قانون تخیل

قانون تخیل


امروزه دانشمندان علوم ذهنی می گویند انسان با قدرت تخیل خود آنچه را تصور می کند به زندگی بیاورد. پس اگر دچار مشکلات هستید آن ها را در ذهن خود پرورانده اید و ابتدا باید در ذهن خود آن ها را نابود کنید.

دکتر امیل کوئه فرانسوی برای نخستین بار اعلام کرد که تخیل بسیار نیرومند تر از قدرت اراده است؛ و اگر تخیل و اراده با یکدیگر بستیزند، همواره تخیل پیروز می شود.

هنگامی که از تخیل خود استفاده می کنید. بار اول استدلال و اراده ی شما ممکن است تصور شما را قبول نکنند و محال بدانند، اما اگر به تصور ادامه بدهیم قدرت تخیل چاره ای جز تجلی کردن خواسته ی ما ندارد. هر آنچه که می خواهید را تصور کنید. مهم نیست که اراده و استدلال شما چه می گویند، بلکه اگر ادامه بدهید به آرزو ی خود می رسید و حتی قدرت اراده را با خود همراه می کنید. تاریخ با ها قدرت تخیل را به اثبات رسانده است.


در جنگ پلوپونز یونان باستان دو طرف هیچ برنامه ای نداشتند برای همین جنگ تا 27 سال طول کشید. تا اینکه یک اسپارتی که توانایی تصور پیروزی را داشت بدون هیچ خونریزی جنگ را پایان داد. او چهار روز صبر کرد و باعث شد دشمن آن ها را ضعیف بپندارد و هنگامی که بیشتر افراد آن ها نبودند آدمیرال لیساندر به صحنه آمد و کشتی های دشمن را به تصرف در آورد.


ما هم بیشتر اوقات در زندگی، مانند آن یونانیان برنامه ای نداریم و فقط به جنگ ادامه می دهیم. سان تسه ، 500 سال پیش از میلاد نوشت: ( در همه ی جنگ ها، برای پیوستن به پیکار می توان شیوه ی مستقیم را به کار گرفت، اما برای پیروزی، راه های غیر مستقیم لازم است.)

هنگامی که قدرت تخیل را به کار می گیریم به طور غیر مستقیم موهبت ها را درخواست می کنیم که به پیروزی منجر می شود. به جای جنگ مستقیم با مشکلات مالی و شکست که به مشکلات اضافه می کنند گوشه ای نشسته و از تخیل کمک بگیریم.

در کتاب عهد عتیق درباره ی استفاده ی حضرت یوسف از قدرت تخیل می خوانیم. او به ما یاد می دهد که چگونه بر آن تسلط داشته باشیم. حضرت یوسف در هفده سالگی هرچه در خواب میدید به وقوع می پیوست که نشان دهنده ی تسلط او بر تخیلاتش است. او از همان زمان خواب های نمادینی از تسلط زیاد آینده اش می دید. در حالی که در آن زمانی کوچک ترین اثری از آن پیدا نبود.

اما حضرت یوسف یک اشتباه انجام داد و از رویا های خود برای برادرانش گفت و این باعث شد تا آن ها او را در راه مصر بفروشند. شما نباید این اشتباه را مرتکب شوید زیرا سخن گفت از رویاهای خود با دیگران باعث می شود که با سخنان آن ها فقط شک و تردید برای شما پیش بیاید. اما حضرت یوسف حتی با شرایط سخت به رویا پردازی ادامه دادند و هرچند سال ها سختی را پشت سر گذاشتند اما بالاخره به مقام بالای حکومت مصر رسیدند.
گاهی نتیجه ی رویا پردازی خود را سریعا می بینید اما گاهی مانند حضرت یوسف سال ها طول می کشد تا ثمرات آن را ببینید اما مطمئن باشید که ثمرات آن بزرگ و عالی است.

مردی بازرگان را میشناسم که با استفاده از قانون تخیل از یک راننده ی کامیون به مردی متمول و بازنشسته تبدیل شد. او در ابتدا فقط یک راننده بود با حقوق بسیار کم بود که با خانواده ی خود در خانه ای اجاره ای زندگی می کرد و حتی ماشین هم نداشت. سپس در مورد قانون تخیل شنید و خواست آن را امتحان کند.

پس نشست و زندگی دلخواه خود را تصور کرد. او دریافت که دوست دارد خانه ای بخرد و دو ماشین داشته باشد تا همسرش هم راحت باشد. در کمتر از یک سال او در شرکتی که در آن کار می کرد از راننده ی کامیون به مدیر فروش ارتقا یافت.

اما او هنوز صاحب خانه و ماشین همانطور که می خواست نشده بود. دو سال طول کشید تا مرد به توانگری دلخواه و رویا هایش برسد. اما پس از اینکه ذهنش مجاب شد که می تواند توانگر شود، گویی پوسته ای شکسته شده بود و کامیابی فراوان به سمت آن ها جاری شد.


او میگفت در آن لحظه ها بود که ماشین و خانه برایش ظاهر شدند، و بعد از ده سال آنقدر متمول شد که خود را بازنشسته کرد! این مرد در ستایش قدرت تخیل می گوید:
(در مدت ده سال، از یک راننده کامیون تهی دست به صاحب خوش اقبال شرکت بیمه ای بزرگ بدل شدم. اما آن نخستین خوش اقبالیم بود. اکنون که از بازنشستگی خسته شده ام می خواهم ده سال آینده، دیگر بار با استفاده از شیوه ی تخیل، دومین خوش اقبالیم رابیازمایم!)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم