قدرت نوشتن(اهمیت آرزو داشتن بخش دوم)

قدرت نوشتن(اهمیت آرزو داشتن بخش دوم)

پزشکی بود که روش نوشتن در آمد دلخواهش را هفتگی شروع کرده بود. او ابتدا رقم در آمد ماهیانه را تصور کرده بود ولی برایش زیاد بود و قابل هضم نبود. ولی هنگامی که آنرا هفتگی تصور کرد برایش قابل قبول بود و پیشرفت را در درآمدش مشاهده کرد.

این کلام کتاب مقدس به دل می نشیند: (زنهار که رحمت و راستی ترا ترک نکند. آن ها را بر گردن خود ببند. و بر لوح دل خود مرقوم دار. آنگاه نعمت و رضامندی یی نیکو، در نظر خدا و انسان خواهی یافت.) زمانی که می کوشید از نظر خدا و انسان، لطف و تفاهم بستانید، بدانید که این فن نوشتار بسیار قدرتمند است. اگر به مشکلات مالی برخورده اید، می توانید برای فرشته ی خودتان نامه بنویسید . سپس آن را لای کتاب مقدس خود بگذارید. شاید با خود فکر کنید این نامه نوشتن و عرفانی است و از نظر عملی چقدر می تواند سودمند باشد؟ مسئله این است که اگر شما مشکلی پیدا کردید به این معناست که از راه های عادی به جواب نرسیده اید. پس چه مشکلی دارد راه عرفانی را امتحان کنید.

مرد بازرگانی که در بستن یک معامله تردید داشت، تصمیم گرفت راه نوشتن نامه به فرشته ی خود را امتحان کند، پس مخفیانه نامه ای به این صورت نوشت:(ای فرشته ی جان براون«فرض میکنیم اسم اوست.» برایت برکت می طلبم . تو را سپاس می گزارم که این معامله را به بهترین صورت پایان می بخشی و سر و سامان می دهی . برای همه ی اشخاص ذی نفع خرسندی و شادمانی و توانگری به بار می آوری.) مرد بازرگان 15 بار این عبارت را نوشت زیرا اعتقاد داشت این شماره مشکلات را در هم می شکند. بعد از آن به او تلفن شد تا هر چه زود تر معامله را انجام دهند و معامله بی درنگ انجام پذیرفت.

یک فن دیگر که برای پرداخت قبوض خوب است، این است که به جای نفرت به آن ها روی پاکتشان بنویسید:( سپاس می گزارم که بی درنگ به طور کامل پرداخت می شوی. از راه های غنی جوهر الهی، بی درنگ به طور کامل می پردازمت.) اگر تعداد زیادی از قبض ها است نام آن را را به صورت یک لیست بنویسید و این عبارت را جلوی آن ها.

مردی بازرگان روزی به سراغ من آمد . پوشه ی قبض هایش را به من نشان داد و از من پرسید چگونه می تواند همه ی آنها را پرداخت کند. بعضی از قبض ها از موعدشان گذشته بود. ما دست به کار شدیم و نسبت به مهم بودن قبض ها را لیست کرده و جلوی آن ها جمله را نوشتیم. این اتفاقی بود که بشر فکر می کرد ممکن نیست اما هر هفته می گذشت و مرد با قبض های پرداخت شده اش می آمد. دو ماه طول کشید تا همه ی قبض ها پرداخت شود و بعد از آن مرد این روش را به کار گرفت تا قبض هایش را سر موعد پرداخت کند.

اشعیاء نبی به ما هشدار می دهد:( وای بر آنانی که احکام غیر عادلانه را جاری می سازند و کاتبانی که ظلم را مرقوم می دارند.) این هشدار حتما در مورد امور مالی صدق می کند.

مردی را می شناسم که مشکلاتی برای کسب و کارش پیش آمده بود. او می توانست مشکلات را با کمی صبر و تفکر حل کند، اما به جای آن برای دوستان و آنایان خود نامه نوشت و از مصیبت های خود گفت . این باعث شد هرچه مشکلات در ذهن خودش و دیگران بزرگ تر شد در زندگی واقعی هم بزرگتر شد. بعد از آن ماه ها طول کشید تا مشکلات را با قانون توانگری حل کند و تصمیم گرفت دیگر برای دیگران از مشکلاتش نگوید.

پس هر وقت مشکلی داشتید به گوشه ای خلوت بروید و بنویسید که اوضاع دلخواهتان چگونه است. این کار نه تنها ذهن شما را آماده می کند بلکه به ناخودآگاه افراد درگیر در ماجرا سفر کرده و آنها را با شما همراه می کند. در مشاوره هایم با مردم متوجه شده ام که آن ها در پشیمانی از کار های گذشته و یا ترس از آینده به سر می برند. در هر حالت با نوشتن شرایط دلخواهتان می توانید به هر دو مسلط شوید. اگر در مورد اتفاقی درگذشته بنویسید که می خواستید جور دیگری اتفاق بیفتد، در واقع از آن گذشته و آن را از ذهنتان پاک کرده اید. این به شما اجازه می دهد با افراد آن اتفاقات دوباره رابطه ای خوب برقرار کنید.

یا اگر احساس می کنید واقعه ای در آینده شما را تهدید می کند سریعا در مورد موقعیت دلخواه خودتان بنویسید و افسار آینده را بدست بگیرید. مثلا اگر کنفرانسی دارید می توانید نام افرادی که می خواهید حضور داشته باشند و طرز تفاهم با آن ها را بنویسید . نتایج رضایت بخش آن را بعدا مشاهده کنید.ذهن خادم شگفت آدمی است البته اگر انسان آن را آموزش دهد.

یکی از موفق ترین و جوان ترین مدیرانی که دیدم به من گفت از دوران نوجوانی اش طرحی دوازده ساله برای موفقیت چیده و آن ها مو به مو به اجرا در آمده اند. پس به گوشه ای خلوت بروید و به کسی نگویید چه کاری انجام میدهید. سپس آرزو هایی که از صمیم قلب می خواهید را نوشته و برای آرزو هایتان توفیق الهی بطلبید و تکرار کنید: (از توفیق کامل و بی درنگ الهی برای همه ی این آرزو ها سپاسگزارم. این آرزو ها یا موهبت های عالی تر، در زمانی بی همتا به سیمای عظیم ترین ثروت و جلال بیکران خدا به سویم می آید.)

حالا این روش ساده را حداقل روزی 15دقیقه انجام دهید . می خواهم بار دیگر یاد آور وعده ی گوته شوم: (آنچه را می توانی یا می اندیشی که می توانی آغاز کن! در جسارت، نبوغ و قدرت و سحر و جادو نهفته است.) شیوه های خلاقی که اینجا یا داده ام ساده است ولی شما را به موفقیت میرساند. پس بی درنگ قدم اول را در راه موهبت دلخواهتان بر دارید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم