قانون فرمان

قانون فرمان

شکسپیر نوشته است:(امور آدمیان را جزر و مدی است که از میان سیل، آن ها را به سوی اقبال می کشاند.) نعمت های سیل آسایی که به سمت خود جاری کردید، با استفاده از قانون فرمان به واقعیت می پیوندند. قانون فرمان کلید شما برای کنترل موهبت هایی که می خواهید است. نگرش اکثر مردم به زندگی مانند نگاه یک زیر دست به بالا دست خود است؛ اما با استفاده از قانون فرمان می توانید به جای نگاه کردن به کوه بی پایان زندگی بر روی قله ی آن بایستید و احساس اقتدار کنید تا ثمرات آن را بدست آورید.

قانون فرمان به این گونه است که گاهی میبینیم بیان کردن موهبت هایی که می خواهیم به طرزی مثبت، باعث می شود تا آنها را در زندگی به دست آوریم. با جرات به خرج دادن و در دست گرفتن کنترل یک وضعیت به خواسته هایمان فرمان می دهیم و در های نعمت را به روی خود باز می کنیم. البته قانون فرمان چیز جدیدی نیست بلکه در کتاب سفر پیدایش می خوانیم که برای آفرینش زمین گفت: بشود….. و شد.

استفاده از قانون فرمان راحت است. پس از آنکه فهرست آرزو های خود را نوشتید وقت آن است که آن ها را به صورت کلام در آورید تا عملی شوند. کتاب مقدس وعده داده است که هرچه را حکم کنی همان را به دست می آوری.(امری را جزم خواهی نمود و برایت برقرار خواهد شد. و روشنایی بر راه هایت خواهد تابید.) شما در حال حاضر از قانون فرمان استفاده می کنید اما به شیوه ای نادرست و آنچه را که نمی خواهید ایجاد می کند.

مردی بود که دست راستش درد گرفته بود. پزشک او به او گفته بود دست او هیچ ایراد خاصی ندارد. این مرد که از قدرت کلام آگاه بود متوجه شد که مدام از جمله ی:(حاضرم دست راستم را بدهم تا…) استفاده می کرد. پس آن را متوقف کرد و دستش بهبود یافت. گاهی شرایط ما حاصل کلماتی است که به کار می بریم. خانمی که به دلیل درد کف و ساق پا به مشاوره آمده بود بعد از جلسه ی نیایش بهتر شد اما خبری از بهبود کامل نبود. تا اینکه به او گفتم از خداوند بخواه تا راه درمان را به تو نشان دهد. او این کار را کرد و بعد از مدتی تفکر گفت فهمیده است مشکل از کجاست.

او اخیرا معامله ای انجام داده بود که برای او سودی نداشت پس شروع کرده بود به گفتن جمله :(ای کاش می توانستم از نظر مالی روی پای خودم بایستم.) و چندی بعد از آن مشکلات پایش شروع شده بود. او با عوض کردن این عبارت به:( از نظر مالی کاملا مستقلم و روی پای خودم می ایستم.) توانست هم از نظر جسمی و هم از نظر مالی روی پای خودش بایستد. زنی هم هست که یکی از گوش هایش کاملا ناشنواست. او هروقت به شنیدن چیزی علاقه نداشته باشد می گوید:( من که یک گوشم در است و یک گوشم دروازه.)

دانش پژوهان ذهن در مورد اهمیت کلام آموزش می بینند. همچنین خردمندان مصر و هند و ایران و چین و تبت به شاگردان خود اهمیت کلام را می آموزند و می گویند تنها زمانی که سخنی سازننده دارند صحبت کنند. آن ها معیاری به این شکل تعیین کردند:(آیا در کلام حقیقت هست؟ آیا در این کلام محبت هست؟ و آیا بیان آن ضرورت دارد؟) حتی اگر حقیقت داشته باشد اما محبتی در آن نباشد، بیان آن ضرورت ندارد.

امروزه در مورد عبارات تاکیدی بسیار می شنویم. استفاده از این عبارات چه با صدای بلند و چه در دل به راستی تاثیر زیادی دارد. این راه آنقدر ساده است که مردم باور نمی کنند و اغلب به دنبال راه های پیچیده تر می گردند. هنگامی که استفاده از عبارات تاکیدی را آغاز می کنید و درباره ی آنچه نمی خواهید صحبت نمی کنید، فرایندی را راه می اندازید که موهبت های دلخواهتان را از فضایی نامرئی در سطحی مرئی ظاهر می کند. هر چه خواسته هایتان را با تاکید بیشتری بر زبان بیاورید، سریعتر شاهد ثمرات آن خواهید بود.

هرگز نفوذ کلمات را دست کم نگیرید. زیرا همانطور که در ازل جهان ناگهان آفریده شد، شما هم می توانید جهانی را که از قبل با جملات ناامیدی ساخته اید و از آن راضی نیستید را با عوض کردن کلمات خود تغییر دهید. یکی از عبارات تاکیدی که همواره تکرار آن را توصیه می کنم این است: ( من والاترین و عالی ترین ویژگی های همه ی مردم را دوست دارم. هم اکنون والاترین و عالی ترین افراد«مشتری ها و مراجعان و بیماران و …» را به سوی خود می کشانم.)

فروشنده ای با تکرار این عبارت متوجه شد که فقط مشتری هایی را جذب می کند که واقعا قصد خرید دارند و حتی چند موقعیت که فکر می کرد از دست رفته اند درست شدند یعنی آن افراد به فروشگاه برگشته و از او خرید کردند. خانم فروشنده ای بعد از تکرار این عبارت تا چند هفته مدیر فروش کل فروشگاه شد زیرا مقدار فروشش از همه بیشتر بوده در حالی که کالاهای قسمت او ارزان تر هم بوده و تلاش بیشتری نیاز داشتند.

یکی دیگر از عبارات تاکیدی که بسیار قدرتمند است: (هم اکنون همه چیز و همه کس سبب توانگریم می شود و من نیز هم اکنون موجب توانگری همه چیز و همه کس می شوم.) یک کارمند دولت که آن را تکرار می کرد به میراثی پی برد که حتی از آن خبر نداشت. و یکی هم دریافت جزء 11 نفری است که قسمتی از کشتزار را به ارث می برد. به علت تعداد زیاد وارثان انتظار می رفت مبلغ دریافتی او کم باشد، اما او با تکرار این عبارت مبالغ خوبی را دریافت می کرد حتی در زمستان که محصولات همه کم است!

صد ها عبارت تاکیدی هست که بدون تردید می توانید از آن ها استفاده کنید. مثلا اگر درآمدتان کم است کیف پولتان را در دست گرفته و چندین بار با صدای بلند بگویید: (من برایت برکت می طلبم و هم اکنون تو را برای ثروت های خدا که در تو متجلی می شوند متبرک می کنم.) وقتی با لذت غذا می خورید یا لباس می پوشید برای آن ها قدردانی کنید و برکت بطلبید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم