قدرت های خارق العاده درونی

قدرت ها

قدرت های خارق العاده ای که درشما هست!

همه ی انسانها علاوه بر قدرت های مشاهده و ادراک ،دارای قدرتهای ژرف تر ذهنی مانند شهود و تجسم خلاق هستند. همه ی اشخاصی که دنیا آنها را نابغه می خواند کسانی بوده اند که دل و جرات به خرج داده اند و به ندای شهود و تخیل خلاق خود گوش فرا داده اند و هدایت شده اند.پیروی از رهنمودهای باطنی چنان ثمرات شگفتی به دنبال دارد که دیگران می پندارند آنها صاحب استعدادها و نبوغی خارق العاده اند. در واقع ، آنها دارای قدرتهای غیر عادی نیستند.آنها تنها به جای خفه کردن این قدرتها، از شهود و تخیل خلاق خویش استفاده کرده اند.زیرا شهود و تجسم خلاق ،قدرت هایی نبوغ آمیز برای آفرینش توانگری و کامیابی و زندگی دلخواه است.

***

با نگاه به اطرافیانتان می بینید ،آنها که ازموهبت ابتکار و ابداع بهره مندند، به اینکه جهان و جهانیان چه فکر می کنند نمی اندیشند. از این رو،دانشهای تازه آزادانه از وجودشان بر می خیزد و بیرون می تراود. در این روزگار هیجان انگیز و پیشرو که ما در آن زندگی می کنیم ، دنیا به چنین اندیشه مندانی نیاز دارد.

از دیدگاه توانگری، مردم هنوز آگاه نیستند که شهود و تجسم خلاق چه قدرت خارق العاده ای دارد. بعضی از افرادی که حسهای درونی خود را پرورانده اند معمولا به چشم دیگران عجیب می نمایند. در زمانه ای که رهسپار روشن بینی است ،ما با قدرت های ذهنی به دنیا می آییم که چندان خبری از آنها نداریم.برای ایجاد توانگری ،باید این نیروها را در خود کشف کنیم.

***

از آنجا که مادرگیر فعالیت های روزمره هستیم ،ندای درون را نمی شنویم و هدایتش را ادراک نمی کنیم. هنگامی که در راه بیدارکردن شهود تلاش می کنیم باید هر روز مدتی مراقبه درونی داشته باشیم . شهود یعنی دانش و دریافت آنی درباره ی چیزی بدون استدلال. در واقع شهود الهامی درونی است ،که به شکل اندیشه یا ایده ای به ذهن هوشیارتان می آید. این بارقه ها را گواهی دل یا «آواز ملایم و آهسته »می خوانند.

اکنون در این عصر ،وقت آن رسیده است که دریابیم که توفیق راستین نتیجه ی متفاوت بودن ونشان دادن فردیت انحصاری شخص است.همان گونه که چارلز فیلمور می گوید:«اگر دارای تحصیلات عالیه هستید یا به شکل معمول خاندان بشری درآمده اید،چه بسا تمام عمر،زندگی متوسطی را بگذرانید و هیچ گاه اندیشه ی بکری نیز به سرتان نیاید.»

درسالهای اخیر،گاهی به افرادی که دارای افکار و ویژگی های منحصر به فرد بوده اند ،«ناسازگار»گفته اند.به تازگی خطرات این همرنگی را دریافته اند و بسیاری از شرکت ها و کارخانجات به دنبال افرادی هستند که برای از میان برداشتن رکود یا افزایش تولید ،فردیت را برگیزانند.نویسنده ای نوشته است:«لازمه ی عصر فضا ،جسارت و فردیت بیشتر است.» اتفاقا این دو ویژگی را افرادی بیشتر دارند که به ندای باطن خود گوش فرا می دهند و از رهنمودهای شهودی آن پیروی می کنند.

***

شاید به آن دلیل رهنمودهای شهودیتان را دنبال نکرده اید چراکه آنها را به طرزی باورنکردنی شگفت و عالی یافته اید.شهود نیازی به استدلال ندارد،زیرا توضیح نمی دهد. تنها راه نشان می دهد و این شما هستید که باید آن را انتخاب یا رها کنید. نوابغ و انسانهای با اعتماد به نفس ،به الهام های باطنی خود ایمان دارند. به همین دلیل آنها را نوابغ می خوانند. مردم عادی اغلب منتظر «اثبات و گواه و دلیل»درجا می زنند.

هنرمند و شاعر و نویسنده و موسیقیدان و دانشمند و انسان عارف ،از طریق شهود با دانای کل تماس می گیرد و آنگاه حاصل آن را به جهان ارزانی می دارد. گاه شهود به صورت الهامی درونی و گاه از راههای بیرونی به سراغتان می آید.گاه به صورت «آری» وگاه به صورت «نه».گاه این «آری» اینقدر آرام و ملایم است که نخست آن را نادیده می انگارید. زیرا نمی کوشد شما را متقاعد کند.اگر آن را نا دیده انگارید،بسیار آرام دوباره و دوباره به ذهنتان می آید تا آگاهتان کند.

گویی آنگاه که شهود به صورت « نه» به سراغ انسان می آید شدید تر و نمایان تر است. ظاهرا هرگاه شهود می خواهد «نه» بگوید،صدایش بلندتر و موکدتر است. احساس ناآسودگی ناشی از این «نه»آنقدر شدید است که جز اطاعت از آن چاره ی دیگری نیست.

***

برای اینکه یاد بگیرید که چگونه صدای «آری »یا «نه »شهود را بشنوید و از هدایت آن بهره مند شوید ،باید هر روز در گوشه یی خلوت به آرامش و سکوت درون پناه ببرید .دقایقی را به مراقبه بپردازید.هرگاه ذهن انسان از اندیشه های آشفته و پراکنده رها شود و درآرامش باشد،صدای شهود را می شنود و رهنمودهایش را می پذیرد.شهود معمولا شما را مجبور نمی کند. صبورانه منتظر می شود تا زمانیکه آرام و آسوده اید به موثر ترین شیوه به سراغتان بیاید. البته اگر ضرورت ایجاب کند،حتی از طریق ذهنی مغشوش نیز شهود می تواند کارش را به ثمر برساند.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم