قانون اعتماد به نفس بخش 2

اعتماد به نفس

قانون اعتماد به نفس بخش 2

 

در مورد قانون اعتماد به نفس این نکته را به خاطر داشته باشید که پس از نشان دادن دل و جرات و پیروی از اعتقاداتتان ،گویی نیرویی نامرئی شما را می آزماید تا ببیند که به تصمیماتتان به اندازه ی کافی اطمینان دارید یانه.مردم معمولا می کوشند شما را دلسرد کنند.اکنون وقت آن است که به آن چیز که صمیمانه درست می دانید بچسبید.اکنون باید به خودتان و دیگران ثابت کنید که نیروی درون شما به یاری شما بر می خیزد.به محض انجام این کار ،یقین بدارید که امور به گونه ای دیگر رقم می خورد و اعتماد به نفس شما هم افزایش می یابد و اطمینان دیگران به شما نیز چندین برابر افزایش می یابد.

برای ایجاد و پرورش اعتماد به نفس که بزرگترین راز کامیابی و توانگری است می توانید به طور دائم از عبارات تاکیدی استفاده کنید:«هم اکنون رویدادهایی دلپذیر پیش می آیند.»یا:«اکنون زمان توفیق الهی است.معجزه پس از معجزه می آید و برکتها و شگفتیهای خدا هرگز از بارش باز نمی ایستند

وقتی با تصاویر ذهنی غنی و نیکو به ذهنتان خوراک می رسانید ،ذهنتان آن تصاویر را به ثمرات عینی و مرئی بدل می کنند.
یکی دیگر از راههای ایجاد و پرورش اعتماد به نفس این است که خداوند مهربان درباره ی یکایک امورتان هدایت بطلبید.همان گونه که پیش از این نیز گفته شد ، راه حل الهی تنها راه حل عالی و والاست.

***

یکی دیگر از راههای فرح انگیز ایجاد و پرورش اعتماد به نفس ،تماس با کسانی است که دارای اعتماد به نفس هستند.ذهن نیمه هشیارتان فضای سرشار از اطمینان آنها را جذب می کند.افرادی که صاحب ذهنیت توانگر و کامیاب هستند ،ناخودآگاه به شما الهام می بخشند و شما را به اوج تعالی و بالاترین سطوح اندیشه و امید و آرزو می کشانند.

***

یکی دیگر از راههای ایجاد اعتماد به نفس ،پرورش شهود و تجسم خلاق است.شهود همان «آوازملایم و آهسته »سرشار از دانش درونتان است که اگر گوش فرا دادن و ادراک و هدایتش را بیاموزید ،راه موهبت عظیم تر را نشانتان می دهد.

برای پرورش تخیل خلاق خود باید دست کم از یک نفر دیگر بخواهید که در جهت رسیدن به ثمره ی دلخواهتان با شما همکاری کند.فایده ی این کار این است که از نیرویی دیگر برای اصلاح وضعیت خود بهره می جویید.دانشمندان می گویند که شهود و تخیل خلاق ، دو قدرت نبوغ آمیز انسان است.در این صورت ، اگر به راستی فهمیده و پرورانده شوند شگفتیها می آفرینند.

***

یکی دیگر از راههای پرورش اعتماد به نفس در خودتان و دیگران ،آغاز قدر دانی و تحسین و تمجید از نکات مثبت دیگران است.دل و جرات به خرج بدهید و از دیگران تعریف کنید . آنها را ستایش کنید.با مردم مهربان باشید و با کلامی مهر آمیز آنها را به سوی تعالی و کامیابی سوق دهید.

اگر در شخصی محاسنی می بینید حتما این محاسن را به او بگویید .اگر به موفقیت شخصی ایمان دارید صبر نکنید تا موفق بشود وبه او بگویید :«چقدر به وجودت افتخار می کنم .من از قبل هم می دانستم که تو موفق خواهی شد.» کلام تحسین آمیز و کامیابی بخش را زمانی به او بگویید که هنوز به موفقیت نرسیده است . زیرا آن موقع او به راستی به این کلام نیاز دارد.

بیشتر مردم نقاب به چهره می زنند.اگر می توانستید ازپس این نقاب به آنها بنگرید درمی یافتید که کلام مهر آمیزتان از هر مرهمی برای آنها موثرتراست.مانند رسیدن نجات غریق برای انسانی که در حال غرق شدن است.زیاده روی درتحسین و تمجید از دیگران،هزار بار بهتراز صرفه جویی درآن است.تحسین و تمجید می تواند نقطه ی عطف زندگی یک انسان به سوی کامیابی باشد.یقین بدارید که یکنفر دیگر هم درلحظه یی که شما بیش از هر وقت دیگر به آن نیاز دارید ،این کار را برای شما خواهد کرد.اعتماد صادقانه به خودمان و دیگران ،اگر به بیان درآید دارای قدرتی جادویی است.

***

آزادی یکی از بزرگترین قوانین ذهنی عالم است.انسانی دارای اندیشه ی توانگر به خوبی از این امر آگاه است.تا لحظه یی که به طورکلی کامیابی و توانگری دیگری را می خواهید،این اندیشه برای هیچکدام از شما خطری ایجاد نمی کند.کنترل زمانی است که شخصی بکوشد به خاطر شیوه ی تفکر خودخواهانه ی خودش ، از طریق زور و فشار ذهنی ،اندیشه ی دیگری را کنترل کند.
شاید هرگز پی نبرید که تشویق و تحسین شما چه اثری می تواند در زندگی دیگری داشته باشد.یا قدر دانی و کلام محبت آمیزتان چه شگفتیهایی در زندگی دیگری بیافریند.شگفت اینجاست که کلام مهرآمیزتان هزار برابر به سوی خودتان باز می گردد.زیرا هرآنچه از خود صادر کنید چند برابر به خودتان باز می گردد.

روانشناسان می گویند یکی از موثرترین راههای ایجاد اعتماد به نفس ،مراقبه روزانه است.بگذارید الوهیت درون و پیرامونتان را احساس کنید و به ایمان و اقتداری عظیم دست یابید.یقین دارم اکنون از شور و شوق و اعتماد به نفس سرشارید.
گفته اند:«انسانی که فکر می کند می تواند»موفق می شود.همواره قدم خیر پیش بگذارید.هر کاری که از دستتان برمی آید بکنید تا ظاهر و باطنتان سرشار از اعتماد به نفس باشد.همیشه قیافه ی انسانهای مطمئن وموفق را داشته باشید.آنگاه اندیشه های خودتان و دیگران جمع می شود و در مسیر ثمرات دلخواه و کامیابی بخش حرکت می کند.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم