نفرت را نگه ندارید(بخش 2)

نفرت را نگه ندارید

نفرت را نگه ندارید(بخش 2)

“نفرت زندگی را از حرکت باز می‌دارد؛ عشق آن را رها می‌کند، نفرت زندگی را نابسامان می‌کند؛ عشق آن را هماهنگ می‌کند ،نفرت زندگی را تیره و تار می کند؛ عشق به آن نور و روشنی می‌بخشد.” مارتین لوتر کینگ_ کشیش و پیشروی حقوق بشر

اگر دیگران را مربیان پرورش احساسات خود بدانید؛ در روابط ناسازگار زندگی خود عملکرد بهتری خواهید داشت. مربیان سخت گیر علاوه بر قدرتمند تر و قاطع تر کردن شما، به شما می‌گویند که خود را به فرکانس منفی رسانده‌اید و باید احساس بهتری داشته باشید. هیچ‌کس نمی‌تواند به زندگی شما وارد شود و بطور منفی بر شما تاثیر بگذارد؛ مگر این‌که فرکانس احساس شما در همان سطح قرار داشته باشد. اگر در سطح فرکانس عشق باشید؛ هیچ انسان منفی نمی‌تواند بر شما تأثیری منفی داشته باشد .هر فرد وظیفه ی خودش را انجام می دهد؛ همان‌طور که شما هم مربی پرورش احساس برای دیگران هستید .شما هیچ دشمنی ندارید؛ فقط تعدادی مربی ملایم و سخت گیر برای به تعالی رساندن خودتان دارید.

***

قانون جذب مانند چسب عمل می‌کند. وقتی از خوشحالی و خوش‌شانسی دیگران شاد می شوید؛ همین خوشبختی به شما می‌چسبد. وقتی ویژگی خوب کسی را تشویق می‌کنید؛ از همین ویژگی بهره‌مند می‌شوید. از سوی دیگر وقتی به ویژگی منفی دیگران فکر می‌کنید؛ همان را به سوی خودتان جذب می‌کنید. قانون جذب به احساسات واکنش نشان می دهد. هرچه اهدا کنید ،همان را دریافت می‌کنید. اگر برچسبی را روی انسان و موقعیتی بچسبانید؛ مثل این است که برچسب بر خودتان زدید و همان را جذب می‌کنید. به کمک این ویژگی قانون جذب می توانیم با جستجوی ویژگی‌های دلخواه خود در دیگران و پذیرش و توجه به آن، از آن‌ها بهره‌مند شویم؛ که این درحقیقت بهترین و ساده‌ترین راه تغییر زندگی است. شما باید به ویژگی‌های خوب دیگران دقت و توجه کنید و ویژگی‌های منفی و ناخوشایند آنان را بدون احساس منفی نادیده بگیرید .

“در گام اول اندیشه نیکو را انتخاب کردم، در مرحله دوم گفتار نیک را انتخاب کردم و در مرحله سوم نیز کردار نیک را انتخاب کردم و سپس به بهشت وارد شدم .”برگرفته از کتاب زرتشتیان

ممکن است بدگویی و شایعه پراکنی کاری بی ضرر باشد اما این کار گسترش انرژی منفی است و این انرژی منفی به شخصی که درباره آن بدگویی می شود آسیب نمی‌رساند، بلکه به خود شخص بدگو بازخواهد گشت. وقتی با خانواده یا دوستان صحبت می‌کنید و آن‌ها درحال بدگویی و ارسال انرژی منفی هستند و شما نیز به حرف‌های آنان گوش می دهید؛ شما نیز در حال فرستادن انرژی منفی هستید، زیرا شما مخلوقی با احساس هستید و پس از شنیدن مطالب منفی، فرکانس احساستان کاهش می یابد.

نمی‌توانید درباره اموری منفی حرف بزنید و درعین‌حال احساسی خوب و مثبت داشته باشید. اگر قضاوت کنیم همان ویژگی‌ها را بسوی خودمان جذب خواهیم کرد. پس بدون آنکه درباره موقعیت های منفی دیگران احساسی منفی داشته باشیم، باید آن را نادیده بگیریم. فقط درباره موقعیت‌های خوب دیگران که دلخواه خودمان است صحبت کنیم. هر گاه در حال بدگویی دیگران و یا شنیدن آن هستید بگویید:” اما من از خداوند شکر گذارم که…” سپس جمله را با نکته ای مثبت درباره آن فرد تمام کنید.

” اگر انسان با افکاری منفی و خطرناک حرفی بزند و عمل کند؛ درد و رنج به سراغش می آید .اگر انسان با خوش نیتی سخن بگوید و عمل کند؛ شادی به مانند سایه همیشگی کنارش خواهد بود.”بودا

انسان‌ها و موقعیت‌های مختلف بر سر راه شما قرار می‌گیرد تا شما قدرت انتخاب چیزهای خوب یا بد را داشته باشید. وقتی به موضوعی واکنش نشان می دهید ،این واکنش با برانگیختن احساسات همراه خواهد بود؛ سپس با اینکار، آن موضوع را انتخاب می‌کنید .واکنش خوب یا بد شما ،آن موضوع و حتی مقداری بیشتر از آن را به زندگی شما جذب می‌کند .پس باید مراقب باشید که چه واکنشی نشان می دهید زیرا واکنش خوب یا بد شما همان احساسات را ارسال می کند. اگر فردی حرفی زد یا کاری کرد که احساس اندوه، ناراحتی و خشم وجودتان را برانگیخت ؛تلاش کنید که فوراً آن واکنش منفی را متوقف کنید و آن را تغییر دهید .

بهتر است از آن موقعیت فاصله بگیرید و دقایقی به جستجوی نعمت های دلخواهتان بپردازید .آن‌ها را به خاطر بیاورید تا احساسی بهتر در وجودتان ظاهر شود .برای نمونه می‌توانید به موسیقی مورد علاقه گوش دهید، نعمت های دلخواه خود را تصور کنید و یا کارهای مفید انجام دهید و همچنین می‌توانید در مورد ویژگی‌های خوب فردی که شما را ناراحت کرده است،فکر کنید. این کار کمی سخت است ولی سریع‌ترین روش بهبود وضعیت احساسی و تسلط بر احساسات می باشد .

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم