اهمیت شکرگزاری 2

اهمیت شکرگزاری بخش دوم

اگر برای نعمت‌هایی که داری و در حال دریافت آن‌ها هستی، شکرگزار نباشی، عشقی اهدا نمی‌کنی و قدرتی برای تغییر شرایط فعلی‌ات نداری. در مقابل اگر بابت نعمت‌ها شاکر باشی، همین شکرگزاری، نعمت را افزایش می‌دهد و هر چه بخواهی را به تو می‌دهد. بابت هرچه در زندگی می‌خواهی، خدا را شاکر باش گویی آن را دریافت کرده‌ای، قانون جذب آن‌ها را برای تو فراهم می کند.

مردی طلاق گرفته و افسرده که علاقه‌ای هم به شغلش نداشت، تصمیم گرفت که هر روز عشق و شکرگزاری را برای تغییر زندگی‌اش بکار گیرد. ابتدا با مثبت بودن در قبال کسانی که در طول روز با او صحبت می‌کردند ،شروع کرد. دوستان قدیمی و خانواده‌اش از این حد مثبت اندیشی او به شدت تعجب کرده بودند. او حتی برای امکانات ساده مثل آب آشامیدنی نیز شاکر بود و فقط در طی چهار ماه اتفاقاتی برایش افتاد که زندگی‌اش را متحول کرد. اکنون شغلش را دوست دارد، بهترین رابطه را با اعضای خانواده دارد و دوباره ازدواج کرد، ازدواجی موفق و رویایی…

” شکرگزاری از خداوند برای نعمت هایی که دریافت کرده ای، بهترین تضمین و بیمه است تا وفور نعمت همچنان ادامه داشته باشد.” حضرت محمد (ص)

اگر به ندرت شکرگزاری کنی زندگی‌ات تغییر کمی خواهد کرد. اگر هرروز و به دفعات شکرگزاری کنی، زندگی‌ بیش از تصورت تغییر می کند .شکرگزاری نه‌تنها همه‌چیز را در زندگی ات زیاد می‌کند ،بلکه تمام موارد منفی را از بین می‌برد. شرایط هرچه قدر منفی باشد، بازهم دلیلی برای شکرگزاری می‌توان پیدا کرد. با این کار منفی‌گرایی را نابود کن و نیروی عشق را تحت کنترل داشته باش.

” اگر ما به اندازه کافی آمادگی و آرامش داشته باشیم ،در هر موقعیت ناامیدکننده‌ای به پاداش می‌رسیم.” هنری دیوید ثورو_ نویسنده

پدر و مادرم با عشق ازدواج کرده بودند و زیباترین زندگی مشترک را داشتند. وقتی پدرم فوت کرد، مادرم دل‌تنگ و بسیار ناراحت بود. او در اوج غم و اندوه به دنبال نعمتی برای شکرگزاری بود .به غیر از شکرگزاری برای عشق و زندگی ای که با پدرم داشت، به دنبال نعمت هایی بود که برای آن‌ها در آینده شکرگزار باشد. اولین چیزی که فهمید می تواند برای آن شکرگزار باشد، سفر کاری ای بود که به خاطر علاقه نداشتن پدرم به سفر، در زمان حیات پدرم امکانش نبود .مادرم به آرزویش رسید، مسافرت کرد و بقیه کارهایی که دلش می‌خواست انجام داد و شکرگزاری پلی برای نجات مادرم از غم به شادی بود. وقتی تو شاکر باشی، غیرممکن است که احساس غم و غصه و هر نوع احساس منفی داشته باشی ،در واقع شکرگزاری احساسات منفی را به عشق و محبت تبدیل می کند.

” شکرگزاری همچون واکسن، پادزهر و ضدعفونی‌کننده عمل می کند .”جان هنری جوئیت_ سخنران و نویسنده

در طول روز برای اتفاقات خوب هرچند کوچک باشد ،شکرگزار باش. بابت جای پارک ماشین ،صندلی خالی در اتوبوس، سبز بودن چراغ راهنما، سلامتی و یا هر چیز دیگری شاکر باش. بدن انسان بزرگ‌ترین آزمایشگاه موجود در کره زمین است و از لحاظ جلال و شکوه ،هیچ چیز شبیه آن نیست. انسان حواس پنج‌گانه شگفت انگیزی دارد. برای پای راه رفتن، توانایی صحبت و برقراری ارتباط، برای سیستم ایمنی قوی بدنت که تاکنون همه ی مریضی‌های جسمی تو را از بین برده، برای داشتن مغز و ذهن، برای داشتن خانه، خانواده، دوست، شغل، برای بودن نور خورشید، آب آشامیدنی، غذائی خوردنی، هوای تنفسی و … شکرگزاری کن .

“در زندگی روزمره، ما به ندرت متوجه می‌شویم که خیلی بیشتر از آنچه اهدا می‌کنیم، دریافت می‌داریم؛ و فقط با شکرگزاری است که زندگی پر از نعمت و برکت می شود.” دیتریچ بنهوفر_ کشیش کلیسای لوتران

برای استفاده از قدرت شکرگزاری، آن را بکار ببر. هرچه بیشتر انجامش دهی، عشق بیشتری اهدا می‌کنی و نهایتاً عشق بیشتری دریافت خواهی کرد .

آیا وقتی سالم هستی برایش شکرگزار هستی یا وقتی مریض می‌شوی، متوجه سلامتی می شوی؟ آیا برای خواب آرام شکرگزار هستی؟ آیا برای داشتن عزیزانت شکرگزاری می‌کنی و یا هنگام استفاده از وسایل برقی شاکر هستی؟ آیا از این‌که زنده ای شکرگزاری می‌کنی ؟
هر ثانیه فرصتی است برای شکر کردن ،تا آنچه دوست داری دوبرابر شود .

***

من فکر می‌کردم که شاکر هستم ،ولی از معنی واقعی آن آگاه نبودم. من در حال رانندگی ،پیاده‌روی و حتی هنگام رفتن از آشپزخانه به اتاق خواب شکرگزار هستم. شکرگزاری هزینه‌ای ندارد، اما از همه ی ثروت‌های جهان ارزشمندتر است و تو را از نعمت های زندگی بی‌نیاز می‌کند، چون با شکرگزاری می توانی داشته‌هایت را چند برابر کنی .

برای بهبود احساسات، باید یک بازی را طراحی و اجرا کنید .وقتی بازی می‌کنید، حال‌ و هوای خوب خواهید داشت . به این ترتیب موقعیت های خوب و خوشایند نیز به سوی زندگی شما جذب خواهند شد. ما بازی و تفریح دوران کودکی را متوقف کردیم و درواقع وقتی بزرگ می‌شویم، زندگی را سخت می گیریم. سخت گرفتن باعث می شود موقعیت هایی سخت و دشوار نیز به زندگی شما جذب شوند. قرار است که زندگی همچون تفریح و سرگرمی باشد و از آن لذت ببریم .قانون جذب نمی‌داند که شما موضوعی را تصور می‌کنید و یا درحال بازی هستید یا خیر. بنابراین هرچه را به تصورتان بدهید و با آن بازی کنید، همان را دریافت خواهید کرد .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم