قضاوت شرایط را بدتر می کند

قضاوت

قضاوت شرایط را بدتر می کند

“در میان بی‌نظمی سادگی را پیدا کنید. در میانه هرگونه ناهماهنگی هماهنگی را پیدا کنید. در هر مشکلی فرصتی نهفته است.” آلبرت انیشتین_ فیزیکدان و برنده جایزه نوبل ( قضاوت)

وقتی ذهن خود را صرف جزئیات کم ارزش می کنید ؛حواستان پرت می‌شود و عامل ضعف شما خواهد بود. با این کار نمی‌توانید تصمیم قاطعانه بگیرید و احساسی مثبت داشته باشید.
باخت تیم ورزشی شما چه تفاوتی در زندگی شما به وجود می‌آورد؟ همیشه هفته دیگری وجود دارد. اگر هنگام رسیدن به ایستگاه اتوبوس متوجه شدید که اتوبوس به‌تازگی ایستگاه را ترک کرده و یا هنگام خرید میوه متوجه شوید که میوه‌فروشی پرتغال ندارد و یا جایی مجبور شوید چند دقیقه در صف منتظر بمانید؛ تفاوتی در طرح کلی زندگی‌تان به وجود نمی‌آورد. اگر بیش از حد به جزئیات غیرضروری اهمیت دهید؛ احساس مثبت و خوشایندی نخواهید داشت .این جزئیات در طرح کلی زندگی‌تان تأثیر سازنده و مهم نخواهد داشت. زندگی خود را آسان کنید، زیرا وقتی جزئیات را رها کنید فضایی برای خواسته های مورد علاقه ،خالی می‌شود و احساسات مثبت شما تقویت می شود و گسترش می‌یابد.

هر وضعیتی در آغاز به صورت خنثی است؛ این شما هستید که به هر موضوعی معنا می‌بخشید. رنگین‌کمان یا رعد و برق به‌خودی‌خود، رویدادی خوب یا بد نیستند. شما یا چگونگی احساستان درباره رویدادها و موقعیت ها ،به آن‌ها معنا می‌بخشید. هیچ شغلی به صورت خوب یا بد توصیف نمی شود؛ چگونگی احساس شما خوب یا بد بودن آن را تعیین می‌کند .همین طور چگونگی احساستان درباره روابط با اعضای خانواده و دوستان، خوب یا بد بودن آن رابطه را تعیین می‌کند.

” هیچ وضعیتی به‌صورت خوب یا بد نیست؛ طرز فکر و احساس است که موردی را خوب یا بد می‌سازد.” ویلیام شکسپیر

اگر فردی به فرد دیگری صدمه بزند؛ قانون جذب از پلیس، قانون یا شیوه‌های دیگر استفاده می‌کند تا صدمه چنین فردی را به او بازگرداند. به هر حال این نکته درباره قانون جذب قطعی است؛ ما داده‌های خودمان را دریافت می‌کنیم.

اگر می‌شنوید که فردی از سوی دیگری آسیب دیده است؛ با او هم‌دردی کنید، ولی مراقب باشید قضاوتی نسبت به فردی نداشته باشید. اگر قضاوت کنید و او را شخص بد و ناشایستی بدانید؛ در حال گسترش عشق نخواهید بود و این ویژگی را به سوی خودتان جذب خواهید کرد. وقتی احساسات منفی و ناخوشایند را درباره دیگران به کائنات می‌فرستید؛ همان احساس بد به سوی شما بازمی‌گردد و تفاوتی نمی‌کند که این افراد چه کاری انجام داده‌اند.

” زندگی انسانی که تنها با عشق به هستی لبریز شده باشد در حقیقت نوعی از زندگی غنی و ایده‌آل است و بر زیبایی و عشق موجود در این زندگی همواره افزوده می شود .”رالف والدو ترین _نویسنده

قدرتی بجز قدرت عشق نیست و هیچ نیروی منفی وجود ندارد. وسوسه شیطان به این معنا است که به جای ماندن در قلمرو عشق ،گرفتار احساسات منفی و افکار ناخوشایند شویم. منفی‌گرایی ناشی از کمبود عشق است. نیروی غم و اندوه وجود ندارد؛ بلکه اندوه نشانه ی کمبود شادی است و شادی از عشق ناشی می شود .همچنین نیروی شکست وجود ندارد ؛شکست نشانه کمبود موفقیت است و تمام موفقیت‌ها از عشق ناشی می شود. نیروی بیماری وجود ندارد ؛بیماری نشان‌دهنده کمبود سلامتی است و درکل هر موقعیت منفی از کمبود عشق ناشی می شود .

وقتی افراد عشق زندگی‌شان را در مقایسه با افکار و احساسات منفی بیشتر ببینند؛ پس موقعیت های منفی به سرعت در دنیا از بین می‌رود. هرگاه که تصمیم می گیرید محبت وجودتان را گسترش دهید ؛محبت شما باعث تاثیر مثبت در وضعیت کل دنیا می شود. بعضی بر این باورند که ما اکنون باید کفه ی مثبت ترازوی دنیا را سنگین‌تر کنیم .اکنون زمان مناسبی برای گسترش مهربانی و محبت است، اینکار را به خاطر زندگی ،کشور و تمام دنیا و حیاتتان انجام دهید .

“وقتی قلب افراد لبریز از عشق و محبت باشد؛ پس زندگی آن‌ها رونق پیدا خواهد کرد. وقتی زندگی شخصی انسان‌ها رشد کند ؛سپس زندگی خانوادگی آن‌ها رشد می کند. وقتی زندگی خانوادگی افراد رشد کند؛ سپس زندگی آن‌ها در سطح ملی با نظم و هماهنگی پیش می رود. وقتی زندگی انسان‌ها در سطحی ملی با نظم و هماهنگی پیش رود؛ سپس تمام دنیا در صلح و صفا و آرامش خواهد بود .” کنفوسیوس_ فیلسوف چینی

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم