چرخ اقبال(قانون تخیل بخش دوم)

چرخ اقبال(قانون تخیل بخش دوم)


روزگاری چارلز فیلمور در مدح قدرت تخیل نوشت:( تخیل این توانایی را به آدمی می دهد تا خود را از زمان و مکان برون افکند و ورای هرگونه محدودیت قرار دهد.)


ریکت فیلمور ، یکی از پسران چارلز قدرت برنامه ریزی و تخیل را ثابت کرد. او معمار بود و در سال 1926 نقشه ای برای رشد دهکده ی یونیتی کشید. او ساختمان ها و حتی ریزترین جزئیات را در نقشه ی خود کشید و هرچند به علت رکود اقتصادی تا سال ها ساختمانی بنا نشد، او به رویا پردازی خود ادامه داد.

او در یکی از سخنرانی هایش میگفت در دفتر خود که نمای دهکده را داشته می نشسته و نقشه اش را به صورت عملی شده تصور می کرده، آن ها را به صورتی تصور میکرده انگار از پیش آن جا قرار دارند. در نتیجه امروزه هرکس به دهکده می آید از آن به شگفت می آید.


انجام همه چیز برای تخیل ممکن است. شاید با خود فکر کنید که ذهن شما قدرت آفریدن چنین موفقیت هایی را ندارد. باید بگویم که راه ساده تری برای آموزش ذهن وجود دارد.
مهندسی روشی به اسم چرخ اقبال را ابداع کرد. این روش به قدرت تخیل کمک می کند تا از محدودیت های ذهنی بگذرد. هنگامی که این مهندس برای استفاده از قدرت تخیل، استفاده از چرخ اقبال را آغاز کرد، صاحب شرکتی ساختمانی با ارزش میلیون ها دلار شد.


چرخ اقبال به تعداد افراد زیادی کمک کرده است. برای مثال خانمی میگفت به آرزویش که سفری به اروپا بوده، رسیده است. خانم دیگری میگفت آرزوی سفر در تعطیلات خود داشته است. استفاده از چرخ اقبال باعث شد تا او و مادرش در زمستان سرد به ایالتی گرمسیر سفر کنند تا پزشکان آنجا مادرش را معاینه کنند. آن ها لازم به ماندن در هتل نداشتند زیرا یکی از دوستان او خانه اش را به آن ها داده بود و همچنین همسایه ها با آن ها بسیار دوستانه رفتار می کردند. در انتها او با پالتو پوستی که از یک دوست جدید هدیه گرفته بود از سفر بازگشت.


چرخ اقبال

یک شیوه ی بسیار ساده است که آن مهندس اینگونه آن راساخت:
دایره ای بزرگ بر روی مقوا کشید و در مرکز دایره نمادی ربانی و آسمانی گذاشتتا نشان دهنده ی قدرتی متعال باشد و زیر آن نوشت:(خرد لایتناهی مسئول زندگی من است. اکنون آزاد و پذیرا و مطیعم و از هدایت الهی و تعلیم غنی او بی درنگ اطاعت می کنم.)

او دایره را به چهار بخش تقسیم کرد که هر بخش نشان دهنده ی خانواده، کار، امور معنوی و امور اجتماعی و تفریحی است. سپس در هر بخش عکس عالی ترین نتیجه را برای خود چسباند. مثلا در قسمت کار عکس یک شرکت عالی مهندسی را چسباند و زیر آن نوشت:

(اکنون در پناه خرد الهی، در پرتو عشق الهی، و به یمن هدایت و قدرت الهی به سوی کار درستی که در انتظار من است کشیده می شوم تا با ارائه ی خدمات عالی، درآمدی عالی داشته باشم. هم اکنون طرح الهی زندگیم به سیمای تجربه هایی ملموس متجلی می شود تا برایم سلامت و سعادت کامل و موفقیت و ثروت آورد.)


او به دلیل انتقال باید خانه ی خود را میفروخت پس در قسمت خانواده نوشت: (خرد الهی، خریدار درست را به سوی این خانه هدایت می کند تا هر دو ما از این مبادله منصفانه ومنظم برکت یابیم.)


همچنین عکسی از خانه ی آینده ی مورد علاقه اش گذاشت و نوشت: (خرد الهی از نیاز ما با خبر است، می داند خانه ی درست ما کجاست و چگونه باید در زمان درست بر ما متجلی شود.) و برای اینکه با ایمان تمام به سمت تجربه های جدید پیش بروند عکس دری چسباند و نوشت:( چون دری بسته شود، دری بزرگتر و بهتر می گشاید.)


برای تعطیلات و امور معنوی هم عکس هایی چسباند و برای آن متن هایی نوشت. سپس چرخ اقبال را در گوشه ای قرار داد تا هر روز بتواند زمان اندکی را با آرامش به آن نگاه کند و ذهن او تقویت شود. کمی نگذشت که خواسته های آن ها کم کم به واقعیت پیوست. به گونه ای که آن ها آنقدر مطمئن بودند از قبل به ایالت دیگری رفتند و خانه ی مورد علاقه ی خود را خریداری کردند.
سپس خانه ی قبلی خود را بدون هیچ مشکلی فروختند و بعد از استقرار در خانه ی جدید به تعطیلات مورد علاقه ی خود رفتند. این مهندس با تجربه ی خودش قدرت برنامه ریزی و تجسم آن را ثابت کرد.


قبل از آن که با خود فکر کنید این راه فقط برای یک نفر جواب داده باید یکی از شخصیت های تاریخی را مثال بزنم که از این روش استفاده می کرده است. ناپلئون قبل از جنگ های خود به نقشه نگاه کرده و کشور های مختلف را از قبل فتح شده تصور می کرده و همچنین ساعت ها رویارویی دو لشکر را تصور میکرده که چگونه پیش برود. او حتی از روش نوشتن آرزو ها برای سازمان دادن افکارش استفاده می کرد. دلیل شکست ناپلئون در جنگ واترلو این است که او از این تکنیک قدرتمند به شیوه ای منفی و مخرب استفاده کرد.


در نتیجه برای رسیدن به آرزوهای خود که دور از دسترس می دانید یک چرخ اقبال بسازید. زیرا چرخ اقبال نحوه ی تفکر شما را از ناامیدی به امید تغییر می دهد. اگر چرخ اقبال را برای همه ی قسمت های زندگی خود نمی خواهید فقط برای آرزو های بزرگتان بسازید.


شخصی که چرخ اقبال یک ماهه برای خود درست می کرد و آن را فرز و چابک نام گذاری کرده بود. به این دلیل که تصور آرزو های فراتر از آن ذهن او را بر نمی انگیخت. اگر آزادی برای ساختن چرخ اقبال ندارید در دفتر بنویسید. معلمی را بود که از مجله عکس های دلخواهش را می برید و در دفتری مخصوص این کار می چسباند و جملاتی تاکیدی در کنار آن ها می نوشت.
این کار باعث سرزنده نگه داشتن قوه ی تخیل او می شد و خبر نداشتن هیچ کس دیگر از این کار او باعث می شد او مردد نشود.


خانمی بود که میگفت تا قوه ی تخیل او بتواند تصویری کامل را به وجود بیاورد طول می کشد اما معمولا بعد از تکمیل آن با خیال راحت آن را کنار گذاشته زیرا مطمئن است که به آرزویش می رسد و اغلب دیگران در عملی شدن آن کمک می کنند. در نتیجه او زمان صرف شده برای رویا پردازی را ارزشمند می داند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم