قدرتهای خارق العاده ی درون شما 3(تخیل)

تخیل

قدرتهای خارق العاده ای که در شما هست 3(تخیل)

بعد از شهود، دومین قدرت خارق العاده ی شما تخیل خلاق است. همه ی ما دوست داریم براتفاقات آینده ی زندگی مان تسلط معنوی داشته باشیم و برای توانگری افزون تر برنامه ریزی کنیم.ازاین رو،هرشب پیش از خواب باید به کارها و برنامه های روز بعد بیندیشیم. برای پرورش قدرت خارق العاده تخیل خلاق ، بهتراست:به جای نگرانی برای رویدادهای روز بعد ،یا اندیشیدن به مشکلات ،آنچه را درباره ی اتفاقات روزبعد می دانید در ذهنتان جمع آوری کنید.

فکر کنید که صبح فردا را با کدام کارها باید شروع کنید.آنگاه به طور ذهنی به سراغ تک تک کارهایی بروید که می خواهید سراسر روز به انجام آنها بپردازید.آن رویدادها و برنامه ها را در ذهنتان مرتب و منظم کنید و به طرز دلخواه سامان بدهید تا آن گونه که دوست دارید پیش بیایند.هرگاه احساس ترس و تردید کردید بگویید:«با نیکی متعال خدا تو را متبرک می کنم .نیکی متعال خدا هم اکنون اختیار این وضعیت را به دست می گیرد و همه چیز نیکوست.»

همه پییشرفت های خوشایند و مثبت و دلپذیری را که می خواهید روز بعد تجربه کنید،از نظر بگذرانید.برای کامیابی بیشتر در دلتان بگویید: «برای همه ی توفیقهای الهی فردا،برای همه ی ثمرات رضایت بخش فردا ،وبرای همه ی شادمانیهای بیکران فردا،خدا را شکر می کنم.» آنگاه همه ی اندیشه ها را از ذهنتان بیرون کنید و آرام بخوابید. از این طریق ،از تخیل خلاق خود به درستی استفاده کرده اید تا از شرایطی که درآن هستید،بهره ی درست ببرید.اینجاست که همه ی موقعیت ها و اوضاع و شرایط و انسانها دست به دست هم خواهند داد تا عالی ترین حاصل و توفیق را به راه شما بکشانند.به راستی که خوشا به حال آنان که برای حل مشکلات خانوادگی و شغلی و اجتماعی و معنوی خود،از این شیوه ی قدرتمند سود می جویند.

***

برای پاک کردن خاطره های ناخوشایند ،شکستهای شغلی ،ناهماهنگی در روابط ،وسایر تجربه های منفی گذشته ،می توان از تخیل خلاق استفاده کرد.درحیطه ی «خرد لایتناهی»عنصر زمان وجود ندارد.آنجا از گذشته و حال و آینده خبری نیست.اگر تمام لحظه ها را در آگاهی از این حضوربگذرانید،برگذشته و حال و آینده مسلط می شوید.به این شکل می توانید هر یک از عناصر یا خاطره ها و موقعیت های گذشته که باعث آزارتان شده است را محو و پاک کنید.

برای این کار باید زمان و مکان و اشخاص آن موقعیت را به خاطر آورید و به تاکید بگویید:«تو را با نیکی متعال خدا متبرک می کنم»آنگاه با ذهن خود ببینید که آن تجربه به همان شکلی درآمده است که شما می خواهید.وقتی در مورد خاطره یی منفی کاری مثبت می کنید،الگویا قالب فکری منفی از طریق الگو یا انگاره ی مهرآمیز و مثبتی که جانشین آن می کنید پاک و محو می شود.

***

از این طریق می توانید ذهنتان را از همه ی خاطره های منفی که شاید سالها در ذهنتان خانه کرده اند برهانید.آنگاه سرشار از احساس سبکی و آزادی ،به آرمانها و اندیشه های توانگر رو می آورید.به راستی که تخیل خلاق شما می تواند راه تجلی موهبتهای تازه را بر شما بگشاید. از راه همکاری و هماهنگی گروهی نیز می توانید بر قدرت توانگری خود بیفزایید.هرگاه دو اندیشه ی هماهنگ به هدفی واحد معطوف شود،نیرو و انرژی دو چندان خواهد شد و باعث خواهد شدکه آن هدف زود تر ،و با سعادتی عظیم تربه نتیجه برسد.

پس عضوی از اعضای خانواده و یا دوست قابل اعتماد خود را انتخاب کنید و به او بگویید که در آرامش و خلوت خود به خواسته ی شما بیندیشد و آن را به سرانجام رسیده ببیند.تنها شرط مهم این است که شما وآن شخص قابل اعتماد ،درهماهنگی کامل باشید.همچنین باید راز دار شما باشد و از اندیشه ی شما نباید به احدی چیزی بگوید. درچنین مواقعی اقتدارتان را در سکوت و آرامش و خلوت ودعاهای خود به دست خواهید آورد.

با دوست قابل اعتماد خود می توانید درد دل کنید.بگذارید خالی و سبک شوید.نظرش را بپرسید. و بخواهید که در دعاهایش شما را یاری و حمایت کند. به هنگام افسردگی و نومیدی و دلتنگی نیز می توان از تخیل خلاق استفاده کرد.با دوست قابل اعتماد خود که خوش بین و مثبت اندیش است مشکل خود را در میان بگذارید.با کسی که بتواند نگرشی نو در اختیارتان بگذارد.

***

در اوضاع و شرایط گروهی یا هدف های مشترک ،مهم ترین عامل،هماهنگی و توافق و خرسندی تک تک اعضاء و اتحاد است. این وظیفه ی شماست که همکارانی را که برای رها کردن نیروی تخیل خلاق خود بر می گزینید ،در کمال دقت انتخاب کنید. هم شهود و هم تخیل خلاق ،به ذهنهای هماهنگ به سرعت پاسخ می دهد. هم شهود ، هم تخیل خلاق ، در سکوت و تنهایی و آرامش ،بهتر از هر وقت دیگری کار می کند.پیش از خواب بهترین موقع برای پرورش شهود و تخیل خلاق است.

زمانهای آرامی که آدمی در تنهایی به تامل و اندیشه می گذراند،بهترین فرصت برای تجلی قدرت های باطنی است. هرگز قدر و منزلت سکوت و آرامش را فراموش نکنید.هیچگاه نسبت به قدرت های خارق العاده ی وجودتان که می تواند بر اعتماد به نفس شما بیفزاید بی توجه نباشید.این قدرت ها می خواهند برای شما کار کنند تا برای شما شادمانی و توانایی به ارمغان بیاورند.به این منظور ،مدام در دلتان تکرار کنید:
«خدا را شکر که هم اکنون قدرت های خارق العاده ی شهود وتخیل خلاقم عیان می شوند و شادمانه تقدیر الهی خویش را به انجام می رسانم.»

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم