قانون محبت و خیر خواهی

محبت و خیر خواهی

قانون محبت و خیر خواهی

اخیرا مردی بازرگان به من گفت:«به اعتقاد من بزرگترین قانون توانگری قانون محبت و خبر خواهی است.» این قانون را با چندین تجربه شغلی موفق به علت محبت و خیر خواهی به دست آورده بود.

زمانی مشتریی داشت که زنی ثروتمند بود،این زن در زمان عصبانیت نامه های شماتت آمیزی درباره ی شکایت از بهره ی معاملاتش می نوشت. مرد بازرگان درمقابل از قانون محبت و نیکخواهی بهره می برد، او به جای تلافی کردن و انتقام جویی چند دقیقه آرام می نشست و آگاهانه اندیشه هایی مهر آمیز را درباره ی آن زن از سر می گذراند.در ذهنش مجسم می کرد که آن شخص غرق در محبت و امنیت و آرامش و شادمانی است.

مرد بازرگان گفت نتیجه ی کار چنان سریع و شدید بود که نفسش بند می آمد.مثلا بعد از گذشت ساعتی آن زن ثروتمند تماس می گرفت و عذر خواهی می کرد. هر گاه مرد بازرگان در معاملات با چند تن دچار نا هماهنگی شود،در ذهنش برای تک تک آنان طلب خیر و خوشی می نماید.آنگاه مجسم می کند که همه چیز کاملا هماهنگ و درست پیش می رود.بعد ازاین بسیار سریع همه چیز آرام می گیرد مشکلات حل شده و معاملات موفقیت آمیز به پایان می رسد.

***

به کار بردن این شیوه در آغاز و پایان هر روز بسیار مفید است.روزتان را با شادکامی آغاز کنید و شب هنگام همه ی تلخیهای آن روز را از ذهنتان بیرون برانید و به افرادی که با آنها در ارتباط بوده اید سرشار از محبت و تفاهم بیاندیشید.در آینده از شیوه ی جبران رفتارهای پیشین این افراد شگفت زده خواهید شد.

روزتان را با امید به رویدادهایی دلپذیر و موفقیت آمیز آغاز کنید.بسیار سریع توانگری و شادمانی و آرامش را تجربه خواهید کرد.معمولا اگر نخستین ساعات روز را با تجسم اتفاقاتی موفقیت آمیز آغاز کنید،شب مجبور به حذف خاطرات ناخوشایند نخواهید شد.

اگر همه ی قوانین توانگری را بدانید،اما نتوانید با دیگران در کمال هماهنگی زندگی یا کار کنید ،هیچکدام از این قانون ها به دردتان نخواهد خورد. محبت و خیر خواهی، بر توانایی کنار آمدن با مردم می افزاید.اغلب مدیران معتقدند بیشتر کارمندانی که کارشان را از دست می دهند ، به این دلیل است که نمی توانند با مردم کنار بیایند.

***

آیا از قدرت محبت و خیر خواهی یا کنار آمدن با مردم به شگفت می آیید؟ پس بگذارید به شما بگویم که اگر نتوانید با دیگران کنار بیایید ،همه ی تحصیلات و آموزش ها و تواناییها و استعدادتان بیهوده است.

محبت قانونی است که سلامت و سعادت و همه گونه کامیابی را برای انسان به ارمغان می آورد.محبت دارای اقتداری بیکران است،زیرا محبت قدرت وحدت بخش کل کائنات است.حتی قانون جاذبه ی زمین نمایانگر محبت است.محبت نیرویی است که توازن و تعادل و هماهنگی می آورد و بی وقفه در عالم سرگرم کار است.از این رو ،محبت می تواند کارهایی را برایتان به انجام برساند که هرگز از طریق قدرت بشری خودتان قادر به انجام آنها نخواهید بود.جامعه شناسان دانشگاه هاروارد پژوهشی درباره قدرت محبت به انجام رسانده اند.آنها کشف کردند که محبت را نیز مانند هر توانایی دیگر می توان در انسان پرورش داد! این یافته ها نشان می دهند که می توان محبت را نیز مانند دیگر نیروهای طبیعی می توان ایجاد کرد.

اما چگونه می توان محبت را ایجاد کرد؟ در سطح شخصی می توان محبت را به صورت حس تعهد و مهربانی و تحسین نسبت به افراد خانواده یا دوستان نزدیک ایجاد کرد و نشان داد. ولی محبت در سطح غیر شخصی یعنی توانایی کنار آمدن با مردم یا نیکخواهی برای دیگران بدون وابستگی شخصی . به این منظور ، در دلتان تکرار کنید:«بدون هیچ گونه وابستگی ،همه ی مردم را دوست دارم و همه ی مردم دوستم دارند

***

پزشکی چینی که اکنون در مالایا زندگی می کند علاقه مند است که قدرت محبت غیر شخصی را به مردم بیاموزد تا برای درمان همه ی دردها و بیماریهایشان از آن استفاده کنند. او بیش از 1500000 نسخه از مطالبی را که در این باره نوشته است در اختیار مردم گذاشته است. او معتقد است که در محبت قدرتی هست که هماهنگی و عدالت و آرامش و صلح جهانی می آفریند.

اگر از دیدگاه تحلیلی به محبت بنگرید می بینید که زندگی فرآیند داد و ستد محبت است و آنان که در جریان و سیلان محبت زندگی نمی کنند ، کمبودش را به صورت مشکلات ذهنی و جسمی و دشواریهای زندگی تجربه می کنند. با پرورش آگاهانه محبت می توانید به مسیر موهبتهای نیکوی زندگی بیفتید.

آیا اعجاب انگیز نیست که دریابیم که برای یافتن عشق لازم نیست به بیرون از خود بنگریم یا منتظر آینده ای دور باشیم ؟ از هم اکنون می توانید آگاهانه عشق به خدا و عشق به خود و عشق به نوع بشر را دروجود خودتان بیافرینید.بی تردید ثمراتش را به صورت تجلیات کامل و بی همتای عشق به سوی زندگیتان جلب می کنید.

اکنون زمان این دریافت رسیده است که عشق را باید از درون به برون فرستاد: به سوی خدا ، به سوی خودتان و به سوی همنوعانتان.اندیشه ها و احساسها و امید ها و آرزوهایتان عشق و محبت می زاید. وقتی آگاهانه و از روی تعمد ،ابراز عشق و محبت کنید هزاران برابر به سویتان باز می گردد.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم