قدرت های خارق العاده درونی (شهود)

شهود

برای پرورش شهود،این پنجگام را دنبال کنید:

1

بدانید که شهود نیرویی معنوی است که به دلیل و توضیح نیاز ندارد.تنها راه موهبت بزرگتر را به شما نشان می دهد.این وظیفه ی شماست که با ایمان و اطمینان قلبی ،آنچه را به دلتان می افتد،دنبال کنید تا بتوانید آنچه صلاحتان هست را به دست بیاورید.همه یآنچه در اطرافتان می بینید ،از آن رو به وجود آمده اند که زمانی به دل کسی افتاده بود.

2

به هنگام انجام کارهای ذهنی و یا جسمی روزانه تان ،طوری عمل کنید که گویی در حضور خرد لایتناهی و شهود الهی هستید. بدانید که شهود الهی همواره با شما هست،همه چیز شما را می داند ،خیر شما را می خواهد،و از هدایت شما به وجد می آید.

زمانیکه با این گرایش سرگرم کار شوید،درخود و پیرامونتان توانایی و توفیقی تازه می یابید.آنگاه اوضاع و شرایط بهتر و تجربه های بهتری را به سوی خود جذب می کنید.هرچه بیشتر به این خرد لایتناهی و مهربان که دانای کل است فکر کنید و به هدایت شهودی و رهنمودهای الهی او بیاندیشید ،کمتر نگران خواهید شد و کمتر خودتان زحمت می کشید تا اوضاع را روبه راه کنید.برای رسیدن به این مقام الهی مدام تکرار کنید:«هم اکنون شهود الهی راه را نشانم می دهد.شهود الهی اکنون در من سرگرم کار است تا آسان و سریع ،عالی ترین وکامل ترین ثمره را به بارآورد.»

3

پس از شروع این کارهای ذهنی متوجه خواهید شد که دیگر لازم نیست برای درست کردن یا بهتر کردن امور تلاش کنید.به هرچه بیندیشید و توجه کنید و علاقه مند باشید،اسرارش را بر شما آشکار می کند. دیگر موهبت دلخواهتان را دور و غیر قابل دسترس نمی بینید.کم کم در می یابید که به کمک شهود الهی همه چیز پیشاپیش به صورت اندیشه و برنامه و راه و در نهایت به صورت ثمرات دلخواه در اختیارتان است.

4

پس از اینکه همه ی کارها را به گونه ای انجام دادید که گویی در حضور خرد لایتناهی و حکمت شهودی هستید. در می یابید که نه تنها تواناییهایتان افزون تر می شود ،بلکه آگاهیتان در مورد نیازمندیهایتان نیز زیادتر میگردد. ناگهان «حسی» یا «الهامی» به صورت گواهی دل به شما می گوید که کدام کار را بکنید و کدام کار را نکنید.پس از پیروی از آنچه به دلتان افتاد ،شادمانه در می یابید که شهود الهی راه را برایتان هموار کرده است.

از این رو،الهام یا گواهی دل نشان می دهد ،آنچه آرزومندش هستید آرزومند شماست.آرزو ،دست نوازشگر خداست. که در ذهنتان را می کوبد تا موهبتی عظیم تر را به شما ببخشاید.هنگامی که دلتان از آرزویی عمیق لبریز است،نشانه ی آن است که پیشاپیش راه برای شما مهیا شده است.

اگر پس از دریافت الهام یا گواهی دل،احساس کردید هنوز نیازمند یقین و اطمینان بیشتری هستید،می توانید رهنمودهای بیشتری بخواهید ،تا یقین حاصل کنید که در مسیر درست گام برمی دارید. درچنین مواقعی ندا دردهید:«تنها در صورتی این را بر می گزینم که به خیر و صلاحم باشد.اگرنه ،ای شهود الهی هم اکنون معادل الهی آن را برایم بفرست.» یا اگر درباره ی الهامی که به دلتان افتاده است شک کردید ،بگویید:«ای شهود الهی ،حقیقت کامل این وضع چیست؟هم اکنون چنان روشن آن را برمن آشکار کن که امکان اشتباه نداشته باشم .»

5

اکنون خود را برای دریافت شگفتیها آماده کنید .زیرا مشکلات همیشه به گونه ای که تصور می کنید ،حل نمی شود.میراث الهی نیز همواره از راهی نمی رسد که ذهن بشری شما تصور می کند.اگر در این مرحله خودتان را برای ناگهانی شگفتیها آماده نکنید ،چه بسا موهبتها از بغل گوش شما بگذرند و آنها را از دست بدهید.
اینک بر شماست که تنها نیکی را برگزینید و نیکی را بپذیرید.از این طریق رویدادها همان گونه پیش می آیند که شما می خواهید و تصمیم گرفته اید. اما شهود از راههای بیرونی :کلام دوستی،عبارت مجله یا کتابی، یا ازطریق رویدادهایی که پیرامونتان پیش می آید نیز می تواند جلوه گر شود.

مادری نگران پسر بد رفتارش بود. او تصمیم گرفت که پسر را به مدرسه ی شبانه روزی بفرستد تا از خانه دور باشد و رفتار درست را بیاموزد.مطمئن نبود که این کار درست است یا نه.پس هدایت شهودی طلبید.زمانی نگذشت که روزنامه ی عصر را گشود و خواند:«بهترین جا برای کودکان بد رفتار خانه ی آن هاست.»او از فکر فرستادن بچه اش به مدرسه ی شبانه روز ی منصرف شد و با توجه و مراقبت و محبت بیشتر ،رفتار کودکش را اصلاح کرد.

***

از هم اکنون شهود خود را بپرورانید.اگر به هنگام دریافت رهنمودهای شهودی درونی و بیرونی ،با ایمان کامل به آنها رفتار کنید ،هیچ چیز خراب از کار در نخواهد آمد.بلکه همواره در لحظه ی درست وارد صحنه عمل می شوید . همه چیز به درستی پیش خواهد رفت .

امرسون چه نیک قدرت سحر آسای شهود را دریافته بود.او گفت:«به جهانی جدید گام می گذاریم .آنجا که جان ،در دل آدمی برتخت می نشیند.آن روز ،روز بینش باطن است و تحول و تبدیل نبوغ به اقتدار عمل.»
بینش ،نامی دیگر برای شهود است،که از آن طریق می توان قدرت نبوغ را به قدرت عمل و ثمرات عملی تبدیل کرد.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم