قانون خلاء

 

قانون خلاء

یکی از قانون های قدرتمند توانگری قانون خلاء است. حتما شنیده اید که می گویند طبیعت خلاء را دوست ندارد. هر وقت که افکار کاملا صادقانه و توانگرانه داشتید ولی به نتیجه نرسیدید، لازم است قانون خلاء را به کار بگیرید.

قانون خلاء می گوید که اگر نعمت و برکت بزرگی در زندگی می خواهید ابتدا باید برای آن جا باز کنید. یعنی خود را از شر چیز هایی که نمی خواهید خلاص کنید. مثلا لباس هایی را که نمی خواهید یا شخصی که دیگر نمی خواهید با او معاشرت کنید، همه ی چیز های غیرلازم را از زندگی بیرون بیاندازید و مطمئن باشید به نتیجه ی خود می رسید.

به تجربه های زندگی نگاه کنید، هر وقت چیزی را که می خواستید را بدست نیاوردید به این دلیل بوده که باید چیزی را رها می کردید. حالا اگر موفقیت می خواهید به زندگی خود نگاه کنید، ببینید چه چیز هایی را می توانید رها کنید زیرا طبیعت از خلاء متنفر است و جای آن را سریعا پر می کند.

زن و شوهری بودند که در حال اسباب کشی بودند و تصمیم گرفتند تا قانون خلاء را به کار ببرند. آن ها با هم فقط اسباب و اثاثیه ای واقعا دوست داشتند یا با فضای خانه ی جدیدشان هماهنگ بود با خود بردند و بقیه ی اسباب را بخشیدند. چند هفته ای گذشت و خبری نشد اما این زوج نا امید نشدند و در جای خالی اسباب قبلی تمام وسایل مورد علاقه شان را تصور می کردند. ناگهان یک روز در شرکتی که شوهر در آن کار می کرد به او گفتند که از کارش بسیار راضی هستند و علاوه بر پاداش مالی جایزه ای به او دادند که تا قیمتی مشخص می توانست خرید کند. در بین موارد جایزه اسباب و مبلمان خانه هم بود.

مرد بازرگانی هم بود که محل کارش منتقل شده بود و در تلاش فروش خانه اش بود اما مشتری برایش پیدا نمی شد. او در مورد قانون خلاء شنید و تصمیم گرفت آن را به کار ببرد، پس نشت و خانه را جوری تصور کرد که انگار فروش رفته است. بعد از آن سریعا مشتری برایش پیدا شد که چک کشید و خانه را درجا از او خرید.

اگر شهامت داشته باشید تا خلاء ایجاد کنید، کائنات آن جای خالی را برای شما پر می کند. مردی بازرگان بود که سخت مریض شده بود و پزشک او که ماهر بود هم نمی توانست تشخیص دهد او چه مشکلی دارد. مرد همینطور حالش بدتر می شد تا اینکه به یاد قانون خلاء افتاد که باید چیزی را رها کند. او با خود فکر شاید باید احساس یا هیجان خاصی را رها کند پس در فکر فرو رفت تا اینکه یاد مردی افتاد که از او کینه ای به دل گرفته بود.

او سخت به این ماجرا فکر کرد و به این نتیجه رسید که خیلی مهم نیست و همانطور که در تب می سوخت بار ها در دل خود تکرار کرد: ( من کاملا تو را می بخشم. تو را رها می کنم و می گذارم به راه خود بروی. تا جایی که به من مربوط است، آنچه بین ما پیش آمد برای ابد تمام شده است. نمی خواهم که تو اندک آسیب ببینی. من آزادم و تو نیز آزادی و همه چیز عالی است.) بعد از این مرد مرد بازرگان تبش قطع شد و به طرز معجزه آسایی بهتر شد. بخشش خلاء مورد نیاز برای بهبود او را ایجاد کرده بود.

بیشتر مردم هر وقت حرف از بخشش به میان می آید فکر می کنند باید کاری ناخوشایند انجام دهند اما اینطور نیست بلکه بخشش یعنی رها کردن افکار های کهنه و احساسات منفی و جا باز کردن در ذهن. بهترین فایده بخشش این است که خلاء ایجاد می کند. در صحبت هایم با مردم متوجه شده ام که در بیشتر مواقع نیاز به بخشش کسی یا چیزی برای حل مشکلات است.

هر وقت کسی فرایند بخشش را شروع کند بقیه هم جواب مثبتی می دهند مانند خانمی که همسرش تازه فوت کرده بود و با یکی از دوستان قدیمی خانوادگی بر سر مال به دادگاه رفته بودند. این خانم از ناراحتی با گروهی دعایی صحبت کرد و آن ها به او گفتند که برای این مشکل باید آن مرد را ببخشد.

خانم با تعجب عکی العمل نشان داد زیرا از نظر او آن مرد به کارهای وحشتناکی دست زده بود. چند وقت بعد این خانم با درماندگی به پیش گروه برگشت و آن ها به او اطمینان دادند که از این راه به نتیجه می رسد. این خانم هم با خود در حال رانندگی فکر کرد: ( خدایا من انسانم نمی توانم او را ببخشم. اما اگر تو قادری او را ببخشی، اورا از طریق من ببخش!) بعد از آن آرامشی به او دست داد. چند روز بعد این مرد به دیدن او می آید و درخواست می کند مانند دوستان قدیمی با هم صحبت کند و در همین بین قضیه ی بین آن ها با رضایت هر دو حل شد.

یکی از فنون بخشش برای ایجاد کردن خلاء مورد نیاز در زندگی تان این است که هر روز نیم ساعت آرام نشسته و تمام کسانی که با آن ها جور نیستید یا احساس خوبی به آن ها ندارید را ببخشید، یا اگر شما مقصرید طلب بخشش کنید زیرا ذهن نیمه آگاه ان ها می شنود و جواب مثبت می دهد. اگر خودتان را سرزنش می کنید برای شکست یا موارد دیگر خودتان را ببخشید. برای بخشیدن دیگرا در ذهن خود تکرار کنید: ( عشق بخشاینده ی خدا ما را آزاد کرده است. عشق الهی اکنون ثمراتی نیکو و کامل می آفریند و دیگر بار میان ما صلح و صفا برقرار می شود. من تو را به دیده ی محبت می نگرم و از شکوه کامیابی و توانگری و موهبت های تو به وجد می آیم.) برای کامیابی و توانگری ذهن خودتان ذهنا تکرار کنید:( من تنها در پناه عفو و بخشایش و لطف و مرحمت خدا هستم.)

خانمی بود که زندگی زناشویی او دچار مشکل شده بود. همسرش مشکل اعتیاد به الکل داشت و در خطر از دست دادن شغلش بود. به او گفته شد که باید احساسات منفی اش را در مورد شوهرش به کنار گذاشته و او را ببخشد. این خانم قبول نداشت و می گفت:( من این همه به شوهرم عشق ورزیده ام) و اعتقاد داشت بخشیدن لازم نیست. سرانجام او را راضی شد تا روزی نیم ساعت بخشش را انجام دهد. بعد از اینکه او این کار را شروع کرد و احساسات منفی خود را دور ریخت همسرش میل به الکل را از دست داد و دوباره با پشتکار به سر کار رفت و این خانم به آرزوی زندگی خوب در خانه ای زیبا که بتواند رفاه شوهرش را در آن فراهم آورد رسید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم