قانون دعا

دعا

قانون دعا

این روزها درباره ی قدرت دعا زیاد می شنویم. می گویند دعا نیرومند ترین قدرت کائنات است.اغلب می شنوید که : «دعا همه چیز را عوض می کند.» هر نشریه ای را که می گشایید مطلبی درباره دعا درآن می خوانید و به هر کجا می روید همه درباره ی این موضوع گفتگو می کنند.

در واقع دعا تلاش پیوسته ی آدمی برای شناخت خداست. و کاملا بر خلاف آنچه بیشتر مردم می پندارند،دعا برای انسان امری طبیعی است ، نه کاری غریبه و نامانوس و راز گونه.انسان همواره دعا کرده است و همواره دعا خواهد کرد.آنچه قطعی و مسلم است انسان از بدو پیدایش نیایش می کرد.

آدمیان در همه ی اعصار به طریقی دست به دعا برداشته اند. و بالاخره ، آدمی برخواسته از عقل فطری ،به سوی فهم راستین معنوی خدا گام بر می دارد.آدمی سرانجام دریافته که خدا ، خدای عشق و محبت است : اصل دگرگونی ناپذیر نیکی محضی که عالم منظم را احاطه کرده است.نیایش و راز و نیاز با چنین خدایی آسان است.
اگرچه تاکنون از قوانین گوناگون توانگری سخن گفته ایم ، به راستی نمی توان قدرت دعا را در ایجاد توانگری مدام و رضایت بخش نادیده انگاشت. انسانی که هر روز به طور منظم دعا می کند ، می تواند یقین بدارد که کامیاب خواهد شد ، زیرا خود را با غنی ترین نیروی کائنات و هستی مطلق همنوا می کند.

***

می گویند زنی برای یافتن همسر دست به دعا بر داشت. شش هفته نگذشته بود که شوهر را پیدا کرد.آنگاه شش سال به دعا نشست تا از شر او خلاص شود! آنچه را زن نفهمیده بود این بود که می بایست به روشنی « انتخاب الهی » را قید می کرد.زیرا «انتخاب الهی » همواره عالی و والاترین پاسخ به نیاز شماست.
اگر به چیزی نیاز دارید کاملا درست و بجاست که برای دریافتش دعا کنید، زیرا در عالمی غنی زندگی می کنید که می خواهد همه ی نیاز هایتان را برآورد.

«امت فاکس »می گوید: «دعا همه چیز را عوض می کند. دعا سبب می شود روال امور وارونه شود و به راه دلخواه بیفتد.ابدا فرقی نمی کند که دچار چه مشکلی هستید یا علت مشکلتان چه بوده است . دعای کافی شما را از مشکلتان بیرون می آورد ، تنها اگر در دعا به درگاه خدا مصر باشید.»

یقین بدارید که خدا همواره با شما و درون شما و کنار شماست و دعاهایتان را می شنود.خواه مشکلتان این باشد که پسرتان سرفه می کند ، خواه نازا باشید و از خدا بچه بخواهید و خواه کینه و عداوتی کهنه زخمی دلخراش به جانتان افکنده باشد، به دعا پناه ببرید که هر چه تلخی را می زداید و صلح و صفا و آرامش می آورد.

***

بانویی برایم تعریف کرد که سالها نسبت به پدرش احساس سردی و دوری می کرد. وقتی بچه بود،پدرش مادرش را طلاق داده بود.روزی پس از سالها بی خبری ، از پدرش نامه یی رسید که قصد دارد به شهر او بیاید و از آنها دیدار کند. ناگهان همه ی غم های گذشته در وجودش جوشیدن گرفت. آنگاه شروع به راز و نیاز کرد و از صمیم قلب به درگاه خدا دعا کرد که بهترین ها در این وضعیت پیش بیاید. پس از احساس سکون و آرامش ، به دلش افتاد که به پدرش نامه بنویسد و بگوید که منتظر آمدن اوست.

وقتی پدرش رسید باورش نمی شد که این همه با او و شوهر و بچه هایش هماهنگ باشد.این خانم گفت :«راستش بهترین میهمانی بود که در همه ی عمرم به خانه ام آمد.» تمام ده روزی که منزلشان میهمان بود مدام می خندیدند وشاد بودند و یک عالم حرف و تجربه برای رد و بدل کردن داشتند.شش ماه بعد برایش خبر رسید که پدرش در شهری دور در گذشته است.از این رو ، سپاسگزار بود که خالصانه دعا کرده بود و هدایت طلبیده بود و هدایت طلبیده بود و از آخرین دیدار لذت برده بود.

***

فروشنده ای سیارکه مدام در سفر بود برایم تعریف کرد که زیر بار قرض سنگینی بود و نتوانسته بود برای پرداخت آن ها از بانک وام بگیرد. در کمال نومیدی ،برآن شد که به قرض هایش « نه » و به توانگری « آری » بگوید . پس مدام می گفت :« خدا هم اکنون توانگرم می کند.» چند روز نگذشته بود که بزرگترین فروش عمرش را به انجام رساند ، و نه تنها توانست همه ی قرضهایش را بپردازد بلکه مقدار زیادی هم پس انداز کرد.

یکی دیگر از دعاهای سودمند و موثر، مراقبه و سکوت است.معمولا در دل سکوت و ژرفای مراقبه و مکاشفه می توان به عظمت مرحمت و حضور خدا پی برد.در این گونه دعا،چند واژه ی پرمعنا را برمی گزینید و مدام به آنها می اندیشید و در ژرفای آرامش درون ،در آنها تامل می کنید.چون مدام به آنها می اندیشید ،آن واژه ها در ژرفای ذهنتان حک می شوند یا به صورت آرمانهایی گسترده می شوند و شما را به سوی عمل درست یا اطمینان خاطری آرام هدایت می کنند و به شما می فهمانند که همه چیز نیکوست و نیاز به انجام کاری نیست.

***

وقتی حضور خدا را از راهی چنین ساده و لذت بخش همچون دعا احساس کردید ، همه ی فشارهای جسمانی شما آرام می شوند. ترس و اضطرابهای کوچک زندگی روزمره کاهش می یابد.این مدت زمان آرام که در انتظاری سرشار از سکوت و تنها با خدا می گذرد ،وقت آسایش و تجدید حیات است.
به دعا و نیایشتان ادامه دهید.زیرا دعا راز آرامش و اقتدار و توانگری است.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم