قانون افزایش

قانون افزایش

کاربرد قانون افزایش بسیار آسان است، فقط لازم است افکار اصلی شما در مورد خود و دیگران همواره در مورد نیکی و سرشار از کامیابی باشد. هنگامی که خود و دیگران را موفق ببینید، کمک می کنید تا این مسئله عملی شود. هرگاه بعد هر تماس و یا دیدار شخص مقابل خود را موفق و کامیاب تصور کنید، مانند گامی عظیم عمل می کند تا آن ها موفق شوند. شاید خود آن ها از اندیشه های شما آگاه نباشند. اما ذهن نیمه هشیار آن ها انرژی مثبت شما را دریافت کرده و به شیوه ای مثبت پاسخ می دهد.

اگرچه زندان مناسب ترین جای ممکن برای فردی با اندیشه ی توانگر نیست. اما مردی که به دلیلی زندانی شده بود تصمیم گرفت از این زمان به بهترین نحو استفاده کند. او بعد از اینکه مورد اعتماد مسولین زندان قرار گرفت به من تلفن میزد تا از اوضاعش برایم بگوید.

یک بار با هیجان زیاد برایم تعریف کرد که دفتر اصلی زندان نیاز به تهویه مطبوع داشت. پس او با عبارات تاکیدی مشغول به دعا شد زیرا خادمان زندان با او مهربان بودند. سرانجام برای دفتر زندان تهویه مطبوع گذاشتند. به راستی هنگامی که مردم قانون افزایش را برای خودشان و دیگران استفاده می کنند، بسیار سریع پاسخ می دهد. خانمی تعریف می کرد که تصمیم گرفت از این قانون استفاده کند. چند روز بعد نامه ای را دریافت کرد . در آن یکی از دوستان آن ها گفته بود هنگام ازدواجشان توانایی خرید هدیه برای آن ها را نداشته، اما الان توانگر شده و آن ها منتظر هدیه ای هیجان انگیز از طرف او باشند.

زنی در محله ای فقیر نشین تصمیم گرفت از این قانون برای خود و همسایگانش استفاده کند. چند روز بعد چکی با مبلغ قابل توجهی به دست او رسید . چکی با یادداشتی که می گفت اشتباهی در مالیات بر ارث خواهر او رخ داده بود. مردی بازرگان که مسئول مدیریت اعتبارات است، مدام در کارش از قانون افزایش استفاده می کند. اخیرا یکی از مشتری ها هزاران دلار به شرکت بدهکار بود. این مبلغ آنقدر زیاد بود که توجه مسئولان شرکت از ایالت های دیگر را هم جلب کرده بود.

مدیر اعتبارات قبل از جلسه ی مذاکره با مشتری گفت که باید برای این مشتری از قانون افزایش کمک بگیرند و با او مهربان باشند و انتقاد نکنند. آن ها هم هنگام صحبت با مشتری همین گونه با او صحبت کردند و گفتند که به او ایمان دارند. چند روز بعد مشتری برای پرداخت قسط اول پیش آن ها آمد و گفت روز مذاکره آنقدر حال خرابی داشته است.درحالی که اگر با او به آن خوبی صحبت نمی کردند به دفتر وکیلش می رفت و اعلام ورشکستگی می کرد. اما سخنان آن ها به او شهامت داد تا کارش را ادامه دهد.

آرزوی موهبت افزون تر حق الهی همه است و نباید مورد سرزنش قرار گیرد. چه خوب است به جای قانون منفی کاهش از قانون مثبت افزایش استفاده شود. هنگامی که مردم از دیگران انتقاد می کنند درواقع دارند این ویژگی ها را به خود جذب می کنند. پس چه برای خود و چه دیگران وقت خود را با قانون منفی کاهش تلف نکنید. هنگام اعتصاب کارخانجات فولاد، پزشک متخصص ستون فقرات که مطبش در همان نزدیکی بود تصمیم گرفت هیچ صحبتی در مورد این اوضاع نکند و با مریضانش همواره در مورد افزایش و کامیابی صحبت می کرد. بنابراین در جلسه انجمن محلی پزشکان در حالی که همه شکایت می کردند از اوضاع او وضع خوبی داشت.

وکیلی هم که در همین محله کار می کرد قانون افزایش را به کار گرفت. او به جای غر زدن مانند بقیه ی همکار هایش شبی به هنگام دعا گفت:(خدایا ایمان دارم که تو شبان منی و محتاج به هیچ چیز نخواهم بود. درست است که کارکنان آن کارخانجات بیشترین موکلان مرا تشکیل می دهند. اما یقین دارم که هزاران موکل توانگر نیز وجود دارد که به کمک حقوقی من نیاز دارند. خدایا به تو توکل می کنم تا موکلانی توانگر در اختیارم بگذاری.) بعد از آن چندین شرکت بزرگ به او مراجعه کردند و وضعش از همیشه بهتر شد.

قانون افزایش را می توانید به سادگی با به زبان آوردن آن عملی کنید. این قانون باید در اعمال شما نمایان باشد. حتما عبارات تاکیدی مربوط به قانون افزایش را بنویسید و مجسم کنید.

چرا با قانون کاهش خود را از موهبت ها محروم کنیم هنگامی که می توانیم با قانون افزایش به خوشبختی برسیم. پس هر روز تفکر مثبت راجب به خود و هرکه با شما در تماس است داشته باشید، به طوری که بقیه در حضور شما این حس استغنا را دریافت کنند. برای هرکه میشناسید موهبت هایی افزون تر بخواهید و برای آن ها چنین ندا دهید:(با افزایش غنی موهبت های متعال خدا برایت برکت می طلبم.) گاهی تنها چند کلمه می تواند برای دیگران شگفتی به وجود آورد.

افسری بازنشسته گفت چند سال پیش حال بدی داشته و در مرز خودکشی قرار داشته است. اما حرفی که من به او زدم او را نجات داد . در حالی که من فقط گفته بودم:(شما آنقدر ها هم پیر نیستید که نتوانید زندگی را از نو شروع کنید. با چشم تازه ای به زندگی نگاه کنید. در وجود شما چیزی است که برایتان موفقیت می آورد.) تا می توانید به دیگران کلام خوش بگویید، شاید در ان لحظه ندانید به چه کار پر معنایی دست زده اید، اما نتیجه کار اهمیت آن را نشان می دهد. گذشته ی دیگران را ببخشید و به آن ها کمک کنید . با دیگران از موفقیت سخن بگویید زیرا با این کار به نیکی آن ها اضافه می کنید و خود نیز با وجدانی آسوده به خواب می روید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم