تصاویر ذهنی

تصاویر ذهنی(قانون تخیل بخش سوم)

قدرت تخیل بسیار است و هرچه بیشتر آن را پرورش دهید انگار که دنیا بیشتر در رسیدن به آرزو هایتان به شما کمک می کند. یک بار بعد از سخنرانی ام خانمی به سراغ من آمد و با خشم به من گفت:(من به ایجاد تصاویر ذهنی اعتقاد ندارم. این ناشی از قدرت ذهن است.) بعد از آن من تلاش کردم تا برای او توضیح بدهم که ذهن تمام مدت در حال تشکیل تصاویر ذهنی است زیرا از این طریق می اندیشد. اما او به حرف های من توجه نکرد و آن جا را ترک کرد.

بعد از آن خبر هایی به من رسید که برای این خانم مشکلات مالی فراوانی به وجود آمده است. او سرانجام با مشاور کلیسایی صحبت کرده و مشاور هم به او گفته بود باید تصاویر ذهنی خود را از مشکلات به توانگری تغییر بدهد. خانم هم به ناچار از این روش استفاده کرد و بعد از آن شنیدم مشکلاتش حل شده و به کلی دیدگاهش تغییر کرده است.این خانم درست می گفت که ایجاد تصاویر ذهنی ناشی از قدرت ذهن است ولی آنچه مهم است استفاده ی درست از این قدرت است. برای مثال نباید از این قدرت برای بدست آوردن مال دیگران استفاده کنیم. زیرا این موهبت الهی دیگری است و اگر برای ما مناسب بود به عطا می شد. باید بدانید اموال دیگری حتی اگر به دست ما افتد برایمان خیر و رضایت نمی آورد.

بدانید که آن چیزی که از آن دیگریست هیچ وقت به طور کامل پاسخگوی نیاز های شما نخواهد بود، پس تلاش نکنید با قدرت ذهنی آن را به سمت خود بکشید. تنها بدانید که جاذبه ی شما به سمت آن موهبت این است که چیزی مشابه آن در انتظار شماست و برای کمک به تجلی آن به خود بگویید:

(من نیز با منشاء موهبت در تماسم. هم اکنون معادل الهی آن موهبت در راه است و به سویم می آید و با سپاس آن را می پذیرم. اکنون برکت های الهی من: عطایایی مشابه آن موهبت برایم متجلی می شود. من از هدایای رضایت بخش و مناسبی که می ستانم خرسند و سپاسگزارم.)


به کار بردن غیر خودخواهانه قدرت تخیل هیچ خطری ندارد. فقط هنگامی که از راه نادرست از آن استفاده کنید دچار مشکلات می شوید. و همینطور نباید آن چیزی را که خودتان نمی خواهید تجربه کنید برای دیگران بخواهید زیرا قهرا به خودتان بر می گردد. همیشه بهترین را برای خود و دیگران بخواهید.

خانمی هم به دلیل بدرفتاری پسرش این روش را به کار برد. او هر روز آرام می نشست و فرزندش را آرام و مودب و مطمئن تصور می کرد. بعد از چند ماه پسر او کم کم تغییر کرده و همان صفات را نشان می داد و انگار آن کودک پیشین نبود.

از گفت و گو با زنانی که چشم همسر آن ها به دنبال زنان دیگر بود متوجه شدم که این چشم چرانی از زمانی شروع می شود که زنان همسر خود را آن گونه تصور می کنند. خانمی بود که از آغاز زندگی با همسرش این مشکل را داشت و بعد از چندین سوال دریافتم او با خود تصور می کرده که اگر همسرش از آغاز زندگی این کا را انجام بدهد چه اتفاقی می افتد. باید در افکار خود راجب به خودتان و کسانی که پذیرای آن ها هستند بسیار محتاط باشید. زیرا سریعا به واقعیت تبدیل می شود. ثمرات در زندگی معمولا فاصله ی بین افکار مثبت و مخرب شما در مورد خود و دیگران است.

شاید نویسنده ای که نوشت: ( دو مرد از پشت میله های زندان به بیرون نگریستند؛ یکی گل و لای را دید و دیگری ستارگان را.) به توصیف قدرت تصاویر ذهنی پرداخته بود. در اصل، آنچه می بینیم به آنچه جویایش هستیم بستگی دارد.
بهتر است هر روز بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خوابیدن برای پرورش قدرت تخیل خود تلاش کنید. هنگامی که لیست آرزو های خود را می نویسید آن ها را در ذهن خود تصویر پردازی کنید.

برای مثال اگر قبض هایی دارید که باید پرداخت کنید چک های به مبلغ آن ها تصور کنید که در پاکت می گذارید و تحویل می دهید. اگر پولی در زمان خاصی احتیاج دارید تصور کنید چکی به اسم شما برای آن تاریخ می نویسند. وقتی تصویری در ذهن خود می سازید آن مورد توجه ذهن ناهشیار قرار می گیرد و باعث ایجاد ثمرات نیکو می شود.

شما در واقع همیشه در حال استفاده از قدرت تخیل خود هستید فقط ممکن است تا الان برای فقر و بدبختی و چیزهایی که نمی خواهید از آن استفاده می کردید. اما حالا دیگر از آن برای افکار مثبت استفاده کنید. مثلا کیف پول خود را پر از پول و دفترچه پس انداز خود را پر از ارقام درشت تصور کنید. با قدرت خیال خود تمام موهبت هایی را که می خواهید به دست آورید.

مرد بازرگانی را می شناسم که روزگار سختی را به سر می برد. او در مورد قدرت تخیل شنید و تصمیم گرفت آن را به کار ببندد. پس چند اسکناس تقلبی با ارقام بالا خرید و در کیف پول خود قرار داد. اینگونه به جای کیف خالی کیفی پر پول را میدید. او بعد از آن دیگر نیازمند نبود.

دوست دیگری هم داشتم که آرزوی سفر به دور دنیا را داشت. او پیراهنی با نقشه ی جهان خرید و آن را به تن می کرد تا شرایط سفر برایش فراهم شود. بعد از مدتی دوستی مبلغی را به او هدیه داد تا برای سفر کنار بگذارد و او بعد از صحبت با یک سازمان مسافرتی موفق به سفر کردن به اروپا شد. البته او هنوز تصمیم دارد به سفر های بیشتری برود.

پس خود را همانطور که دوست دارید تصور کنید و همچنین برای دیگران هم خوبی بخواهید. من مردم را از این راه تلاش می کنم درمان کنم به طرزی که آن ها را شادمان و خوش سیما تصور می کنم. این روش برای مردانی که زنانی شیک پوش می خواهند کار می کند. اگر آنها می دانستند ذهن ناهشیار همسران خود چقدر سریع پاسخ می دهد. آن ها باید به همسران خود در لباس های شیک تر فکر کنند نه آن هایی که الان به تن دارد.

شما همواره از قدرت تخیل خود استفاده می کنید پس چرا از آن سود نبرید؟ هرچه شما بیشتر تخیل خود را به کار گیرید، با شادمانی بیشتری برایتان کار خواهد کرد. اما باید یادآوری کنم که شما باید آرزو های عمیق خود را تصور کنید نه چیز هایی که شاید اتفاق افتد. هرچه شما تصاویر ذهنی نیم بندی و نامفهوم بیشتری تصور کنید، همان به واقعیت می آید و باید از نو شروع کنید.

تصاویر ذهنی شما زندگی شما می سازند و این شما هستید که آن تصاویر را می سازید. پس دقت به خرج دهید و درباره ی آن تصاویر ذهنی بگویید: (ای پدر آسمانی، این موهبت یا موهبتی برتر را از خزانه ی بیکرانت به من عطا فرما! نیکی نامحدودت هم اکنون انجام خواهد پذیرفت!) آدم همانی می شود که در خیال خود تصور می کند. پس از قدرت تخیل خود استفاده کنید که این قدرت یکی از شادی انگیز ترین قدرت هاست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم