راز

  راز


(برن، راندا، (2006)، the secret، نفیسه معتکف، تهران، انتشارات لیوسا، 214)

راندا برن یک نویسنده و تهیه کننده تلویزیونی، استرالیایی است. کتاب راز او در مورد قانون جذب است و برگفته از مستندی به همین نام است.

راز چیست؟

باب پراکتر: (شاید تو نشسته ای و از خود می پرسی که “راز چیست؟” الان می گویم چطور برای خودم پیش آمد تا این را بفهمم. همه ی ما با قدرتی لایتناهی سر و کار داریم. همگی خودمان را دقیقا با قوانین مشابهی راهنمایی می کنیم. قوانین طبیعی کائنات به قدری دقیق و منظم است که ما حتی در ساختن سفینه ای فضایی هم هیچ مشکلی نداریم. ما می توانیم مردم را به کره ی ماه بفرستیم و می توانیم زمان فرود را فقط با اختلاف چند ثانیه تعیین کنیم.

در هرجا که هستی-هند، استرالیا، زلاندنو، استکهلم، لندن، تورنتو، مونتریال یا نیویورک- همه ی ما فقط با یک قدرت سر و کار داریم؛ یک قانون، و آن قانون جذب است. راز در واقع در قانون جذب نهفته است. هر آنچه به زندگی ات وارد می شود، در واقع تو خودت آن را به سوی زندگی ات می کشانی و به واسطه ی تصور ذهنی ات است که آن را جذب می کنی. این همان تفکر خودت است. هرآنچه در ذهنت جاری باشد، آن را به سوی خود جذب می کنی.)

پرنتیس ملفورد :(هر اندیشه ی تو، واقعی است، نیرو است.)

تا به حال آموزگاران برجسته در تاریخ به آموخته اند که قانون جذب برترین قانون در کائنات است.
این قانون حتی در اثرات شاعران،هنرمندان، موسیقی دانان، دانشمندان و متفکران برتر تاریخ دیده می شود. مانند شکسپیر، بتهوون، افلاطون و نیوتن که نام آن ها در تاریخ جاودانه شده است. حتی در مذاهب مختلف و تمدن هایی که به هزاران سال قبل از میلاد برمیگردند ،اثراتی از این راز و قانون دیده میشد، که در نوشته های کهن یا سنگ نوشته ها یافت می شود.


قانون جذب از ابتدا بوده و خواهد بود به طوری که تمامی تجربه های زندگی شما را این قانون شکل داده است و شما با افکار خود این قانون را فرا می خوانید.
در سال1912، چارلز هانل از قانون جذب به عنوان “عظیم ترین و قابل اطمینان ترین قانونی که کل نظام خلقت بدان متکی است،” نام برد.

باب پراکتر: ( آدم های عاقل همیشه از این مسئله آگاهی داشته اند. تو می توانی همین الان سری به تاریخ بابلیان کهن بزنی. آنان همیشه این قانون را می شناخته اند. این برگزیده ای از گروهی کوچک از مردم است.)


تمدن کهن بابلی ها توسط درک و استفاده از قوانین کائنات، تمدنی ثروت مند بوده اند. آن ها با به وجود آوردن باغ های معلق از عجایب هفتگانه ی دنیا محسوب می شوند.


باب پراکتر: ( خیال میکنی به چه دلیل است که فقط یک درصد از جمعیت دنیا نود و شش درصد از تمام پول های دنیارا به دست می آوند و آن را در اختیار دارند؟ خیال می کنی این تصادفی است؟ نه. به این شیوه طرح ریزی شده است. آنها چیزی را درک کرده اند. آنها به راز پی برده اند ، و حالا این راز به تو هم معرفی می شود.)
افراد ثروت مند آگاهانه یا ناآگاهانه با فکر به ثروت آن را به سمت خود کشانده اند. این افراد تمام فکرشان در خواستن و به دست آوردن ثروت است. در واقع در اینجا قانون جذب در کار است.


برای مثال ما افرادی را دیده ایم که ثروتی را بدست می آورند، سپس آن را از دست داده و دوباره به دست می آورند. این از دست دادن ثروت به دلیل ترس و تردیدی است که در افکار آن ها پیش می آید و باعث این اتفاق می شود. وقتی که ثروت را از دادند دیگر ترسی وجود ندارد و با فکر کردن دوباره به ثروت آن را بدست می آورند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم