قدرت اندیشه

ادامه: قانون اصلی توانگری

شخصی که مسئول روابط عمومی یک شرکت بود چند وقت پیش به مشکلی برخورد بود. یک ایالت پولی به او بدهکار بود ولی او به هر دری زده بود تا با آن ها ارتباط پیدا کند و پول را دریافت کند به نتیجه ای نرسیده بود.
بنابراین تصمیم گرفت قانون جذب را به کار بگیرد و نتایج خارق العاده بدست آورد. یک جا آرام نشست و به کمک هایی فکر کرد که با ان پول میتواند بکند و با خود بار ها تکرار کرد: ( دلسرد نیستم. با پشتکار به پیش می روم و مصمم هستم از راه شگفتی که خدا برایم می خواهد به کامیابی برسم.) و سپس تمام افکار راجب به آن مسئله را از ذهنش بیرون کرد.

چند هفته بعد در یک گردهمایی در حالی که در یک استخر شنا می کرد با مردی رو به رو شد که مسئول دادن پول آن ایالت به او بود و کلی تلاش کرده بود او را پیدا کند. آن ها همان جا در استخر مذاکره کردند و قرارداد را بستند.
چیزی که در اعماق وجود به آن می اندیشیم را به سمت خودمان می کشیم نه چیزی که به مردم می گوییم. یک ضرب المثل قدیمی می گوید: (آنچه هستیم جایگاهمان را تعیین می کند: اندیشه های دائمی ما نیز آنچه را هستیم می نمایاند.)

بیشتر مردم به جای تلاش برای اندیشیدن تلاش می کنند از راه های سطحی به موفقیت های بزرگ برسند و وقتی موفق نمی شوند دلسرد می شوند. خانم جوانی بود که به دنبال همسر می گشت، با او صحبت کردم و گفتم این عبارت را بارها با خود تکرار کند:( عشق الهی هم اکنون از طریق من همه ی آنچه را برای شادمانی و خوشبختی و تکمیل و کمال زندگیم لازم است عیان می گرداند.)

چند وقت بعد از دوستان شنیدم که آن خانم بسیار گرم و برون گرا شده، ولی این راهی نبود که به او گفته بود. بعد هم آن خانم به من گفت که راه کار نکرده، پس برایش توضیح دادم که او “شیوه دعای پیشنهادی” را اجرا نکرده بلکه “شیوه جبن و ترس” را به کار گرفته و از این رو فرایند را معکوس کرده است.
خانم میانسالی در حالی که در یک استخر شناور بوده به این دعا برای پیدا کردن همسر با آرامش فکر می کرده که ناگهان مردی در مورد دمای آب از او می پرسد. آن مرد الان همسر اوست.

ذهن شما یک قدرت الهی است و شما می توانید ابتدا همه چیز را در ذهنتان به انجام برسانید. به این دلیل که ذهن شما حلقه ی اتصال عالم محسوس و نامحسوس است. شما می توانید با استفاده از ذهنتان دنیای خود را تغییر بدهید یا رام کنید. دقت کنید که مشکلات زمانی پیش می آید که شما از این قدرت به صورت معکوس استفاده کنید.

این واقیعت که شما می توانید با اندیشه های خودتان تجربه های زندگی خود را بسازید به زندگی شما آرامش می دهد و باعث می شود دیگری احساس نیاز به بحث و جدل نداشته باشید، بلکه با آرامش به اندیشه های خود توجه می کنید و موفقیت ها را به سمت خود می کشید. این کار حتی قبل از رسیدن نعمت ها به شما باعث احساس شادی شما می شود.

هنگامی که شما فکر می کنید باید توجه کنید که اندیشه های خود را دقیق انتخاب کنید زیرا اندیشه های محدود به موفقیت های محدود می انجامد. تا حالا شده افرادی را ببینید و فکر کنید لایق موفقیتشان نیستند ولی آنان اگر افکارشان محدود باشد به زودی شکست می خورند. ولی شما نگران این نباشید که قانون در زندگی بقیه کار می کند یا بلکه به زندگی خودتان توجه کنید.

سهامداری بود که همکارانش پیگیر بازار بودند و کساد بودند آن غر می زدند ولی او به آرامی توی یک اتاق جدا رفت و این اندیشه را متشعشع ساخت که: ( هم اکنون همه چیز و همه کس مرا توانگر می سازد.)، بعد از این کار تلفن او زنگ زد و وارد معامله ای خوب شد. بعد از آن هم چندین مشتری خوب دیگر برایش پیدا شد.
تعمیر کاری هم بود که چند وقت مشتری نداشت او هم با فکرکردن و تکرار این عبارت قانون جذب را به کار گرفت. بعد از آن مشتری های خوبی برای تعمیر ساعت و جواهرات برای او پیدا شد و کارش از رکود درآمد.

از ان جا که ما مانند مغناطیس هستیم باید بدانیم که برای جذب توانگری به زور احتیاج نداریم بلکه با دور کردن افکار پشیمانی و شکست می توانیم به طور طبیعی توانگری را به سمت خودمان بکشانیم. از ان جایی که ما می توانیم صاحب چیز هایی باشیم که به آن می اندیشیم باید همه چیز را جزئی از خودمان بدانیم. و به این فکر نکنیم که مردم میتوانند بر سر راه ما برای رسیدن به خواسته هایمان قرار بگیرند.
خانمی اخیرا این قانون را به کار گرفته و زندگی کل خانواده اش تغییر داد. همسرش چند بار اضافه حقوق گرفت و فرزندانش برای پست های شغلی خوبی برگزیده شدند.

همه ی ما نیرویی داریم که می خواهد به کار گرفته شود. روانشناسان می گویند انسان فقط از 10 درصد مغزش استفاده می کند، پزشکان می گویند انسان فقط از 23 درصد توان جسمی اش استفاده می کند، بدون شک نیرویی بزرگ در هر یک از ما وجود دارد.
از این قدرت با به کار گرفتن افکار میشود استفاده کرد. به طوری که شما با اندیشه هایی غنی نیرویی به کائنات می فرستید که حرکت می کند و همه ی چیز های مشابه را جذب می کند و در این جاست که زندگی شما سرشار از نعمت می شود.

فعلا لازم نیست قانون جذب را درک کنید فقط لازم است آن را بپذیرید و به کار ببرید. اکنون از شما دعوت می کنم که به اوج بلند پروازی خود صعود کنید؛ و این حقایق را مدام به خود یاد آوری کنید:

( من مغناطیسی مقاومت ناپذیرم که دارای قدرت جذب همه ی آرزو های الهی و خواست های درستم به سوی من است. بر طبق اندیشه ها و احساس ها و تصاویر ذهنی که پیوسته به آن سرگرمم و از من برون می تراود موهبتهای دلخواهم رابه سوی خود می کشانم. من کانون کائنات خویشم! سرشار از قدرت آفرینش می توانم همه ی آنچه را می خواهم بیافرینم. آنچه را متشعشع می سازم به سوی خود جذب می کنم.

آنچه را ذهنا بر می گزینم و می پذیرم به سوی خویش فرا می خوانم. در ذهن خود گزینش و پذیرش بالاترین و بهترین موهبت های زندگی را آغاز می کنم. اکنون تندرستی و کامیابی و شادمانی را انتخاب می کنم و می پذیرم. اکنون برکتی بیکران را برای خویشتن و همه ی مردمان بر می گزینم. این کائنات عالمی غنی و دوستانه است و من در کمال شهامت، همه ی ثروت ها و نعمتها و مهمان نوازی آن را می پذیرم و از این همه کامروایی شادمانم!)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم