گرایش توانگرانه نسبت به پول بخش دوم

گرایش توانگر انه نسبت به پول

گرایش توانگرانه نسبت به پول بخش دوم

بعضی اوقات مردم مشکلات مالی را نه با اندیشه های تنگدستی بلکه با توانگر و مورد لطف دانستن خود و تنگدست دانستن دیگران برای خود بوجود می آورند. با صحبت کردن در مورد مشکلات و سختی های دیگران، با توجه به قانون عمل و عکس العمل این مشکلات را به سمت خود می کشید. قانون طلایی این است که در مورد مشکلات دیگران صحبت نکنید یا فکر نکنید که آن ها را برای خود نمی خواهید.

زن و شوهری تصمیم به طلاق داشتند و کارشان به دادگاه کشیده بود. زن مدام به مرد میگفت که همه چیز را از او میگیرد و او را بدبخت می کند. در حالی که مرد دیدی مثبت داشت و دعا می کرد و همه چیز را به قدرت بالاتر سپرده بود. هنگامی که قاضی این ماجرا را شنید مقدار بسیار اندکی به زن داد و اموال که شامل خانه و کارخانه و چند ملک بود به مرد رسید. این خانم نشان دهنده ی این قانون است که هنگامی که خود را توانگر و دیگران را ناتوان ببینید، همان مشکلات را به سمت خود دعوت کرده اید.

حتی حسودی به مال و اموال دیگری نشان دهنده ی این اعتقاد است که نعمت برای همه کافی نیست. این ایده که برای همه ی افراد به اندازه ی کافی نعمت نیست، یک ترس فراگیر است. در این وضعیت ما تلاش می کنیم هر چه می توانیم قبل از کس دیگری بدست آوریم چون به اندازه ی کافی برای همه نیست، و هرچند این طرز تفکر ممکن است ما را به حرکت درآورد، اما به همان اندازه می تواند فلج کننده باشد.

***

خیلی از افراد هستند که در کل حتی تلاش هم نمی کنند زیرا از احتمال شکست می ترسند. وقتی اعتقاد دارید که شادی برای همه کافی نیست ممکن است حتی تلاش نکنید. اما اگر باور داشته باشید در این دنیا برای همه به اندازه ی کافی نعمت وجود دارد، آرزو های شما واقعی می شود.

به یاد داشته باشید به هر چیزی بیشتر توجه داشته باشید آن را به سمت خود می کشید. پس هنگامی که از توانگری شخص دیگری سخن گفته می شود با اشتیاق گوش دهید زیرا این نشان دهنده ی وفور نعمت است و بدانید این نعمت ها در اختیار شماست.

***

پول سرشار از خرد الهی است و با گفتار و اندیشه ی شما همنوا می شود. شخصی میگفت هنگامی که تفکرش نسبت به پول همراه با قدردانی بوده، حتی در رکود اقتصادی هم سفره اش رنگین بوده است.
با گرایش مثبت به پول می توانید آن را تحت کنترل خود درآورید. این شما هستید که باید بر پول مسلط شوید و نه پول بر شما. پس عادت قدردانی از پول را در خود بپرورید و عذر و بهانه نیاورید زیرا پول این حق ناشناسی شما را درک می کند و شما را پس میزند.

یک بار که در یک سخنرانی این جمله را گفتم:«از پول به صورت جوهر غنی خدا قدردانی کنید و برای این قدردانی دنبال هیچ عذر و بهانه ای نگردید. اگر برای قدردانیتان دنبال عذر و بهانه بگردید؛ پول از بهانه آوردن احمقانه ی شما منزجر خواهد شد و شما را دفع خواهد کرد.» بلافاصله کیف یک خانم افتاد و تمام پول هایش به زمین ریخت.
هرچند که در آن جلسه ما این اتفاق را یه شوخی گذراندیم اما بعد از جلسه به این خانم تعدادی جملات تاکیدی گفتم تا با آن ها ذهن خود را تقویت کند. زیرا او چنان سرشار از افکار محدودیت مالی بود که پول او گویی که آن را حس کرده است می خواست از او فرار کند.

گرایش های آشفته نسبت به پول نتایج آشفته به بار می آورد پس آن ها را رها کنید.

 

جان راکفلر چه زیبا در وصف شگفتی و شکوهمندی پول گفت:«پول می تواند برای سیر کردن شکم گرسنگان و مداوای بیماران و شکوفایی اماکن دور افتاده و متروک و زیبا تر کردن زندگی مورد استفاده قرار گیرد.»

اخیرا در مقاله ای گفته شده بود پول می تواند عامل موثر صلح جهانی باشد زیرا رئیس بانک جهانی توسط آن توانسته بود صلح را میان چند کشور ایجاد کند. باید توجه کنید همانطور که پول نباید تحقیر شود، نباید پرستیده شود و یا از آن بت ساخته شود. زیرا پول سرشار از تحرک و فعالیت است نباید کسی جلوی گردش آن را بگیرد. بسیاری از کسادیها و رکود های اقتصادی به دلیل احتکار پول است. منظور از این حرف این نیست که پس انداز نکنید، بلکه با مصرف نادرست پول از اعتبارش نکاهید.

چند گرایش مهم دیگر در مورد پول این است که هرگز جملاتی مثل:(دست ما کوتاه و خرما بر نخیل.) یا (من که استطاعتش را ندارم.) یا (دستم به دهانم نمی رسد.) را تکرار نکنید. این گونه تفکرات دانه ی فقر را می کارند و همان را در زندگی شما بار می آورند. تا می توانید این جمله را تکرار کنید:

«من در کمال فرزانگی و عشق و داوری نیکو، در همه ی امور مالیم از اقتدار مثبت جوهر غنی خدا کام می جویم و از هر جهت توانگرم.»

 

بزرگ کردن مشکلات مالی نابخردانه است. حرف زدن در مورد مشکلات مالی خود حتی برای احساس همدردی یا جلب توجه باعث می شود این مشکلات را به سمت خود بکشید و همیشه درباره ی آن ها بنالید. مردی بازرگان در اوایل کارش ضرر بزرگی کرد اما در مورد آن چیزی به کسی نگفت حتی همسرش. او مدام با خود تکرار می کرد:(ایمان دارم که این نیز می گذرد.) و با سود های فراوانی که بعد از آن به دست آورد توانست آن ضرر را جبران کند بدون اینکه هرگز کسی متوجه بشود.

گرایش دیگری در مورد پول این است که هرگز با دید اینکه شخصی یا سازمانی نیازمند است پول به آن ها نبخشید زیرا با این کار نیازمندی را به سمت خود می کشید. با این ببخشایید که بر ثروت و توانگری آن ها بیفزایید.
اندیشه ی شما در مورد دریافت پول هم مهم است. هنگامی که هدیه ای به شما داده شد آن را با لطف بپذیرید و جملاتی مانند:(وای شما نباید این کار را می کردید) را به کار نبرید. زیرا این هم اعتراض باهدیه و هم هدیه دهنده است.

برای توانگر بودن ،به پول و رزق و روزی الهی خوش آمد بگویید و این جمله را با خود تکرار کنید:

« همه ی در ها گشوده اند تا همه ی ثروت ها به سوی من سرازیر شود. همه ی راه ها باز و آزادند تا وفور بیکران هم اکنون آغوشم را پر کند.»توانگر باش.

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم