هر چیزی مشابه خود را جذب میکند

هر چیزی مشابه خود را جذب میکند

جان اساراف:

( آسان ترین راه نگاه کردن به قانون جذب برایم این است که خودم را مغناطیسی تلقی کنم و بدانم آن مغناطیس به سوی قانون جذب کشیده می شود.) خود ما قوی ترین مغناطیس علم هستیم که این قدرت مغناطیسی از افکار ما منشا می گیرد.

باب دویل:

( به طور کلی قانون جذب بیان می دارد که هر چیزی مشابه خود را جذب می کند. اما ما به راستی در سطح تفکر حرف می زنیم.)

قانون جذب بیان می کند که هر چیزی مشابه اش را به خود جذب می کند. در نتیجه افکار شما هم قدرت جذب افکار مشابه اش را دارد. برای مثال برای همه موقعیتی پیش آمده که از آن راضی نیستند و هرچه بیشتر به آن فکر می کنند بدتر به نظر میرسد. دلیل این شرایط این است که شما افکار مشابه و منفی را به خود جذب می کنید.

و یا در شرایطی که آهنگی در ذهنتان بار ها تکرار میشود، شاید در هنگام گوش دادن موسیقی به صورت ناخوآگاه تمام توجه خود را روی آن گذاشتید و حالا افکار مشابه و مربوط به آهنگ به سوی شما جذب شده و باعث میشود بار ها آهنگ در ذهنتان تکرار شود.

جان اساراف:

( وظیفه ی ما به عنوان انسان این است که به افکار مربوط به آنچه می خواهیم بچسبیم، آن را در ذهنمان کاملا مشخص کنیم، و از آنجا شروع به احضار یکی از بزرگ ترین قانون های کائنات، یعنی قانون جذب کنیم. تو به همان چیزی که بیشتر در فکرش هستی، تبدیل می شوی و در عین حال آنچه را بیشتر در فکرش هستی، جذب می کنی.)

با توجه به قانون جذب زندگی الان ما تصویری از افکار گذشته ی ماست. هم افکار خوب، هم افکار بد. مشخص کردن افکار غالب بر ذهنتان در هر برهه ای از زندگی کار ساده ایست، چون آن هارا تجربه کرده اید. تا حالا! از حالا با این آگاهی توانایی تغییر زندگی خود را داری.

باب پراکتر:

( هر آنچه در ذهنت مجسم کنی، به دست خواهی آورد.) اگر افکار چیزی را که می خواهی تبدیل به فکر غالب در ذهنت کنی، می توانی همان را وارد زندگی ات کنی.

مایک دولی:

( و این اصل در جمله ای ساده خلاصه می شود. افکار با اوضاع و احوال تبدیل می شوند.) افکارت به اوضاع و احوال تبدیل می شود! این جمله را آنقدر با خودت تکرار کن تا ملکه ی ذهنت شود و وارد ضمیر خودآگاه شود. افکار با اوضاع و احوال تبدیل می شود.

جان اساراف:

( آنچه بیشتر مردم از آن خبر ندارند این است که فکر هم فرکانس دارد. ما می توانیم فکر را اندازه گیری کنیم. اگر تو فکری را مرتبا در ذهنت مرور کنی، چنانچه داشتن اتوموبیلی نو، پول مورد نیاز، تاسیس شرکت، پیدا کردن همسر دلخواه و…. باشد، در واقع به طور منسجم و پیگیر، آن فرکانس را ساطع می کنی.)

دکتر جوویتل:

( افکار علائمی مغناطیسی را به بیرون می فرستند که باعث جذب مشابه خود به سوی تو می شوند.)

چارلز هانل:

( فکر غالب یا نگرش ذهنی، حکم مغناطیس را دارد و قانون این است که هر چیزی مشابه خود را جذب کند. در نتیجه، نگرش ذهنی به گونه ای تغییر ناپذیر همین موقعیت هایی را که مطابق با ماهیت خود باشد، جذب میکند.)

افکار تو مثل مغناطیس عمل میکنند و فرکانس دارند. در نتیجه وقتی فکر میکنی این فرکانس در کائنات پخش می شود و مشابه خودش را به خود جذب می کند و به منبعش که خودت هستی بر میگردد. مانند دکل مخابراتی که فرکانس را به تلویزیون های ما می فرستد. بیشتر ما شاید دقیق ندانیم که چگونه همچین چیزی ممکن می شود، اما می دانیم که هر شبکه فرکانس مربوط به خودش را دارد. اگر از برنامه شبکه ای در تلویزیون خوشمان نیامد به راحتی آن را عوض می کنیم.

انسان هم شبیه یک دکل عمل می کند با تفاوت آنکه ما از هر دکلی روی زمین قوی تر هستیم و فرکانس افکار ما به جای ظاهر شدن بر روی تلویزیون، تصاویر زندگی ما را تشکیل می دهد. پس افکار ماست که دنیای ما را می سازد. پس اگر دلت می خواهد چیزی در زندگی را تغییر بدهی با تغییر افکارت و فرکانسی که به کائنات میفرستی، باعث تغییر در زندگی ات شو. به طوری که تغییر افکارت به سمت خواسته هایت و فرستادن آن ها به کائنات، باعث می شود آن ها مشابه شان را به خود جذب کرده و به سمت تو بازپخش شوند.

چارلز هانل:

( ارتعاشات نیره های ذهنی، حساس ترین و در نتیجه نیرومند ترین نیرو در عرصه ی هستی است.)

باب پراکتر:

( خودت را در وفور نعمت ببین و آن را جذب خواهی کرد. این در هر مرحله ای و برای هر فردی کارایی دارد.) هنگامی خودت را غرق در نعمت تصور کنی به طرز آگاهانه ای با استفاده از قانون جذب زندگی ات را تغییر می دهی. اما در اینجا یک سوال پیش می آید:

“پس چرا هر فردی زندگی رویایی خود را ندارد؟”

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم