قانون خلاء 2

ادامه: قانون خلاء

آیا در وضعیت سختی قرار گرفته اید یا مشکلی دارید؟ برای حل شدن آن، رها کنید، ببخشید،خلاء ایجاد کنید و دست از سر کسی یا چیزی بردارید. در مورد وضعیت یا اشخاصی که با آن ها گرفتاری دارید، مدام در دل خود تکرار کنید:( من رها و آزاد می کنم. از همه چیز دست بر می دارم تا همه چیز را به دست خدا بسپارم.) با رها کردن چیزی را از دست نمی دهید بلکه جذب موهبات را برای خود سریع تر می کنید.

اما هشداری درباره ی رها کردن چیز های ملموس باید بدهم. یک بار از لباس هایم خسته شده بودم هرچند که لباس هایم عالی بودند و با خودم فکر کردم چقدر خوب می شود آن ها را به خواهرم ببخشم. بنابراین آن ها را برای خواهرم فرستادم و منتظر ماندم.

بعد از چند وقت خبری نشد. متوجه شدم که هرچند لباس ها را از لحاظ فیزیکی رها کرده ام ولی از لحاظ ذهنی هنوز به آن ها وابسته بودم و هر روز به آن ها فکر می کردم. پس تک تک آن ها را تصور کردم و در ذهنم آن ها را رها کردم. بعد از آن یکی از دوستانم به پیش من آمد و مبلغی به من داد و گفت در فکر من بوده و می خواهد این پول را با من تقسیم کند.

بعد از آن نعمت ها به سمت من سرازیر شدند. چند مقاله ای داشتم که قبلا رد شده بودند ولی الان قبول شدند. چند نفر از دوستانم برایم لباس هدیه آوردند چون در خرید به فکرم بودند. حتی دوستی که در ایالت دیگری بود و ارتباطم با او قطع شده بود برایم بسته های لباس فرستاد. جالب آن است که گنجه ام از تمام لباس هایی که تصور کرده بودم پر شد.

درسی که از این ماجرا میگیریم این است که اگر نمی توانید هدیه ای را ذهنا فراموش کنید زحمت بخشیدن آن را به خود ندهید. شما باید بدون چشم داشت ببخشید در غیر این صورت کار نیکویی نکرده اید و خلاء ایجاد نکرده اید.

راه دیگر به کار انداختن قانون خلاء استفاده از مواردی است که در اختیار دارید اما برای این کار اندیشه ای قوی و توانگر احتیاج دارید. هر وقت احساس می کنید قادر به توانگری نیستید با کنترل احساسات، وضعیت را کنترل کنید و به اندیشه هایی که بوی فقر و تنگدستی می دهند بگویید:( آرام باش، آرام و خاموش!)

به کیف پول یا هر چیزی که حافظ امور مالی شماست بگویید:( حتی هم اکنون از وفور بیکران و غنی خدا لبریزی. خدا همین الان همه ی نیاز هایم را بر می آورد.) سپس بدون نگرانی از پول هایتان خرج کنید. اگر قبضی دارید منتظر رسیدن پول کافی نباشید و آن را پرداخت کنید. جوری رفتار کنید که انگار موهبت از قبل به شما رسیده است. در این موقعیت به فقر و تنگدستی فکر نکنید که باعث می شود بهایی بیشتر بدهید. شادمانه تکرار کنید:( این وفور خداست و من آن را با خرد و شادمانی برون می فرستم.)

به ظاهر مخالف امور، بی توجه باشید و به خوبی به وضعیت نگاه کنید همواره همان برای شما می آید. شاید این موضوع را از یک خانم خانه دار و بی ادعا بهتر یاد بگیریم که این قانون را به کار می بست.

چند سال پیش این خانم مسئول تزیین کلیسایی بود که در آن کار می کردم .او برایم از نظرات و تغییراتی که در نظر داشت میگفت. او میگفت برای این کار ها وجه خصوصی برای این کار دریافت کرده است. بعد ها متوجه شدم که از وجه خصوصی منظورش پول خوار و بارش بود. و اما بعد از این مشکلات مالی شخصی او حل شد و نعمات فراوانی در زندگی او آمد. به طوری که ماشینی نو هدیه گرفت و در کلیسا استخدام شد. اما این کار خانم فقط برای خودش مفید نبود بلکه باعث شد نعمت ها و هدیه ها به سوی کلیسا هم سرازیر شود. همه ی این ها به خاطر این که این خانم با شجاعت و آرامش توانسته بود” با نظر مساعد بنگرد” و موارد در دسترس اش را استفاده کند.

راه دیگر برای نگرش مساعد این است که حتی اگر امری مخالف به نظر می آید برای خیر آن را انجام دهید. هرطور که می توانید به غنی ترین شکل ممکن زندگی کنید. به یاد دارم که برای یک کنفرانس به لباس جدید احتیاج داشتم ولی پول نداشتم. بعد از کمی تفکر به این نتیجه رسیدم که باید هر روز بهترین لباس هایم را بپوشم تا احساس دولتمندی بکنم. بعد از آن پولی به عنوان هدیه برای خدمتی که قبلا کرده بودم به دستم رسید و من لباس خریدم.

بعد از رها کردن برای ایجاد خلاء بگذارید کامل بروند و وقت خود را صرف غنی کردن فضای اطراف و درونتان کنید. هرگز از فقر ظاهری خود صحبت نکنید. به این دلیل کلمه ی ظاهر را به کار می برم زیرا فقر و تنگدستی واقعی نیست. اگر از شرایط سخت و فقر سخن بگویید همیشه در مشکلات مالی باقی می مانید. هرگز خود را فقیر ندانید بلکه خود را دولتمند بدانید. برای خود از بهترین وسایل خود استفاده کنید حتی اگر برای کاری کوچک است. وقتی خلاء ایجاد کردید و چیز های ناخواسته را رها کردید، راه نعمت به زندگی شما باز می شود. در دست خود فرصت ها و دارایی های کشف نشده می بینید و دیگر مردم ناخودآگاه به رزق و روزی شما می افزایند.

کلید نیرومندی شما در آرامش است. هرگاه احتیاج به توانگری پیدا کردید با نگرش مساعد افکار خود را به کائنات بفرستید و نگران نباشید. زیرا زندگی این قانون نامرئی را به شما ثابت می کند. اگر از ابتدای یادگیری تفکر توانگر، ایجاد خلاء مناسب را بیاموزید دیگر نگرانی نخواهید داشت. زیرا شما می توانید برای حل مشکلات مرئی از قوانین نامرئی استفاده کنید.

هنگامی که با استفاده از داشته های خود، خلاء ایجاد می کنید، می بینید داشته ها کافی اند. چیز هایی که قبلا هدر می رفتند به کار گرفته می شوند و حتی اگر نعمت ها سریعا نرسیدند می بینید که داشته هایتان برای رفع نیاز کافی اند.

همه ی ما وضع مالی بهتری می خواهیم زیرا حق ماست. کلید این کار این است که هرگز به فقر فکر نکنید. بلکه به نعمت های غنی جهان و فراوانی آن ها فکر کنید. آنگاه ببخشید و رها کنید و جا در زندگی خود برای موهبت های جدید باز کنید. اندیشه های کهنه را دور بریزید و جا برای اندیشه های نو باز کنید. زیرا این لازمه ی پیشرفت است.

برای همگامی این رشد باید کهنه ها را دور ریخت زیرا آن ها جلوی پیشرفت شما را می گیرند. پس جرئت به خرج دهید و خلاء ایجاد کنید تا توانگری که آرزوی آن را دارید به دست بیاورید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم