قدرت باور(بخش 2)

قدرت باور (بخش 2)

راه حل هر مشکل ارتباطی عشق است و با حالت منفی نمی‌توان رابطه‌ای را اصلاح کرد. فرایند آفرینش خواسته ها را در روابط به کار ببرید . به دیگران عشق اهدا کنید تا عشق دریافت کنید ،از کلیدهای دستیابی به قدرت استفاده کنید: به نعمت های دلخواه خود توجه کنید و فهرستی از آن تهیه کنید، درباره آن حرف بزنید و از کارهایی که دوست ندارید ؛بدون این‌که احساس منفی داشته باشید، دور شوید، روابط دلخواهتان را تصور کنید و در عالی‌ترین سطح در نظر بگیرید و با تمام وجود احساس کنید که هم‌اکنون از آن برخوردارید. قدرت باور

اگر سخت است که درباره یکی از روابطتان احساس مثبت داشته باشید؛ پس به نعمت های اطرافتان شور و اشتیاق نشان دهید و به موارد منفی توجه نکنید. اگر عشق را با احساسات خوب و مثبت ابراز کنید؛ همه ویژگی‌های منفی در روابط شما از بین می‌رود .هر گاه در روابط خود با دوستانتان به موقعیت منفی مواجه شدید، اگر احساس خوب خود را همواره حفظ کنید و عشق و محبت خود را به دوستان خود بیان کنید؛ قطعاً مشکل مربوط به روابط حل خواهد شد .مهم‌ترین پیام پیامبران الهی همچون حضرت محمد و حضرت عیسی (ع) و همچنین تاکید دانشمندان ،عشق ورزیدن به یکدیگر است.

” نیروهای طبیعی درونمان براستی شفا بخش بیماری‌های مختلف هستند.” بقراط_ پزشک یونانی

شاید با خود فکر کنید که سلامتی به معنی بیمار نبودن است ولی مفهوم سلامتی فراتر از این است. اگر احساسی نه خوب و نه بد دارید و یا هیچ احساسی ندارید ؛شما سالم نیستید. سالم بودن یعنی احساسی مثل احساس کودکان داشته باشیم. کودکان انعطاف پذیر و همواره در حرکت و تکاپو هستند. شاد و پرانرژی خالی از هرگونه استرس و نگرانی اند. آن‌ها صبح که از خواب بیدار می‌شوند انرژی خود را بازیافته‌اند و هر روز شور و اشتیاقی زیاد در وجودشان احساس می‌کنند، این یعنی سلامتی…
شما نیز می‌توانید چنین احساسی داشته باشید زیرا به واسطه قدرت عشق، هیچ نعمتی از شما دریغ نمی‌شود و سلامتی هم نعمتی ارزشمند برای شماست؛ اما برای استفاده از نعمت سلامتی ؛راه را برای آن باز کنید.

” انسان همان می‌شود که آن را در ذهنش پرورش می دهد.” حضرت سلیمان

این سخن خردمندانه به چه معناست؟ وقتی با تمام وجود به موضوعی فکر می‌کنید ؛در حقیقت درستی آن موضوع را باور دارید. باورها ،فکرهایی هستند که با احساسات قوی، همواره تکرار شده‌اند. به چند نمونه از باورها توجه کنید:” من خیلی سریع سرما می‌خورم.”،” معده حساسی دارم.”،” کاهش وزن برایم سخت است.”،” قهوه باعث بی خوابی من می‌شود.”. همه ی این جملات باورهای ما هستند؛ ولی حقیقت ندارند .زمانی که ورودی ذهن را ببندی و کلید آن را دور بیندازی و هیچ فرصتی برای تعامل و تغییر نظر باقی نگذاری؛ باور در تو شکل می گیرد .هر چیزی که واقعی می‌دانید و آن را احساس می کنید قطعاً برای شما حقیقت دارد .

مهم نیست باور به نفع یا ضرر شما باشد؛ هر باوری که بفرستید همان را جذب می‌کنید .بیشتر مردم به جای باور خوب و مثبت نسبت به سلامتی باورهای لبریز از ترس و اضطراب را در مورد بیماری دارند؛ پس جای تعجب نیست که هر روز بیماری را جذب می‌کنند زیرا با تمرکز بر بیماری در حقیقت همان فرکانس را می‌فرستند. با وجود پیشرفت‌های پزشکی هنوز بیماری ها افزایش می یابد زیرا مردم از بیماری وحشت دارند. اگر به جای باور بهره‌مندی از سلامتی، بیماری را موضوعی عادی می‌دانید، اگر باور دارید که بدنتان به سرعت پیر می‌شود و دچار بیماری می شوید ؛پس همین باورها را به کائنات می‌فرستید و قانون جذب آن را به صورت وضعیت های منفی به سوی شما بازمی‌گرداند.

” از هر چه که می‌ترسم همان به سرم می آید و همان رویدادی برای من اتفاق می‌افتد که از آن وحشت دارم.” برگزیده از کتاب انجیل

تاثیر دارونما ها در پزشکی نیز قدرت باور انسان‌ها را ثابت کرده است. در آزمایشی پزشکان گروهی از بیماران را به شکلی واقعی و گروهی را به شکلی نمایشی درمان می‌کردند. گروهی که به صورت دارو نما درمان شده بودند گزارش بهبودی و از بین رفتن علائم بیماری می‌دادند ،که این نتیجه تاثیر قدرت باور ما را بر جسممان نشان می دهد .هر گونه انرژی مثبت یا منفی را که با باورها و احساسات قوی به بدنتان ببخشید همان را از جسم خودتان دریافت می‌کنید.

هر احساسی که داشته باشید، تمام سلول‌ها و اندام‌های بدن از آن حس سرشار می شوند .وقتی احساس مثبت و خوب دارید؛ عشق را به تک‌تک سلول‌های بدن خود می‌فرستید و در جواب به صورت شگفت انگیزی سلامتی را در جسمتان دریافت خواهید کرد. وقتی احساس ناخوشایند و منفی دارید فشار و تنش به وجود می‌آید، رگ های عصبی و سلول‌های شما گرفته می‌شود و میزان تولید مواد شیمیایی کاهش می یابد و تنفس‌تان به صورت سطحی انجام می‌شود و همه این عوامل گردش سلامتی را در بدنتان کاهش می دهد .بیماری به دلیل عدم آرامش و احساسات منفی شما در بلندمدت است .

“احساسات شما بر تمامی سلول‌های بدن تأثیر می‌گذارند. ذهن و جسم و روح شما همگی در هم پیچیده شده‌اند .”توماس تاتکو_ نویسنده و روان‌شناس ورزشی

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم