قانون محبت و خیرخواهی (عشق الهی)

عشق الهی

قانون محبت و خیرخواهی 2 (عشق الهی)

آفرینش عشق باعث می شود: محبت را به صورت نوری درخشان ببینید،که شما را درآغوش می گیرد و به شما تعالی می بخشد.اگر در زندگیتان نقاطی تاریک هست،ببینید که در پرتو عشق الهی روشن و زنده می شوند.
با خود مراقبه داشته باشید و به هنگام مراقبه ،اندیشه و احساس و تصویر نورانی عشق الهی و محبت را بر وجود خودتان ببارانید.خودتان را دوست داشته باشید تا بتوانید دیگران را نیز به راستی دوست داشته باشید و اقتدار ناشی از عشق را به سوی آنها بفرستید.محبت از خانه شروع می شود:از درون خودتان.

در کمال شهامت ، آگاهانه خودتان و زندگیتان و هر ذره ی نیکی را که در دیگران می بینید دوست بدارید.با جرات ،اوضاع و شرایط دشوار زندگیتان را دوست بدارید .به وضعیت نامطلوب بیندیشید و ندا در دهید:« بادا عشق الهی هم اکنون در تو زنده ومتجلی شود.»
وقتی احساس کردید نور رضایت بخش عشق همه ی وجودتان را پر کرده است ،این عشق در همه ی جنبه های ذهن و زندگی و امورتان خواهد تابید. نور عشق به سیمای انرژی بیشتر،آرامش خاطر،اقتدار و زیبایی و هماهنگی و موهبتهای نو در همه ی زندگیتان متجلی خواهد شد.

***

پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافتند که آدمی می تواند دیگران را زیر قدرت سحرآسای عشق و محبت بمباران کند و از این طریق ،دگرگونیهای اعجاز آمیز بیافریند.
اخیرا دوستی برایم تعریف کرد که در تمرین های مراقبه روزانه اش مجسم کرده است که زیبا تر و نورانی تر شده است و در مدت آفرینش محبت نیزبه چهره اش عشق ورزیده است.اکنون بی آنکه کسی بداند که او چنین کرده است، همه به او می گویند صورتش شفاف تر و روشن تر شده است.

نه تنها مراقبه بر محبت نیکوست ، در طول روز نیز به هنگام رویارویی با همه چیز در دلتان بگویید:«بادا عشق الهی در تو تجلی یابد.» به لباسی که به تن می کنید، به اتو مبیلی که سوارش می شوید، به قلم و کاغذ و صندلی و میز تحریری که دست می زنید،به پول یا درآمدی که دریافت می کنید، در همه چیز آگاهانه عشق الهی را زنده کنید.برای همه چیز و همه کس عشق الهی بطلبید.
گویی زمین و زمان به اندیشه ی محبت آمیز پاسخ مثبت می دهد.به هر که سراسر روز می بینید ، آرام و خاموش در دلتان بگویید:«بادا عشق الهی در تو زنده شود.»

***

اخیرا خانمی منشی برایم تعریف کرد که چون کارها را آسان می گیرد، بیشتر کار اداره را معمولا وظیفه ی دو خانم منشی دیگر است روی سر او می ریزند.در حالیکه از دو منشی دیگر هم تحسین و تمجید بیشتری به عمل می آید. بارها کوشیده بود با رئیسش صحبت کند و به او بگوید که اینگونه اضافه کار منصفانه نیست ، اما فایده ای نداشت. در منتهای نومیدی نزد من آمد تا بپرسد که آیا کارش را ترک کند ، یا اینکه به کارش ادامه دهد و از طریقی دیگر مشکلش را حل کند.

به او پیشنهاد کردم این عبارت تاکیدی را تکرار کند:«بادا هم اکنون عشق الهی در تو متجلی شود.» این را نیز خاطر نشان کردم که لازم نیست برای جلب رضایت دیگران هیچ گونه تلاشی بکند.حال آنکه او باید از وجودش آرامش و اقتدار و ثبات درونی و استحکام بیشتر درباره ی کارهایی که خواهد کرد یا نخواهد کرد ساطع کند.
یک هفته نگذشته بود که وضع شروع به تغییر کرد.همکارانش به گرایش تازه ی او با احترام پاسخ گفتند و از تحمیل کارشان به او دست کشیدند. رفتار رئیسش هم عوض شد و توجه و مهربانی بیشتری نسبت به او نشان داد. به تدریج هماهنگی و نیکخواهی جانشین فشار و کینه و حسد پیشین شد.

***

مردی چند بار تحت پیگرد قانونی قرار گرفته بود و دار و ندارش را از دست داده بود و مدام می گفت بلایی که سرش آوردند نا عادلانه و غیر قانونی است.او معتقد بود :«واقعا که عدالت وجود ندارد.» آنگاه مشاوری معنوی به او گفت برای اصلاح این وضع از قدرت عشق الهی بهره جوید تا بتواند گرایشها و واکنش های درست عاطفی را در خود ایجاد کند.پس تکرار این عبارت تاکیدی را به او توصیه کرد:«من درحمایت قانون عشق زندگی می کنم ، و عشق همواره پیروز خواهد شد.»

پس از آغاز این گونه تفکر ،درباره ی همه ی جنبه های آن وضعیت احساس بهبود کرد.خصومت و عداوت و نفرت و میل به انتقامجویی را از دست داد.ناگهان موقعیتی پیش آمد که بتواند در حق حریف قانونی اش لطفی بزرگ و راستین بکند.او نیز چنین کرد و پس از انجام لطف ، احساس بهبودش افزون تر شد.چون گرایش خودش رو به دگرگونی گذاشت.گرایش حریفش نیز عوض شده بود.هر دو در مواردی کوتاه آمدند و مساله شان فورا به خیر و خوشی حل شد.

***

زنی در شهری بزرگ رستورانی باز کرد که قنادی هم داشت.پیش از او ، کار دو نفر در همان نقطه به ورشکستگی کشیده بود. اما موفقیت او چشمگیر و درخشان بود. وقتی از او پرسیدند چگونه توانست در آن مکان به اوج کامیابی برسد ، پاسخ گفت:« همه ی مشتریهایم را دوست داشته ام وبرایشان برکت طلبیده ام.وقتی با مشتریهایم خداحافظی می کنم نه تنها از آنها می خواهم باز گردند، خاموش در دل خود عشق و محبت و دعای خیرم را بدرقه ی راهشان می کنم و خالصانه برایشان توانگری و ثروت و سعادت می خواهم.»
قدر دانی و حق شناسی و مهربانی و تفاهم و ابراز محبت از اسرار کامیابی است.کلام مهر آمیز ثمراتی احجاز آمیز می آفریند.:حیاتی تازه و سعادتی راستین و طراوتی طرب انگیز.

استاد سعید گل محمدی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم