قانون اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

قانون اعتماد به نفس

سهامداری برایم تعریف کرد که همه ی قوانین توانگری را از همه ی زوایا مطالعه کرده است و در نشست و برخاست با دولتمندانی که در کار خرید و فروش سهام هستند،و همچنین در مطالعه ی زندگینامه ی اشخاص موفق دریافته است که گویاترین تعریف برای توانگری «اعتماد به نفس است»است.اعتماد به نفس یعنی ایمان به تواناییهای ذاتی و استعدادهای فطری خویش و ایمان به یاری خدا در پرورش و گسترش آنها.
روانشناسان می گویند در اعتماد به نفس قدرتی هست که تواناییها و اقتدارتان را دو برار می کند.سهامداری به من گفت که پس از به کار بستن قوانین توانگری ، در آمدش رو به افزایش گذاشت.همچنین تعریف کرد وقتی در می یابد که در دوران رکود اقتصادی به چنین موفقیتی دست یافته است خرسندی اش بیشتر می شود!

***

البته خود پرستی با اعتماد به نفس صمیمانه تفاوت دارد.گرایش خودپرستی این است :« خدایا ، نه اراده ی تو ،که اراده ی خودم باید عملی شود.»حال آنکه اعتماد به نفس یعنی ایمان فروتنانه به خداوند و اعتقاد به توانایی و کنترل اراده و اختیارخویشتن.

اما چرا باید به باورهای ژرفتان ایمان محکم داشته باشید؟ دانشمندان می گویند که انسان سرشار از هوشی ذاتی است.هر ذره از هستی تان سرشار از شعوری خلاق است.هوایی که به سینه فرو می دهید و جهانی که در آن زندگی می کنید سرشار از خردی الهی است که می خواهد همه ی همه ی آرزوهای درستتان را برآورد و همه ی دانش ها را در اختیارتان بگذارد. اگر لبریز از ایمان با این خرد لایتناهی تماس حاصل کنید،همین خرد لایتناهی برایتان معجزه ها و شگفتیها می آفریند.

شاید گاهی به این اندیشیده باشید که چرا بعضی از مردم به مشاغل مهم و پردرآمد ارتقا می یابند و عده یی دیگر با همان میزان تحصیلات به جایی نمی رسند.پس از بررسی دقیق درمی یابید کسانی که به مقامات مهم و پردرآمد ارتقا می یابند،به راستی به خودشان و تواناییهایشان اعتقاد دارند.گویی ندایی درونی همواره هدایتشان می کند.گویی می دانند که در فطرتشان نیرویی ویژه هست که هرگاه به حکمت یا بصیرتی گسترده نیاز داشته باشند می توانند با آن ارتباط بگیرند. همچنین در می یابید که معمولا از وجودشان توازن و اطمینان می تراود.

***

یکی از بهترین دلایل پرورش اعتماد به نفس این است که مسری است!دیگران را نیز تشویق و ترغیب می کند.هیچ کس نسبت به کسی که اعتماد به نفس ندارد توجه چندانی نشان نمی دهد. او نمی تواند دیگران را به سوی خود بکشاند،مجابشان کند ،یا ارزش راستین خود را به آنها نشان بدهد،زیرا در ذهنش نیرویی منفی است که به جای جذب ،دفع می کند.
یکی از عباراتی که در کلاسهای توانگریم بیش از صدها بار تکرارش کرده ایم این است:«هیچ چیز به اندازه ی کامیابی کامیاب نمی شود.اکنون به یاری بی همتای خدا،از یک کامیابی به سوی کامیابی عظیم تر روانم.سپاس می گذارم که کامیابی مقاومت نا پذیرم هم اکنون پدیدار می شود.»

کافی است به الوهیت باطن خودتان اعتماد کنید و آن را دریابید تا معجزه ها و شگفتیهای الهی بیافرینید.هر روز به ایمان خویش بیاندیشید:«من به هدایت الهی و تواناییهای خداداد تو ایمان دارم .می بینم که اکنون از کامیابی به کامیابی ، و از شادمانی به شادمانی رهسپاری.موفقیت تو بزرگ و الهی و مقاومت ناپذیر است و هم اکنون متجلی می شود.»

بارها شاهد بوده ام که با تکرار عبارت بالا ،افراد سرشار از اعتماد به نفس و شهامت و جسارت ،شده اند و اکنون موفق و خوشبخت اند. اگر از قدرت کلام بی خبرید بدانید که یک عبارت نیکوی مثبت بیش از هزار اندیشه ی منفی قدرت دارد . و دو عبارت نیکوی مثبت بیش از ده هزار اندیشه ی منفی.
از این رو هرگاه اندیشه ی نومیدی و تردید و ترس از شکست برخاست ،به تاکید ندا در دهید:«قدرتم از خداست.نیرومندم به قوت متعال او .همه ی قدرتها برای کسب موهبتهای والای ذهن و تن و امورم به من عطا شده است. هم اکنون همه ی این قدرتها را به سوی خود فرا می خوانم و تجربه شان می کنم.»

***

یکی از بهترین راههای ایجاد و پرورش اعتماد به نفس این است که شب قبل از خواب ، با اندیشه هایی سرشار از اعتماد به نفس به ذهنتان خوراک برسانید.اگر در این هنگام ذهنتان را از اندیشه ی کامیابی و توانگری و ثمرات نیکو سرشار کنید،ذهن نیمه هشیارتان آنها را به صورت فرمان از شما می پذیرد تا فردایی توانگر و شاد و کامیاب برایتان بیافریند.

یکی از بهترین عباراتی که می توان شب پیش از خواب تکرار کرد این است:«من به خواب می روم ولی خدای من بیدار می ماند تا مساله ام را با نظم الهی حل کند و مرا به کامیابی و شادمانی و اعتماد به نفس برساند.»
یکی دیگر از بهترین عبارات تاکیدی برای ایجاد به نفس این است:«خدا دوستم دارد . خدا هدایتم می کند .خدا راه را نشانم می دهد.»بدانید آن کس که شما را آفرید دوستتان دارد و همواره مشتاق است که به شما کمک کند.

دفتری برای نوشتن عبارات تاکیدی خود بخرید .هر روز یک یا چند عبارت تاکیدی درباره ی کامیابی و اعتماد به نفس و ثمرات نیکو را انتخاب کنید و بنویسید.برای ایجاد و پرورش اعتماد به نفس ،هیچ چیز به اندازه ی تکرار عبارات تاکیدی اثر نمی گذارد.
هرگاه درباره ی قدرت و تواناییهای خود برای کامیابیهای روز افزون تر و عظیم تر دچار تردید می شوید،فورا به سراغ دفتر عبارات تاکیدی خود بروید و بارها بنویسید:
« از هیچ چیز نمی ترسم زیرا همه ی موهبت های خدا از آن من است . مجبورم صاحب همه ی آنها باشم .همه ی آنها را هم اکنون می طلبم و همه ی آنها هم اکنون پدیدار می شوند

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم