یگانه ذهن عالم

یگانه ذهن عالم

یگانه ذهن عالم

دکتر جان هگلین:( مکانیک کوانتوم این را تایید می ‌کند. کیهان ‌شناسی کوانتوم هم آن را تصدیق می‌ کند. این ‌که به‌طورکلی عالم از یک تفکر تکوین یافت و تمام این ماده ‌های دور و بر ما هم از عملکرد تفکر و ذهن است. درنهایت، ما منبع عالم هستیم‌. وقتی از طریق تجربه مستقیماً این قدرت را درک کنیم، می توانیم اختیار خود را اعمال کنیم و هرچه بیشتر کامیاب شویم. تو می ‌توانی همه چیز را به وجود بیاوری. بدان هر آنچه در قلمرو هوشیاری ماست، در نهایت هوشیاری مطلق است که عالم را کنترل می ‌کند.

بنابراین با توجه به اینکه چگونه از این قدرت استفاده کنیم، مثبت یا منفی، این نوعی جسم از لحاظ سلامتی، و نوعی محیط است که ما ایجاد می کنیم. بنابراین ما نه تنها خالق سرنوشت خود هستیم، بلکه در نهایت خالق سرنوشت جهان هستیم. ما هر آنچه را در عالم هست ایجاد می ‌کنیم. بنابراین در برابر نیروی بالقوه انسانی، هیچ محدودیتی وجود ندارد. این مرحله ‌ای است که براساس آن محرکه های ژرف را شناسایی می‌ کنیم و آن ‌ها را بکار می گیریم، و میزانی است که ما با توجه به آن قدرت خود را مهار می ‌کنیم. و همه ی این‌ ها هم دوباره به سطحی که در آن فکر می‌ کنیم، ارتباط دارد.)

***

دکتر هگلین و مربیان برجسته ی دیگر باور دارند که یگانه ذهن جهان در هر چیزی وجود دارد. یگانه ذهن از خرد و کمال و هوشمندی درست شده و در هر جا و هر چیزی وجود دارد. پس اگر یگانه ذهن در همه چیز وجود دارد، به این معنی است که در وجود شما هم وجود دارد.

اگر مطلب را بیشتر باز کنیم، به این معنی است که اختراعات و اکتشافات و تمام اطلاعات از قبل در یگانه ذهن عالم وجود داشته اند و دارند و فقط در انتظار کشف شدن هستند. پس هر اختراعی تا الان از یگانه ذهن عالم دریافت شده است.

***

چگونه اطلاعات را از یگانه ذهن عالم به سوی خود بکشیم؟ آگاهی شما از وجود این حقیقت قدم اول است و قدم دوم استفاده از تصور فوق العاده ی آدمی است. برای اختراع یا کشف نیازی به تمرین نیست. به اطراف خود نگاه کنید. چه چیزی مورد نیاز است، روی همان تمرکز کنید، تصور کنید که آن نیاز برطرف و تکمیل شده و سپس آن را باور کنید. این گونه آن را به سوی موجودیت یافتن فرا می خوانید.همه چیز در ضمیر خودآگاه شما قرار دارد. فقط نیاز به تلنگر کوچکی از طرف شما دارند تا به واقعیت بپیوندند.

 

چارلز فیلمور:(ذهن الهی تنها و یگانه واقعیت است.)

جان اساراف:( همه ی ما به هم مرتبط هستیم‌ فقط متوجه آن نیستیم. هیچ انحصاری در میان نیست. همه چیز در عالم به هم ارتباط دارد و آن تنها حوزه ی انرژی است.)

به هر طرف که نگاه کنید نتیجه ی یکسانی می بینید، و آن این است که همه ی ما یکی هستیم. با توجه به این واقعیت به بی عیب و نقص بودن هر چه بیشتر قانون جذب پی می برید‌. برای همین است که افکار منفی شما در مورد فرد دیگری به خودتان لطمه می زند. در عالم به شما اختیار انتخاب داده شده، و هنگامی که احساسات منفی داشته باشید ، خود را از هر گونه خوبی دور کرده اید. این افکار منفی بر اساس ترس شکل می گیرند و به این دلیل است که شما خود را از دیگران مجزا می دانید.

رقابت یک نمونه از جداسازی است. اولا به این دلیل که از افکار فقدان و کمبود شکل می گیرد. هنگانی که رقابت می کنید این باور بوجود می آید که برای همه نعمت به اندازه ی کافی نیست. برای همین برای بدست آوردن آن ها باید با بقیه رقابت کنید. ولی موضوع این است که شما هرگز در رقابت نمی توانید پیروز شوید ، حتی اگر فکر کنید که برنده اید.

***

طبق قانون جذب هنگامی که رقابت می کنید و افکارش را در سر دارید، کائنات هم افراد زیادی را برای رقابت بر علیه شما می فرستد. تا در هر جنبه از زندگی خود با آن ها بجنگید و سرانجام ببازید. از آنجایی که همه ی ما یکی هستیم، شما در واقع بر عیله خودتان رقابت می کنید. پس به جای آن فکرتان را روی آرزو ها و خواسته هایتان متمرکز کنید.

کائنات منبع همه چیز در جهان است. پس اگر شما فرکانس درستی را از خود ساطع کنید به خواسته های خود می رسید. اما اگر عقیده دارید که مردم چیز های دلخواه شما را به شما تحویل می دهند ، کمبود را تجربه خواهید کرد. زیرا با این عقیده شما چشم به دنیای بیرون دارید، در حالی که نعمت های واقعی در حوزه ای نا مرئی است.

لیزا نیکولز:( ما معمولاً در مورد آنچه جسم مادی یا قالب فیزیکی مان نامیده می شود، منحرف می شویم. این جسم فقط روح تو را در خود جای داده است و روح تو به قدری بزرگ است که یک اتاق را پر می کند. روح تو جاودانی است. خدا از روح خودش در تو دمیده است و خوبی‌ها را از خود ساطع کنی.)

مایکل برنارد بک ویث:( طبق آنچه در کتاب مقدس آمده است، ما می ‌توانیم اظهار کنیم که بازتاب خداوند هستیم. می توانیم اظهار کنیم که ما حوزه ای لایتناهی از امکاناتی که هویدا می شوند، هستیم. همه ی این‌ها هم حقیقت دارد.)

ر.باکمینستر فولر:(نود و نه درصد هویت تو نامرئی و غیرقابل لمس است.)

 

تو سراپا قدرت هستی. تو با جلال و جبروت هستی.

 

جیمز ری🙁 تو قدرتی عظیم و ‌بیکران داری که دنیای خودت را خلق کنی. قدرت تو نشأت گرفته از قدرت لایزال الهی است. شاید تا این مرحله چیزهایی به وجود آورده باشی که شگفت ‌انگیز و شایسته ی توست. شاید هم چیزی به وجود نیاورده باشی. سوالی که از تو می ‌کنم و می ‌خواهم آن را مد نظر قرار دهی این است:” آیا نتایجی که در زندگی به دست آورده ای، همان‌هایی هستند که واقعاً دلت می‌ خواست؟ و آیا آن‌ ها سزاوار تو هستند؟” و اگر جوابت منفی است، آیا حالا وقت مناسبی نیست تا آن ‌ها را تغییر دهی؟ چون تو قدرت انجام این کار را داری.)

رابرت کالی یر:(تمام قدرت تو در درون خودت است و بنابراین تحت کنترل تو.)

استاد سعید گل محمدی ؛نویسنده و مترجم بالغ بر 100 جلد کتاب در حوزه موفقیت و جذب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم