قدرت باور

باور

قدرت باور

“همان طور که عشق در درون شما رشد می کند ؛زیبایی نیز در وجودتان رشد می کند. عشق همان زیبایی روح است.” سنت آگوستین

قدرت عشق ،زیبایی را به‌ همراه می‌آورد. با بکارگیری عشق وجودتان می توانید به زیبایی بی‌نهایت دسترسی داشته باشید؛ اما بیشتر انسان‌ها به جای شکرگزاری برای بهره‌مند بودن از جسم خود، از آن انتقاد و عیب جویی می‌کنند. این کارها باعث عیب جویی و ناشکری بیش تر می شوند. هرچه شادتر باشید، زیباتر به نظر می‌رسید. در این حالت، چین‌ و چروک ها برطرف می شوند، پوستتان روشن می‌شود، چشمانتان می‌درخشند. شما خواهید یافت که زیبایی از عشق درونتان نشأت می‌گیرد. ما نباید به بهانه‌ ی پیری به انتظار مرگ بنشینیم .در هر لحظه باید قدر هدیه الهی را بدانیم و شکرگزار باشیم.

***

در گذشته انسان‌ها طول عمر بیشتری داشته‌اند و این موضوع طبیعی محسوب می‌شد، حال انسان‌ها باورهای خود را تغییر داده‌اند و به جای این‌که باور داشته باشند که طول عمرشان بلندمدت است؛ طول عمر کوتاه‌تری را برای خود تصور می‌کنند. آن‌ها بر این باور زندگی می‌کنند و به سلامتی خود توجه ندارند .ما از لحظه تولد باور کوتاهی عمرمان را به ارث برده‌ایم و از آن زمان جسممان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که برای مدت کوتاهی زندگی کند .جسم ما نیز بر این مبنا عمل خواهد کرد. اگر انسانی پیدا شود که محدودیت طول عمر را از بین ببرد؛ سپس باور دیگران نیز تغییر خواهد کرد. انسان‌های دیگر نیز چنین باوری را در ذهن تقویت می‌کنند و کارهای لازم برای حفظ سلامتی خود را انجام می دهند. اگر باور داشته باشید که پیری اجتناب ناپذیر است؛ پس برای شما اتفاق خواهد افتاد.

تمام سلول‌ها و ساختار جسم‌ شما قطعا باور و احساساتتان را دریافت می کنند .جوان بودن را احساس کنید و از احساس کردن پیری دوری کنید .احساس پیری باوری است که دیگران به شما انتقال داده‌اند و شما نیز همین برنامه را برای جسمتان تعیین کرده‌اید. شما در هر زمان با ارسال عشق می‌توانید این برنامه را تغییر دهید. باورهای منفی مثل بیماری و پیری زودهنگام ،از عشق ناشی نمی‌شود. وقتی احساس مثبت و خوشایند دارید ؛نیروی عشق همه انرژی و باورهای منفی را از بین می‌برد .

“عشقی که در وجود هم جریان دارد در حقیقت اکسیر حیات و تعیین کننده طول عمر خواهد بود. فقدان چنین عشقی منجر به احساس پیری می شود.” جوسایا گیلبرت هلند_ نویسنده

در دوران کودکی که هنوز باورهای منفی در شما شکل نگرفته بود، انعطاف‌پذیری بیشتری داشتید. درحالی‌که بزرگ‌تر می‌شدید احساسات منفی بیشتری را قبول کردید و همین امر باعث انعطاف‌پذیری کم و تغییرناپذیر تر شدن شما شده است. این باورها زندگی شگفت‌انگیز را ،به زندگی محدود تبدیل می کند .هر چه عشق بیشتری اهدا کنید ؛نیروی عشق، عوامل و باورهای منفی جسم و ذهنتان را از بین می‌برد. وقتی شاد، شاکر و پرانرژی باشید ؛احساس می‌کنید که منبع قدرت عشق همه انرژی‌های منفی زندگی‌تان را از بین خواهد برد و بسیار سبک و استوارید و بر قله جهان تسلط دارید .

وقتی اهدای عشق را گسترش و افزایش دهید متوجه تغییرات مثبت در جسمتان می‌شوید. طعم غذاها برای شما دلپذیرتر می شود، رنگ ها درخشان تر و صداها رساتر خواهند بود، لکه های پوستی بتدریج محو می‌شوند. در این صورت بدن شما منعطف تر می‌شود و خشکی آن از بین می‌رود و تازه می‌فهمید که عشق منشأ سلامتی است. ریشه ی همه معجزه‌ها در زندگی به عشق می رسد و آن، زمانی رخ می دهد که از امور منفی دور شویم و فقط بر عشق تمرکز کنیم.

***

حتی اگر انسان منفی نگری هستید هنوز دیر نشده است .مردی خود را فردی بدبین می‌دانست. پس از شنیدن خبر بارداری همسرش، برای سومین فرزند، فقط به تأثیرات منفی حضور فرزند سوم فکر کرد و نمی‌دانست که این احساسات منفی تا چه اندازه تأثیرات منفی باقی می‌گذارد. همسرش پس از گذشت ۲۳ هفته از بارداری، مجبور به سزارین شد و به گفته پزشکان این نوزاد شانسی برای زنده ماندن نداشت. مرد بد بین انتظار چنین اتفاقی را نداشت. نوزاد به دنیا آمده قد و وزن کمی داشت و بسیار کوچک بود.

پزشکان تلاش می‌کردند که ریه‌های نوزاد را با تنفس مصنوعی پر کنند ولی تپش قلب او کاهش می یافت. پدر نوزاد در ذهنش گفت:” خدایا، فقط از تو می‌خواهم .” . در همان لحظه ریه‌های نوزاد از هوا پر شد و تپش قلبش افزایش یافت. پس از گذشت ۴۰ روز پزشکان اعتقاد داشتند که این نوزاد دوام نمی‌آورد؛ اما این مرد منفی نگر حالا دیگر تجسم خواسته‌اش را آغاز کرده بود و هر روز خداوند را شکرگزاری می‌کرد که پسرش زنده است و تصور می‌کرد که نور عشق بر پسرش می‌تابد. حال پسرش هر روز بهتر شد و آن مرد بر موانع پیش رویش غلبه می‌کرد. آن‌ها پس از چهارماه توانستند نوزاد را به خانه ببرند؛ درحالی‌که شانسی برای زندگی نداشت .

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم