چرا موضوعات بد را جذب کنی؟ موضوعات خوب را جذب کن.

چرا موضوعات بد را جذب کنی؟ موضوعات خوب را جذب کن.


جان اساراف: (اشکال کار در این است که بیشتر مردم راجع به آنچه نمی خواهند فکر می کنند و از خود می پرسند که چرا مرتبا سر و کله ی همان چیزها ظاهر می شود.)
دلیلی که اکثر مردم زندگی ایده آل خود را ندارند، این است که آن ها بیشتر به چیزی که نمی خواهند فکر می کنند. به افکار خود توجه کنید. قانون بدون تغییر است و این شما هستید که باید افکار خود را تغییر دهید.


بیماری واگیر داری در قرن های گذشته تا الان در بین مردم وجود داشته که از طاعون قوی تر است. این بیماری “نخواستن” است. هنگامی که مردم تمام افکارشان روی چیز هایی است که نمی خواهند، به زنده نگه داشتن این بیماری کمک می کنند.
اما در این قرن ما میتوانیم این وضعیت را تغییر بدهیم. هرکسی با شروع کردن از خودش و تغییر افکار خود، می تواند این چرخه را پایان دهد و زندگی خود را تغییر دهد.

باب دویل :

( قانون جذب به این قضیه توجه ندارد که از نظر تو چیزی خوب است یا نه، یا آیا تو آن را می خواهی یا نمی خواهی. این قانون در برابر افکار تو  عکس العمل نشان می دهد.اگر تو حواست را متوجه کوهی از قرض و قوله هایت کنی و در این مورد احساس وحشتناکی داشته باشی، در واقع همین علامت را به کائنات مخابره می کنی. “بابت بالا آوردن این همه قرض و قوله حسابی حالم گرفته است.” تو در واقع این قضیه را نزد خودت تصدیق می کنی و همین را در تک تک مرحله ی هستی ات حس می کنی. به این دلیل است که قرض و قوله ات بیشتر و بیشتر می شود.)


* قانون جذب یک قانون طبیعی است و به خوب و بد توجه نمی کند. صرفا همان چیزی که در ذهنت می گذرد را به تو بر می گرداند و آن را به تجربه ی زندگی شما تبدیل می کند.


لیزا نیکولز:

( قانون جذب به راستی مطیع است. وقتی تو درباره ی آنچه می خواهی فکر کنی و با قصد و نیت بر آن تمرکز کنی، آن گاه قانون جذب دقیقا هر دفعه همان چیزی را که می خواهی به تو می دهد. وقتی حواست را متوجه” آنچه نمی خواهی” کنی –نمی خواهم دیرم  نمی خواهم دیرم شود –قانون جذب  “نخواستن” تو را نمی شنود و آنچه را در فکرش بودی برایت آشکار می کند و مکررا هم سر و کله اش پیدا می شود. قانون جذب در برابر “خواستن” یا “نخواستن” تو مغرض نیست. وقتی تو حواست را متوجه چیزی می کنی، مهم نیست که چه باشد، در واقع آن را به عالم هستی دعوت می کنی.)


وقتی تمرکزت را روی آن چیزی می خواهی، می گذاری و آن را در ذهنت حفظ می کنی، آن را با تمام قدرت از کائنات به سمت خود جذب می کنی. ولی این قانون بین خواستن و نخواستن فرق نمی گذارد و هر چه که در ذهنت باشد را به سوی تو می کشد.
مثلا وقتی فکر می کنی :(دلم نمی خواهد چیزی روی لباسم بریزد.)
قانون “دلم می خواهد چیزی روی لباسم بریزد.” را دریافت می کند.


باب پراکتر:

(قانون جذب مدام در حال فعالیت است، چه باور و درک کنی یا نکنی.)
قانون جذب قانون خلقت است. فیزیکدانان کوانتمی به ما می گویند کل کائنات از فکر نشات گرفته، پس شما با فکر کردن می توانید زندگی خود را خلق کنید. قانون جذب به این بستگی ندارد که شما از آن اطلاع دارید یا نه، آن کل زندگی شما و بقیه را تشکیل داده و دانستن در مورد آن شما را بسیار قدرتمند می کند.


لیزا نیکولز:

( قانون جذب به همان اندازه که تو فکر می کنی، فعالیت میکند. هر وقت تو غرق در تفکر شوی، قانون جذب هم دست به کار می شود. وقتی راجع به گذشته فکر می کنی، قانون جذب هم کار می کند. وقتی هم زمان در مورد زمان حال و آینده فکر می کنی، قانون جذب اعمال می شود. این روندی مدوام است. تو نمی توانی دکمه ی مکث و توقف را بزنی. قانون جذب مثل افکار خودت همیشه درحال فعالیت است.)


ما بیشتر وقت ها در حال فکرکردن هستیم. به صورت ناخودآگاه حتی در موقع کتاب خواندن و حرف زدن با دیگران، در حال آماده شدن یا راه رفتن، وقتی که به آینده یا گذشته فکر می کنیم، اکثرمواقع در حال فکر کردن هستیم. فقط در موقع خواب است که دست از فکرکردن بر می داریم که حتی در آن مواقع هم قانون جذب در حال کار کردن روی آخرین افکار ما خواب از به خواب رفتن است. پس بهتر از قبل از خواب به چیز های خوب فکر کنیم.


مایکل برنارد بک ویث:

( آفرینش به طور مداوم رخ می دهد. هر دفعه که فردی فکری دارد یا یک روش تفکری طولانی و سابقه دار دارد، افکارش در روند خلق قرار دارند و چیزیاز این افکار آشکار می شود.)


تو با افکارت زندگی آینده ای خود را خلق می کنی. افکار مانند بذر است و هرچه کاشته باشی همان را درو می کنی. برای مثال اگر از اوضاع زندگی ات گله و شکایت کنی قانون  شرایط بیشتری را پیش رویت می گذارد تا شکایت کنی. یا حتی اگر فقط با گله و شکایت شخص دیگری همدردی کنی، برای خودت هم همچون شرایط پیش می آید.قانون جذب هر چه که به آن فکر کنی را برایت عملی می کند. پس با تغییر افکارت می توانی زندگی ات را تغییر دهی.


بیل هریس:

(شاگردی به نام رابرت داشتم که از طریق اینترنت، واحد درسی با من گرفته بود و بخشی از تکالیف او، ایمیل زدن به من بود.)


رابرت همجنس گرا بوده و زندگی سخت را می گذرانده. همکارانش مسخره اش می کردند و مردم از او فراری بودند. اما رابرت با راهنمایی های این استاد توانست زندگی خود را متحول کند و در شغلش موفق شود و دیگر کسی به او اذیت نکند.
پس باید توجه کنید که زندگی شما در دستان خودتان است و شما با انتخاب آگاهانه افکارتان، هر لحظه می توانید آن را تغییر دهید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم