قدرت تجسم

تجسم

قدرت تجسم

روند تجسم را مربیان بزرگ جامعه در طول تاریخ درس داده اند. دلیل قدرتمندی تجسم این است که هنگامی که شما تصاویری در ذهن خود خلق می کنید، احساسات خوبی که می فرستید آن تصاویر را در زمان حال ایجاد می کنند. تحسم در واقع همان فکر کردن متمرکز است که در قالب تصاویر ظاهر می شود. شما با تجسم فرکانس هایی قوی به کائنات می فرستید، قانون جذب جواب شما را می دهد.

دکتر دنیس ویتلی:( من روند تجسم را از برنامه ی آپولو گرفتم و آن را در دو هفته ی ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در برنامه ی المپیک پیاده کردم، که “مرور ذهنی محرک بصری” نام گرفت.

از طریق تجسم، تو در واقع به مسائل تحقق می‌بخشی. در اینجا مطلبی جالب راجع به ذهن ارائه می دهم: ما ورزشکاران المپیک را گرد آوردیم و آن‌ها را مجبور کردیم که در ذهن خودشان تمرین دویدن را مجسم کنند سپس با آنان دستگاه پیشرفته بیوفیدبک وصل کردیم. در کمال تعجب، دقیقاً همان ماهیچه هایی که در موقع دویدن در زمین مسابقه تحریک می ‌شد، در حال تجسم هم تحریک شد. چطور ممکن است این‌طور شده باشد؟ چون ذهن نمی ‌تواند بین کاری که تو واقعاً انجام می دهی یا صرفاً جنبه تمرینی دارد، فرقی بگذارد. اگر تو در ذهنت حضور داشته باشی، در جسمت هم حضور خواهی داشت.)

به مخترعان بزرگ فکر کنید. آن ها دارای ذهنی خلاق بوده اند و می توانستند چیزی را که هنوز نیست به خوبی تصور کنند و با فشار آوردن به کائنات، اختراعات خود را مرئی کنند.
شاید با خود بگویید من که ذهنی خلاق مثل ذهن آنان ندارم، و نمی توانم چیز های کاملا جدید را تصور کنم. اما نگران نباشید هرچه بیشتر با راز و قوانین آن آشنا شوید، در می یابید که نه تنها ذهنی همچون ذهن آن ها دارید، بلکه حتی بیشترش را هم دارید.

مایک دولی:( وقتی تصویری ذهنی داشتی و آن تصویر را مجسم کردی، همیشه و منحصراً روی نتیجه ی نهایی انگشت بگذار.
این هم یک مثال؛ همین حالا به پشت دستانت نگاه کن. به ‌دقت به آن‌ها نگاه کن. رنگ پوست، کک مک ها، رگ های خونی، انگشتر، ناخن‌ها. تمام جزئیات را به خاطر بسپار. دقیقاً قبل از این‌که چشمانت را ببندی، ببین که آن دست‌ها، انگشتان تو، فرمان اتومبیل نو را گرفته است.)

دکتر جوویتل:( این تجربه‌ای بسیار هولوگرافیک است – و در این لحظه بسیار واقعی – که حتی تو احساس نمی‌ کنی انگار به اتومبیل نیاز داری چون احساسات به نحوی است که انگار از قبل آن را داشته‌ای.)

این صحبت ها مرحله ای که در تجسم باید به آن برسید را مشخص می کند. همه چیز در حوزه ی اصلی آفرینش بوجود می آید و سطح فیزیکی تنها حاصل آن است. به همین دلیل است که بعد از تجسم تو احساس می کنی که دیگر به آن نیاز نداری. زیرا با خلقت همنوا شده ای و در آنحوزه همه چیز داری.

جک کنفیلد:( درواقع احساس است که موجب جذب می‌شود، نه صرفاً تصویر یا فکر. عده ی زیادی چنین میر‌پندارند که:” اگر فکر مثبت داشته باشم، یا داشتن هر آنچه را می‌خواهم مجسم کنم، کافی است.” اما اگر تو این کار را بکنی ولی احساس وفور نعمت، لذت و عشق نکنی، قدرت جذب برای خلق شکل نمی ‌گیرد.)

باب دویل:( و حالا با تمام وجود احساس کن که در آن اتومبیل نشسته ای، نه این ‌که بگویی:” ای کاش آن اتومبیل را داشتم” یا “روزی آن اتومبیل نصیبم می شود”، چون این احساس کاملاً مشخص است که با آن مربوط می شود. ربطی به حالا ندارد، مربوط به آینده است. اگر تو در آن حالت بمانی، همیشه در آینده نیز چنین خواهد بود.)

مایکل برنارد بک ویث:( هم اکنون با شروع آن احساس و التفات درونی، دری برای تو باز می ‌شود که قدرت کائنات از میان آن شروع به ابراز وجود می ‌کند.)

الکساندر گراهام بل:( من نمی‌توانم بگویم این چه قدرتی است فقط می‌دانم که وجود دارد.)

جک کنفیلد:( وظیفه ما سردرآوردن از چگونگی کار نیست. چگونگی آن از اعتقاد و تعهد ما به “چه چیزی” رخ می نماید.)

مایک دولی:( چگونگی فقط در حیطه ی کائنات است. کائنات همیشه کوتاه ‌ترین، سریع ‌ترین و هماهنگ ترین راه بین تو و رویاهایت را بلد است.)

دکتر جوویتل:( اگر همه چیز را به کائنات بسپاری، خودت از آنچه به تو تحویل داده می شود، مات و مبهوت می ‌شوی. اینجاست که سحر و افسون رخ می دهد.)

هنگامی که شما چیزی را تجسم می کنید، در واقع در موقعیتی هستید که انگار در همان لحظه خواسته ی خود را دارید. در عین حال شما به کائنات اعتماد دارید و با تمرکز بر نتیجه ی نهایی بدون فکر کردن به چگونگی کار، آن کار را تمام شده فرض می کنید. احساسات شما هم همینطور. ذهن شما و تمام وجودتان آن را به صورتی که از قبل رخ داده تست می بیند. این هنر تجسم است.

دکتر جوویتل:( تو کم و بیش دلت می ‌خواهد این کار را هرروز انجام دهی، اما هرگز نباید به صورت کاری شاق درآید. آنچه در مورد این راز اهمیت دارد، همان احساس خوب است. تو می‌ خواهی با این روند دچار شوق و شعف شوی و دلت می ‌خواهد حتی‌الامکان دارای روحیه ی بالا، شاد و هماهنگ باشی.)

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم