سمت خود می کشید.

ولی از امروز دست شماست تا با شجاعت به آرزو های خود و موفقیت فکر کنید زیرا به محض اینکه طرز تفکر خود را عوض کنید، شرایط زندگیتان نیز عوض می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم